Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konulara Nasıl Resim Yüklenmeli
Üstadım ben sizi gayet iyi anladım. Aradaki farkı da gördüm. Ben o şekilde de deniyorum, yine ekleyemiyorum. Kırık resim görüntüsü, sanki dosya yokmuş gibi bir durum oluşuyor. İlk defa foruma üye olmuşum da ilk kez resim paylaşıyormuşum gibi oldum ama daha önce onlarca konuda onlarca resim paylaştım. Benim anlayamadığım bir durum oluşuyor şu anda. 3 farklı resim hostingi üzerine resmi yükleyip, onların verdiği linklerin her birini denedim. Olmuyor. Belki bulunduğum yerden, belki internet'ten yada başka bir şeyden bilemiyorum. Yazacağım makaleden de soğudum.

Vaktinizi aldığım ve sizi de biraz kızdırdığım için kusura bakmayın.
Firebird Ekipler Amiri. Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...
Link eklemek yerine resimleri direkt olarak buraya yükleseniz.

BAKINIZ
@rmzgenius

Kırık link görünenin başında www ile başlıyor olmalı. Size farkı görün diye başında i ile başlayan şekilde olanı gösterdim.

Resim ekle deyince "https://i.hizliresim.com/rvzh8eq.jpg" şeklinde (tırnak olmadan) ekleyeceksiniz.  
Dikkat edin i ile başlıyor www ile değil. Bu şu an bahsi geçen hizliresim sitesine özeldir. Diğer sitelerde farklılaşabilir.

Resmi HIZLIRESIM sitesine gönderince aşağıdaki gibi bir ekran geliyor ya : (tıklayıp resmi büyütebilirsiniz)

mtkfqfasyqdsc8e29dbd.png

işte burada işaretlediğim kısmı alacaksınız RESIM EKLE linki olarak.    Resim sayfası değil...
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
Üstadım, ben sizi GAYET NET şekilde anladım. Başında "i" olduğunu, ve resim hostinginde işaretlediğiniz yeri kullanmam gerektiğini, hosting sağlayan sunucunun da "forumlarda kullanmak için" özellikle o şekilde vurguladığını da biliyorum. Daha önce de vurguladım, ilk kez paylaşım yapmıyorum. Daha önce buradan ve hizliresim'den defalarca paylaşım yaptım. Söylediğiniz her şeyi zaten biliyorum. Ben, neden sizi anlamadığımı sandığınızı hala anlamadım.

Neyse, birden fazla bilgisayarda da denedik, burada yaşadığım problemin şirket DNS sunucusu ve Firewall yapılandırması ile ilglii ufak bir güncellemeden kaynaklı olduğu anlaşıldı.
Vaktinizi aldığım ve (aslında sizi gayet iyi anladığımı vurgulamama rağmen) kızdırdığım için özür dilerim.
Firebird Ekipler Amiri. Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...
Üstadım kızmak demeyelim, evet itiraf edeyim son mesaja doğru sabır sınaması gibi geldi. 

Dns sorunu vs aklıma geldi ama öyle olsa dedim kendimce daha siteye erişimde veya resim yollayınca browserda olumsuzluk görünür şeklinde düşündüm. 

Bu durumda da makale yazılacak yerde neden görünmediği değil kaynakta neden görünmediği sorunsalı doğar ve anında dns araştırılır Proxy ile dener sorunun adı konur çözüm aranır vs.

Şunu hiç mi merak etmediniz DelphiCan forumda yer alan resimler nerede host ediliyor diye. Cloudinary dedik hiç denemek gereği duymadınız. En azından Hızlıresim ısrarından bu sonuca vardım.

Neyse sorununuz çözüldüğüne göre makaleyi merakla bekliyoruz.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yazdığınız programlara nasıl görsellik katıyorsunuz ?? power 24 1.355 18-10-2022, Saat: 19:33
Son Yorum: power
  Forma Resim Nasıl Yüklenir? TescilsizUzman 1 2.961 30-10-2018, Saat: 14:57
Son Yorum: ssahinoglu
  Bir takım mı kursak nasıl yapabiliriz? hakanharbeli 0 1.663 21-10-2018, Saat: 17:19
Son Yorum: hakanharbeli
  Nasıl program yazmalıyım ? seci20 3 2.760 11-03-2018, Saat: 07:34
Son Yorum: seci20
  Konu & Yorumlara Eklenen Resim Sınırı TescilsizUzman 0 1.558 29-08-2016, Saat: 09:25
Son Yorum: TescilsizUzman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi