Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emulatorde INSTALL_FAILED_NO_MATCHING_ABIS hatası
Merhaba projeyi android emulator üzerinde çalıştırmak istediğimde "INSTALL_FAILED_NO_MATCHING_ABIS: Failed to extract native libraries, res=-113" şeklinde hata alıyorum. Nasıl düzeltebilirim ?

oVQ3Do.png
Sisteminizde adb driver yüklü mü? Değilse yüklemeniz gerekmektedir. Buradan ulaşabilirsiniz.
Bazen daha ileriye ulaşmak için bir kaç adım geri gitmek mecburidir. Çünkü en ileri sıçrayışlar iki adım geriden başlar.
Merhaba,
Android platformu seçili iken, Project > Deployment manager penceresinin ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?
(23-05-2018, Saat: 15:13)ihalilcoban Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sisteminizde adb driver yüklü mü? Değilse yüklemeniz gerekmektedir. Buradan ulaşabilirsiniz.

Yüklü değildi yükledim ama sorun devam ediyor

(23-05-2018, Saat: 15:18)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Android platformu seçili iken, Project > Deployment manager penceresinin ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Fesih Bey ekran görüntüsü bu şekilde : 

aYqXNd.png
Deployment konfigürasyonunda herhangi bir sorun görünmüyor. 
Tahminimce AVD Manager aracılığıyla oluşturduğunuz sistem image'ında bir sorun olabilir.  
1- Android Sistem Image'ını (Örnek) yeniden yükleyin.
2- AVD Manager penceresinde daha önce oluşturduğunuz emülatörü silin.
3- Yeni Image ile emülatörü yeniden oluşturun.
(23-05-2018, Saat: 17:41)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Deployment konfigürasyonunda herhangi bir sorun görünmüyor. 
Tahminimce AVD Manager aracılığıyla oluşturduğunuz sistem image'ında bir sorun olabilir.  

Fesih Bey dediklerinizi yaptım sorun düzelmedi. 
AVD manager üzerinden CPU seçimini ARM(armeabi-v7a) seçince çalıştı. CPU olarak intel kullanamıyor muyuz ?
(23-05-2018, Saat: 23:19)ybelen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-05-2018, Saat: 17:41)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Deployment konfigürasyonunda herhangi bir sorun görünmüyor. 

Fesih Bey dediklerinizi yaptım sorun düzelmedi. 
AVD manager üzerinden CPU seçimini ARM(armeabi-v7a) seçince çalıştı. CPU olarak intel kullanamıyor muyuz ?

Yaptığınız işlem dediklerim arasında vardı (1. Adım örnek linki)
Kullandığınız API level'e uygun bir x86 image yüklerin. Emulator oluştururken de x86 image'ınızı seçin.
Ayrıca Delphi 10 ve altı bir sürüm için Deployment manager'da küçük bir konfigürasyon yapmanız gerekecek.
(24-05-2018, Saat: 02:09)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-05-2018, Saat: 23:19)ybelen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fesih Bey dediklerinizi yaptım sorun düzelmedi. 

Yaptığınız işlem dediklerim arasında vardı (1. Adım örnek linki)
Kullandığınız API level'e uygun bir x86 image yüklerin. Emulator oluştururken de x86 image'ınızı seçin.
Ayrıca Delphi 10 ve altı bir sürüm için Deployment manager'da küçük bir konfigürasyon yapmanız gerekecek.

Merhaba, 

Dediğiniz gibi x86 yükledim. Deployment manager için nasıl bir ayarlama yapmam gerekiyor
(26-05-2018, Saat: 12:37)ybelen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24-05-2018, Saat: 02:09)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaptığınız işlem dediklerim arasında vardı (1. Adım örnek linki)

Merhaba, 

Dediğiniz gibi x86 yükledim. Deployment manager için nasıl bir ayarlama yapmam gerekiyor

Yanlış değilsem libnative.so tiklerini kaldırmak gerekiyor. Eğer @"Fesih ARSLAN" hocamın dediği olay libnative ise; bunun için bir videom vardı. Intel işlemciler için geçmişte sorun yaşamıştım ve sonuç olarak bu çözümü vermişlerdi. Attığım video kaynaklarını inceleyerek bir fixleme yaparsanız daha sağlıklı sonuç elde edersiniz demiş sanırsam Fesih hocam.

Video:

Delphi'de Android Programlama - Deployment Seçimleri - BlueStacks Emulator Kullanma - Ders 14

Yazılı Kaynak[Marco reis yazmış]:

Running Delphi Applications on Android Intel

Kolay gelsin.
kisisel_logo_dark.png
(26-05-2018, Saat: 23:57)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26-05-2018, Saat: 12:37)ybelen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, 

Yanlış değilsem libnative.so tiklerini kaldırmak gerekiyor. Eğer @"Fesih ARSLAN" hocamın dediği olay libnative ise; bunun için bir videom vardı. Intel işlemciler için geçmişte sorun yaşamıştım ve sonuç olarak bu çözümü vermişlerdi. Attığım video kaynaklarını inceleyerek bir fixleme yaparsanız daha sağlıklı sonuç elde edersiniz demiş sanırsam Fesih hocam.

Video:

Delphi'de Android Programlama - Deployment Seçimleri - BlueStacks Emulator Kullanma - Ders 14

Yazılı Kaynak[Marco reis yazmış]:

Running Delphi Applications on Android Intel

Kolay gelsin.

Merhaba hocam,

Videonuzu daha önceden izlemiştim fakat yine çözüm olmadı. Deployment kısmında x86 ya ait bir tanım bulunmuyor. Sorun bundan kaynaklanıyor oalbilir mi ? qv9VMR.png

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Google play Uygulama yükleme hatası [Çözüldü] codder71 3 306 23-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: codder71
  Delphi 12 Boş Form Derleme Hatası [Çözüldü] codder71 4 471 21-02-2024, Saat: 22:09
Son Yorum: codder71
  (ÇÖZÜLDÜ - Kısmen) D11 Mobile SDK gönderim hatası shooterman 13 1.189 06-12-2023, Saat: 23:56
Son Yorum: 3ddark
  Open failed: ENOENT (no such file or directory) hatası kajmerantime 0 238 01-12-2023, Saat: 10:07
Son Yorum: kajmerantime
  Rad Studio 11.3 RequestPermissions Hatası [Çözüldü] Mesut 0 475 18-07-2023, Saat: 14:30
Son Yorum: Mesut

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi