Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oto Düzeltme
@"Fesih ARSLAN" hocam peki bunu nasıl genişletebiliriz o menüde biraz kurcaladım ama bulamadım.

(27-11-2018, Saat: 12:00)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN" hocam peki bunu nasıl genişletebiliriz o menüde biraz kurcaladım ama bulamadım.

Merhaba,
Tools > Options Environment Options > Editor Options > Display ekranında Right margin değerini değiştirerek genişletebilir veya daraltabilirisiniz.
(27-11-2018, Saat: 12:19)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tools > Options Environment Options > Editor Options > Display ekranında Right margin değerini değiştirerek genişletebilir veya daraltabilirisiniz.

Bu ayar üzerinde değişiklik ile yukarıda @mcuyanın bahsettiği probleme de çözüm bulunabilir gibi görünüyor.
There's no place like 127.0.0.1
(27-11-2018, Saat: 12:19)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-11-2018, Saat: 12:00)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN" hocam peki bunu nasıl genişletebiliriz o menüde biraz kurcaladım ama bulamadım.

Merhaba,
Tools > Options Environment Options > Editor Options > Display ekranında Right margin değerini değiştirerek genişletebilir veya daraltabilirisiniz.

CTRL +D deki kod kaydırmanın buna bağlı olduğunu sandım ama değilmiş
Buradaki margin değeri CTRL-D için ( Formatter yapılandırması ) sizin istediğiniz şekilde yapılandırılabiliyor.

Tools / Options / Language / Formatter / Line Breaks / Right Margin

a2f4cuc6drapi8un7c3k.png
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(27-11-2018, Saat: 13:48)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buradaki margin değeri CTRL-D için ( Formatter yapılandırması ) sizin istediğiniz şekilde yapılandırılabiliyor.

a2f4cuc6drapi8un7c3k.png

Tam 12 den Wink
(27-11-2018, Saat: 14:27)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-11-2018, Saat: 13:48)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buradaki margin değeri CTRL-D için ( Formatter yapılandırması ) sizin istediğiniz şekilde yapılandırılabiliyor.

a2f4cuc6drapi8un7c3k.png

Tam 12 den Wink

Konuyu tam okusaydınız birkaç yorum öncesinde tam 12'den vurulduğunu daha önceden fark edecektiniz.  Cool
(27-11-2018, Saat: 14:34)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-11-2018, Saat: 14:27)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam 12 den Wink

Konuyu tam okusaydınız birkaç yorum öncesinde tam 12'den vurulduğunu daha önceden fark edecektiniz.  Cool

Haklısınız okumadım atladım, Sizde 12'den vurmuşsunuz Big Grin
(27-11-2018, Saat: 12:19)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Merhaba,
Ben 200 de kullaniyorum, uzun bir süredir bir sorunla karsilasmadim. Sadece tek satirlik if lerde sorun oluyordu, ondada ilk harfi büyük If baslatinca sorun olmuyor
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
(23-11-2018, Saat: 21:09)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-11-2018, Saat: 20:12)FiRewaLL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ona Hiç Dikkat etmedim Ama Ctrl + D nin düzeltmesi bana çok hoş gelmiyor. procedureleri vs onları da iki üç satır yapıyor sevemedim

Merhaba,
Tools > Options menüsünde, Formatter penceresi tüm kod formatlama özelliklerinin özelleştirilmesine imkan veriyor. Aynı zamanda, kendinize göre bir konfigürasyon oluşturup, bu ayarları daha sonra kullanmak üzere saklayabilirsiniz.

Kılavuz çizgisini 80'den 300 yaptım bu sorun çıkartır mı?

Eski hali:

FDQueryUser.SQL.Add
        ('Insert Into USERS (USERNAME, USERPASS, YETKI, DURUM, STYLE, TARIH)');

Yeni hali: gayet güzel  Big Grin

FDQueryUser.SQL.Add('Insert Into USERS (USERNAME, USERPASS, YETKI, DURUM, STYLE, TARIH)');

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi