Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi Admob Nasıl Eklenir? Admob Tecrübelerim
Merhaba,
Gerek forumdan gerek de arama motorlarından edindiğim bilgileri tek bir başlık altında toplayıp paylaşma ihtiyacı hissettim. Çünkü admob hakkında her yerde bilgiler parça parça sunulmuş durumda.

1) Admob'a kayıt ve dikkat edilmesi gerekenler

https://www.google.com.tr/admob/ sitesinden admob'a kayıt oluyoruz. Kayıt olduktan sonra "Hesabınız 24 saat içinde doğrulanacaktır doğrulandıktan sonra reklam yayınlayabilirisiniz" gibi bir uyarıyla karşılacaksınız.

Onaylanınca admobun anasayfasında onaylandığını göreceksiniz. Bu aşamadan sonra "uygulamalar" kısmından bir uygulama ekliyoruz. Uygulama ekledikten sonra "Reklam Birimi" oluşturuyoruz. Reklam birmi oluşturduktan sonra hemen reklam veremiyoruz.

Reklam biriminiz de 1 saat içerisinde onaylanıyor onaylandıktan sonra uygulamanızda reklam çıkıyor.

2) Delphide Admob Ekleme

Öncelikle formunuza TBannerAd nesnesi ekliyoruz. Align özelliğini mostTop ya da MostBot yapabilirsiniz. 

AdSize özelliğini kesinlikle belirtin belirtmediğiniz durumlarda hata alabiliyorusunuz. Adsize'ı genelde small olarak seçiyorlar auto olarak bırakmayın large'ı da başka butonlara yaklaşabilir hesabınız banlanabilir diye bilgiler edindim.

form'un onCreate kısmında önce bannerAd1.AdUnitID:='reklam birimi idniz' olarak tanımlıyorsunuz.

Formunuzun OnShow kısmında BannerAd1.LoadAd fonksiyonu ile banner'ınızı load ediyorusunuz.

Delphide banner reklam gösterimi bu kadar basit sadece biraz sabırlı olmanız gerekiyor reklam biriminiz onaylandıktan sonra reklamınız görünüyor bu süreçte beyaz bir banner alanı ile karşılaşabilirsiniz paniklemeyin benim gibi.

Görsel olarak herhangi birşey koymadım bahssetiğim konularla ilgili birçok görsel mevcu ben ayrıntılarını dikkat etmeniz gereken kısımmları anlattım iyi çalışmalar
Teşekkürler bilgilendirme için.
admob ödüllü reklam uygulaması hakkında bilginiz varmı?
Teşekkürler , kullanmak isteyenler için işe yarar bilgi olmuş.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi FMX Enter tuşu (dpad_center) yakalama tarkancengiz 8 300 20-03-2024, Saat: 15:54
Son Yorum: tarkancengiz
  FMX Webbrowser nasıl yazdırılır barissagir 0 105 04-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: barissagir
  Delphi 12 Boş Form Derleme Hatası [Çözüldü] codder71 4 536 21-02-2024, Saat: 22:09
Son Yorum: codder71
  Delphi 12 IOS Simulatorde Uygulama Çalışmıyor elixir84 3 962 07-02-2024, Saat: 17:05
Son Yorum: elixir84
  CTRL + D delphi versiyon farkı Altıner 5 675 16-01-2024, Saat: 11:15
Son Yorum: yhackup

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi