Anket Başlığı: Bu Fikri Hayata Geçirebilir miyiz?
Anket kapatılmıştır.
Evet
39.39%
13 39.39%
Hayır
6.06%
2 6.06%
Katkıda bulunabilirim
54.55%
18 54.55%
Katkıda bulunamam
0%
0 0%
Katılımcı sayısı: 33 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphicanlar Olarak Githubda Ortak Proje Fikri
Aslında bence de ortak bir projede DelphiCan ın adını duyurabiliriz. Basit ama işe yarıyacak, herkesin kullanmak isteyeceği bir proje olabilir. Mesela benim yıllardır aklımda olan ama bir türlü hayata geçiremediğim bir component seti var. Ücretsiz olarak piyasada bulamadım sonunda kendim bişiler karalayıp programlarıma entegre ettim. Forumda da bahsetmiştim bir konuda.
Proje de şudur;
Dot matrix yazıcılar için piyasada benim bildiğim ücretsiz sadece zreport var onda da farklı sorunlar yaşadığım içim için kullanmaktan vazgeçmiştim. Sadece dot matrix bir report componenti bence free olarak tüm dünyada kullanılabilir. Şöyle Unicode desteği olan bir DC_DotMatrix component seti olsa güzel olmazmı?
(06-12-2018, Saat: 08:58)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında bence de ortak bir projede DelphiCan ın adını duyurabiliriz. Basit ama işe yarıyacak, herkesin kullanmak isteyeceği bir proje olabilir. Mesela benim yıllardır aklımda olan ama bir türlü hayata geçiremediğim bir component seti var. Ücretsiz olarak piyasada bulamadım sonunda kendim bişiler karalayıp programlarıma entegre ettim. Forumda da bahsetmiştim bir konuda.
Proje de şudur;
Dot matrix yazıcılar için piyasada benim bildiğim ücretsiz sadece zreport var onda da farklı sorunlar yaşadığım içim için kullanmaktan vazgeçmiştim. Sadece dot matrix bir report componenti bence free olarak tüm dünyada kullanılabilir. Şöyle Unicode desteği olan bir DC_DotMatrix component seti olsa güzel olmazmı?

Proje geliştirme grubumuzda kaç arkadaş bileşen yazabiliyor? Bunu tespit etmek lazım. Bir veya iki kişi ise Takım olamayız. Smile
Ben o konuda iyi değilim, bu kesin. Hatta buradaki üyelere bakarak söyleyebilirim ki bırakın component yazma olayını delphi konusunda bile %50 sinin yarısı kadar olamam. Bu halimle bile 1 yıl kadar önce basit te olsa bi örnek yazabildiğime göre burdakiler neler yazar varın siz düşünün hocam Smile
(06-12-2018, Saat: 09:29)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben o konuda iyi değilim, bu kesin. Hatta buradaki üyelere bakarak söyleyebilirim ki bırakın component yazma olayını delphi konusunda bile %50 sinin yarısı kadar olamam. Bu halimle bile 1 yıl kadar önce basit te olsa bi örnek yazabildiğime göre burdakiler neler yazar varın siz düşünün hocam Smile

Yazmak deyince, o iş ile ilgili her ayrıntıya hakim olmak geliyor benim aklıma. 
Daha basit birkaç proje ile başlayıp, takımın ısınmasını ve koordinasyonu sağlayabilirsek çok daha iyi olur düşüncesindeyim.
Amaç;
Delphicanı delphi bilenlere tanıtmak mı
Delphi yi bilmeyenlere tanıtmak mı
Takım olarak ortak bir yazılım yapabilmek mi
Topluluk mopluluk yok :/
(06-12-2018, Saat: 09:57)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amaç;

Kişisel fikrimi beyan edeyim. 
Hepsi Rolleyes
Öncelikle kendi içimizde anlaşabilen iyi bir takım kurabilmek.
Takımın DelphiCan adına çalıştığını DelphiCan'lara duyurmak, onlara ortak proje geliştirme ile proje geliştirme süreçleri hakkında bilgiler vermek ve öğretmek.
Kendi içimizde istediğimiz bir standart ve kaliteye ulaştıktan sonra, Delphi'yi henüz tanımayanlara (yada görmezden gelenlere) Delphi'yi (takımı) tanıtmak.
benim kişisel fikrimde fmx ile bişeyler yapabiliriz.
İçeriğide sosyal bir konu olursa tadından yenmez... mesela

burda bir arkadaş duyma engelliler için el haraketlerini okuyabilen bi programla uğraşıyor.Bunu hem okuyan hem de yazılanı el hareketlerine çeviren bir program olarak Android'de yapabilrsek ses getirir diye düşünüyorum.
bi arkadaşında görme engelliler için bi proje tavsiyesi olmuştu.Buda mümkün.

tamda Sosyal Sorumluluk Platformu İçin Proje Başvuruları Başladığı bir zaman
bknz. http://www.sosyalsorumluluk.org.tr/
burdan da kendimize -inşaallah- destekçi bulabiliriz.

(06-12-2018, Saat: 11:16)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-12-2018, Saat: 09:57)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amaç;

Kişisel fikrimi beyan edeyim. 
Hepsi Rolleyes
Takımın DelphiCan adına çalıştığını DelphiCan'lara duyurmak, onlara ortak proje geliştirme ile proje geliştirme süreçleri hakkında bilgiler vermek ve öğretmek.
Kendi içimizde istediğimiz bir standart ve kaliteye ulaştıktan sonra, Delphi'yi henüz tanımayanlara (yada görmezden gelenlere) Delphi'yi (takımı) tanıtmak.
Smile Nedir bu javacılardan çektiğim -umarım kimsenin aklına java deyince benim gibi bizamanların java motorları  gelmiyordur-

iş yerindeki java kullanan arkadaşları Bi türlü delphi konusunu kabul ettiremedim. en son Fesih hocamın fmx le yapılmış büyük bir kamera kayıt ve tanımlama sistemi vardı -linkini bulamadım ama buralarda bi yerdeSmile -
onu gösterdim mest oldular ama yine de genel bir kanı var delphi bu işlerin altından kalkamaz.... Undecided lakin yılmayacaz, yıkılmayacaz.....
(06-12-2018, Saat: 11:56)forumcuali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim kişisel fikrimde fmx ile bişeyler yapabiliriz.
İçeriğide sosyal bir konu olursa tadından yenmez... mesela

burda bir arkadaş  duyma engelliler için el haraketlerini okuyabilen bi programla uğraşıyor.Bunu hem okuyan hem de yazılanı el hareketlerine çeviren bir program olarak Android'de  yapabilrsek ses getirir diye düşünüyorum.
bi arkadaşında görme engelliler için bi proje tavsiyesi olmuştu.Buda mümkün.

tamda Sosyal Sorumluluk Platformu İçin Proje Başvuruları Başladığı bir zaman
bknz. http://www.sosyalsorumluluk.org.tr/
burdan da kendimize -inşaallah- destekçi bulabiliriz.

(06-12-2018, Saat: 11:16)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kişisel fikrimi beyan edeyim. 
Hepsi Rolleyes
Smile Nedir bu javacılardan çektiğim -umarım kimsenin aklına java deyince benim gibi bizamanların java motorları  gelmiyordur-

iş yerindeki java kullanan arkadaşları Bi türlü delphi konusunu kabul ettiremedim. en son Fesih hocamın fmx le yapılmış büyük bir kamera kayıt ve tanımlama sistemi vardı -linkini bulamadım ama buralarda bi yerdeSmile -
onu gösterdim mest oldular ama yine de genel bir kanı var delphi bu işlerin altından kalkamaz.... Undecided lakin yılmayacaz, yıkılmayacaz.....

Bahsettiğiniz uygulama ve daha birçok fantastik uygulama FireMonkey (FMX) ile Yazılmış konu başlığı altında tanıtılmıştı.
Bileşen paketi yaparsak direk delphi kullananlar hedef almış oluruz.
Bence güzel gelişmiş bir not defteri ya da grafik, formül destekleyen bir hesap makinesi bile yazsak grup için güzel bir deneme olacaktır.
Topluluk mopluluk yok :/
(05-12-2018, Saat: 17:45)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1- Analiz Grubu
2- Çalışma Prensibi ve Tasarım Grubu
3- SVN Sistem Yönetim ve Yetkilendirme Grubu/Yöneticisi
4- Kodlayıcı Grup
5- Test ve Geri Bildirim Grubu
@"Fesih ARSLAN"  Şimdilik {'5'}  uygun gibi siz ne derseniz bana uygundur.
Bizde bilirdik firavunun yanında olmayı, musa'nın haklı olduğunu bilmeseydik

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tasarım alanında bir proje : DelphiTurkey.com Mr.X 15 5.108 15-05-2021, Saat: 11:27
Son Yorum: Mr.X
  Proje Yarışmalarına Hazırlık Yasemin 8 3.078 15-03-2021, Saat: 21:06
Son Yorum: mcuyan
  Konya Akaryakıt Fiyatları (Firemonkey İlk Proje) narkotik 11 9.019 24-06-2018, Saat: 11:49
Son Yorum: narkotik
  Bir Proje Fikrim Var Halil Han BADEM 11 9.600 06-12-2017, Saat: 08:33
Son Yorum: r3n4m3
  Ortak Projesi Önerisi AhmetNuri 5 5.126 22-03-2017, Saat: 23:15
Son Yorum: barisatalay

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi