Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fikir sahibi olmak istediğim bir soru .
Öncelikle konu hakkında bilgim olmadığı için sizinle aklıma takılan bir konuyu paylaşmak ve bu konuda fikir sahibi olmak istiyorum.

Yapmayı düşündüğüm bir proje için sizinde fikrinizi almak istedim.

Kurulacak olan sistemde merkezde bir SQL Server olacak şubelerde de SQlexpress clienlar olacak belli zaman aralıklarında şubeler merkezdeki server a SQl sorgusu gönderip cevap alacak ve işleyecek sistem kabaca bunun üzerine kurulu burda sormak istediğim  ?

1-merkez kısmı için SQL Server Standart aldığımızda (sonuçta işi yükünün çoğu merkezde olacak.) bu lisansın dışında Cal lisansı gerekir mi ?  Fiziksel olarak bir bağlantı olmayacak ama TCP-IP üzerinden 1433 nolu portan dediğim gibi SQl sorguları çalıştırılacak.

2-Şubelerde SQl Express işimizi görür mü ? orada yapılacak işlemler normal kayıt işlemleri silme işlemleri donanım olarak çok bir performans gerektirecek işlemler değil.

herkese teşekkürler ve kolaylıklar diliyorum.
Şubelerde 10 GB ' dan büyük data olmayacaksa ve lisans isteyen işler job, replication gibi işlemler olmuyacaksa herhangi bir sorun yaşamazsınız.
teşekkürler ,

sadece sorgular çalışacak ama sorgularda kayıt güncelleme sorguları var bunun dışında job , replication agere yok.
(17-05-2018, Saat: 10:38)Bay_Y Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkürler ,

sadece sorgular çalışacak ama sorgularda kayıt güncelleme sorguları var bunun dışında job , replication  agere yok.

hiç bir sıkıntı olmaz

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [Ödüllü Soru] Object türüne göre nesne üreten fonksiyon Abdullah ILGAZ 2 1.390 16-07-2023, Saat: 20:18
Son Yorum: Tuğrul HELVACI
  Soru - Fast Report CrossTab Runtime Alan Belirleme mad85 2 2.102 08-06-2020, Saat: 23:01
Son Yorum: mad85
  Soru Nasıl Sorulur uparlayan 1 4.625 11-01-2020, Saat: 18:48
Son Yorum: frmman
  soru bankasında random ve data çekme sadikacar60 3 2.815 11-07-2019, Saat: 21:50
Son Yorum: cinarbil
  Oyun kartı için fikir ve önerileriniz.. CesuR 18 9.831 02-01-2019, Saat: 14:44
Son Yorum: mrmarman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi