Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FireMonkey (FMX) ile Yazılmış
(12-11-2018, Saat: 15:21)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-11-2018, Saat: 12:43)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Delphi Community Edition (Ücretsiz Delphi sürümü) ile yazılmış bir uygulama;

Google Play

4L2WbJl8XgZT0XwKAGp82HCdcGuAzbbPXDfsX3VS...20-h938-rw

Kaynak: My Money - Free Personal Money Manager

Uygulama çalışmıyor ve hedef platform Android 6'nın altında bu da uzun zamandır (3 yıl sanırım) güncelleme almıyor anlamına geliyor uygulamanın açılmamasının sebebi bu mu bilmiyorum.

Hedef platform olayı farklı konu. Community Edition ile yazılmış. Henüz yeni bir yazılım.
Harita üzerinde çevrenizdeki eş, dost, akraba veya çocuklarınızın takibini yapan bir uygulama. 
WhereOnTheMap 

(24-09-2016, Saat: 17:35)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24-09-2016, Saat: 12:33)İbrahim Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Firemonkey ile güzel uygulamalar yapılabiliyor lakin api'lerin nasıl kullanılacağını öğrenmek için kaynak sıkıntısı mevcut ve Embarcadero'nun forum sitesinden bile bazen yardım gelmiyor, yani cevap yazan olmuyor.

O yüzden bu site var  Big Grin
Siz takıldığınız konularda sorunuzu sorun Fesih Bey en güzelinden verir size cevabı  Blush

Sağolsun Fesih bey birçok konuda yardımcı oldu . gerci diğer arkadaşlarında hakkını yemeyelim herkes elinden geldiğince hatta fazlasıyla yardımcı oldu , sağolsunlar varolsunlar. Allah hepsinin gönlüne göre versin.
Video 
Beni şaşırtan ve firemonkeye karşı biten güvenimi tekrardan yerine getiren bir uygulama.
Uygulamayı da telefona indirdim biraz kurcaladim. Epey bir kullanıcısı var gibi.
Backend , front end tamamen delphi ile yazilmis.
Hayret ki ne hayret !!!

https://github.com/Zeus64/alcinoe

Merhaba,
@sadettinpolat hocam, bu ve benzeri uygulamaları sık sık paylaşıyorum ki; FMX mimarisi ile yapılabilecek projelere ilham olsun.
Bu mimari ile ikinci büyük projemi geliştiriyorum. Daha önceki projemde olduğu gibi bu projemde de, sizin belirttiğiniz gibi back-end ve front-end yapıları FMX ve Linux platform desteği ile geliştirdim.
Delphi 10.2 ve sonraki sürümlerdeki Linux sunucu desteğiyle back-and tarafını, Linux (VSD) WebModule REST uygulaması olarak, front-end tarafını ise FMX ile geliştiriyorum.  
Uzun süredir (Delphi 10.1 Berlin ile birlikte), Embarcadero'nun bu işe ciddi yatırım yaptığını, daha stabil bir yapı için oldukça çaba gösterdiğini ve bunların neticesi olarak bugün itibarı ile iyi bir konumda olduğunu sürekli söylüyorum.
SDK'ların sürüm güncelleme hızına artık yetişiyor. Yetişemediği durumlarda, kurmuş olduğu alt yapının modülerliğinden kaynaklı hızlı entegrasyonlarla (konfigürasyon dosyaları, library'e müdahale ve native kodların kullanımına müsaade etmesi gibi) çözüm üretilebiliyor.
Gelecekte (bana göre çok yakın bir zamanda, 2-3 yıl gibi), çok çok daha stabil, etkin ve hızlı uygulamalar geliştirebileceğiz.
@"Fesih ARSLAN" , yazmadan önce de aratmıştım uygulamanın adını ama gözümden kaçmış daha önceden paylaştığın.
Bu uygulamayı görünce FGXNative gib (https://www.youtube.com/watch?v=0tF5J-jIVzc )i güzel kütüphanelerin sayısı arttıkça güzel şeyler yapılabilir hale gelecek gibi.
(13-12-2018, Saat: 08:57)sadettinpolat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN"  , yazmadan önce de aratmıştım uygulamanın adını ama gözümden kaçmış daha önceden paylaştığın.
Bu uygulamayı görünce FGXNative gib (https://www.youtube.com/watch?v=0tF5J-jIVzc )i güzel kütüphanelerin sayısı arttıkça güzel şeyler yapılabilir hale gelecek gibi.

Başka üyelerimizin de gözünden kaçtığına eminim. Bu nedenle yeniden paylaşımınız ve bu konudaki kişisel görüşünüzü belirtmeniz iyi oldu. 
Kütüphane demişken, FMX alt yapısı için kullanılabilecek bir back-end kütüphanesini paylaşmak istiyorum. 
Henüz kullanma fırsatım olmadı, fakat bu kütüphaneyi uzun zamandır takip ediyorum. Oldukça hızlı ve işleri kolaylaştırıcı olduğu bir çok yorumda söyleniyor.
MARS - Delphi REST Library
FMX mimarisi ile yazılmış bir oyun

FMX ile yazılmış bir oyun daha

Paylaşım için teşekkürler , Yani yazan arkadaşlara da diyecek çok söz yok helal olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Firemonkey ile hazırlanmış yapay zekalı effect uygulaması AhmetNuri 3 798 10-01-2023, Saat: 17:38
Son Yorum: AhmetNuri
  Firemonkey NFC Uygulamamız narkotik 17 12.129 15-01-2019, Saat: 20:22
Son Yorum: narkotik
  Space War Big Bang(Firemonkey Games) narkotik 7 5.939 01-09-2018, Saat: 00:06
  Konya Akaryakıt Fiyatları (Firemonkey İlk Proje) narkotik 11 9.018 24-06-2018, Saat: 11:49
  Delphi ile yazılmış müthiş bir IP kamera kontrol ve yönetim uygulaması TescilsizUzman 11 14.113 20-01-2017, Saat: 13:05
Son Yorum: TescilsizUzman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi