Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FireBird veritabanı ile çalışanlar için IBExpert tavsiyyesi
Merhaba arkadaşlar, benim Türkcem iyi olmasa da bu Forum (delphican) Türkce olması ve Kardeşlerimle Delphi yazılımı üzere güzel mevzularda tartımalara imkan olması ilgimi çekdi ve üye olmaq kararına geldim. 

Ben Delphi ile uzun yıllardır çalışırım ve FireBird veritabanı ile çalışan bir kaç projelerim vardır.

Sizlere IBExpert proqramını tavsiyye ederim. Bu proqram FireBird-le çok iyi çalışır ve Sizin yazılımda zamanınıza kanaet edecek bir aletdir. Linki yazıram eger herhangi bir sorun olarsa cavablandırlaga hazırım.

http://www.ibexpert.net/ibe/index.php?n=Main.IBExpert

Herkese başarılar dilerim!!!
@BlackHawk , öncelikle forumumuza hoşgeldin. Çok kaliteli makaleler ve içeriklerin olduğu bir yerdesin, keyfini çıkarmaya bak Smile

IBExpert güzel bir programdır, Ben de kullandım hatta lisans sahibiyim. Ama forumu okuyan diğer üyelerin fikir sahibi olması için ben başka bir programı tavsiye edeceğim. IBExpert'i çok çok gerekmedikçe artık kullanmıyorum, o derece yani. Benim kullandığım program Database Workbench Pro.

Neden derseniz, uzmanlık alanı Interbase/Firebird olmasına rağmen, bir çok veritabanı için kullanım imkanı sunması birinci tercih sebebim. Yani tek bir program kullanarak bir çok veritabanı üzerinde çalışabiliyorum. Böylece alıştığım bir arayüz ile her türlü müdahaleyi her veritabanında yapma şansım oluyor. Desteklediği veritabanları şöyle :

1J5lpA.jpg

Çalıştığım ortamda hem Firebird, hem SQL Server hem de Oracle veritabanı kullanılan sistemler var, ve hepsi için tek bir arayüz kullanabilmek büyük avantaj. Ama dediğim gibi, programın asıl uzmanlık alanı Interbase/Firebird. Naçizane bir Firebird uzmanı olarak diyebilirim ki, IBExpert'in yanında bunu da incelemekte fayda var.

Kolay gelsin.
Firebird Ekipler Amiri. Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...
(27-04-2018, Saat: 11:58)BlackHawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar, benim Türkcem iyi olmasa da bu Forum (delphican) Türkce olması ve Kardeşlerimle Delphi yazılımı üzere güzel mevzularda tartımalara imkan olması ilgimi çekdi ve üye olmaq kararına geldim. 

Ben Delphi ile uzun yıllardır çalışırım ve FireBird veritabanı ile çalışan bir kaç projelerim vardır.

Sizlere IBExpert proqramını tavsiyye ederim. Bu proqram FireBird-le çok iyi çalışır ve Sizin yazılımda zamanınıza kanaet edecek bir aletdir. Linki yazıram eger herhangi bir sorun olarsa cavablandırlaga hazırım.

http://www.ibexpert.net/ibe/index.php?n=Main.IBExpert

Herkese başarılar dilerim!!!

Merhaba,
Bilgilendirme ve öneriniz için teşekkür ederiz. Azerbaycan'a selamlar.
Sizden ve Azeri kardeşlerimizden ek performans bekliyor, sizleri en aktif ülke sıralamamızda daha yukarılarda görmek istiyoruz.

2018-04-27_15-50-39.png
Delphi Can'dır!
(27-04-2018, Saat: 13:52)rmzgenius Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @BlackHawk , öncelikle forumumuza hoşgeldin. Çok kaliteli makaleler ve içeriklerin olduğu bir yerdesin, keyfini çıkarmaya bak Smile

IBExpert güzel bir programdır, Ben de kullandım hatta lisans sahibiyim. Ama forumu okuyan diğer üyelerin fikir sahibi olması için ben başka bir programı tavsiye edeceğim. IBExpert'i çok çok gerekmedikçe artık kullanmıyorum, o derece yani. Benim kullandığım program Database Workbench Pro.

Neden derseniz, uzmanlık alanı Interbase/Firebird olmasına rağmen, bir çok veritabanı için kullanım imkanı sunması birinci tercih sebebim. Yani tek bir program kullanarak bir çok veritabanı üzerinde çalışabiliyorum. Böylece alıştığım bir arayüz ile her türlü müdahaleyi her veritabanında yapma şansım oluyor. Desteklediği veritabanları şöyle :

1J5lpA.jpg

Çalıştığım ortamda hem Firebird, hem SQL Server hem de Oracle veritabanı kullanılan sistemler var, ve hepsi için tek bir arayüz kullanabilmek büyük avantaj. Ama dediğim gibi, programın asıl uzmanlık alanı Interbase/Firebird. Naçizane bir Firebird uzmanı olarak diyebilirim ki, IBExpert'in yanında bunu da incelemekte fayda var.

Kolay gelsin.

Merhabalar rmzgenius,

Sizin tavsiyyeniz uzre Database Workbench Pro bakdim, lakin bu proqram ucretli. Yani ilk once Trial version daha sonra para odemek lazim ki, tam versionu elde edib kullanasin. 
Bu arada IBExpert ucretsiz, ve bu yuzden bence developer masraflarin az olmasina onem vermelidir.
Evet, aslında 5.0 sürümüne kadar "Lite" sürümlerini ücretsiz olarak kullanabliyorduk. 5.0 sürümünden itibaren lite sürümleri kaldırmışlardı ama şimdi yavaş yavaş yeniden ekliyorlar. MySQL için olan ücretsiz sürüm çıktı, yakında Firebird için de çıkar sanıyorum. Ben yıllar önce dolar kuru çok düşük iken uygun fiyata lisansını almıştım, sonraki versiyonlarda da sadece güncelleme ücreti ödediğim için yine düşük sayılabilecek meblağlar ödüyorum. Programın geliştiricisi Martijn Tonies ile eskiden IBSurgeon'da çalıştığım dönemlerden tanışıklığım var ama genelde herkese fiyat konusunda yardımcı oluyor sağolsun.
Firebird Ekipler Amiri. Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...
EMS SQL Manager Lite for Interbase & Firebird ücretsiz sürümünü kullanıyorum bana yetiyor. Özellikle performans testi bence çok işe yarar bir özellik
Topluluk mopluluk yok :/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  pardusda dbeaver ıle fırebırd kullanımı hakkında sadikacar60 8 611 29-02-2024, Saat: 17:50
Son Yorum: Hayati
  Firebird Sound_ex Kodu. COMMANDX 1 303 28-01-2024, Saat: 01:56
Son Yorum: maydin60
  Firebird ile FIFO Hesaplama Nasıl yapılır? klavye 0 356 17-08-2023, Saat: 12:33
Son Yorum: klavye
  IBExpert ile Firebird Veri Kurtarma DelphiCanR 6 7.503 19-07-2023, Saat: 14:42
Son Yorum: baloglurecep
  Firebird Bozuk Dosya Hk. dark12side 1 394 07-06-2023, Saat: 21:53
Son Yorum: mrmarman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi