Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Önermiyorum
                [attachment=358]
Hiç kimseye MySQL ve MyDAC kesinlikle önermiyorum. Onlarca sebebi vari yazmaya kalksam roman olur. Siz siz olun, Microsoft SQL Server'dan uzaklaşmayın.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Bunlar da devamı...

Ek Dosyalar Resimler

Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Yalan söyleyerek ürün satmak. Ne kadar da terbiye dışı bir tutum.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
FireDAC desteklemiyorum muydu da MyDAC aldınız.
Oldu bitti MySQL den Nefret etmişimdirSmile
"Önermiyorum" lafzından kasıt "null" da olabilir Smile
JSON u şimdiye kadar pek kullanmadım ama mysql 8 de şekilde bir test yaptım

CREATE DEFINER=root@localhost PROCEDURE sp_t1(IN A int,IN B int,IN  data JSON, OUT SONUC varchar(5000), OUT jsonuc JSON )
BEGIN

DECLARE X int;

set jsonuc = data;
set x = a + b;
set sonuc = concat("deneme ",x, " -  ", jsonuc);

END

Query ile çağırma

set @jin='{"os": "Windows", "name": "Chrome", "resolution": {"x": 1680, "y": 1050}}';
call sp_t1(1,3,@jin,@ovar,@ojson);
select @ovar,@ojson;

nQkvLB.png

Deneme sonucu, mysql stored procedure JSON tipini IN ve OUT parametresi olarak kabul ediyor.

Delphi içerisinden Unidac ile oluşturduğum SP yi kullanmak istediğimde @Tuğrul HELVACI  beyin karşılaştığı hatayı aldım.
Devart  firmasının bileşen json desteği problemli gibi.

MyDAC bileşen setini satarken json desteği var deyip satmışlarsa ayıp etmişler.
Resimlerde görünüyor zaten JSON desteğinin "VAR" olarak satıldığı. Merak edenler için; buradan versiyon detaylarına ulaşılabilir.

Arkadaşlar zaten açtığım ticket'a kısa bir zamanda dönüş yaparak, hatalarını kabul ettiler ve bir sonraki build'de ya da versiyonda düzelteceklerini ifade ettiler. Ancak ben zatenb gereken düzeltmeyi yapmıştım. Burada, dikkat çekmek istediğim nokta; test etmeden, gerekli özeni göstermeden, müşterileri tester gibi değerlendirerek yaptıkları haksız satış.

Bende full source bir ürün olmasa idi düzeltemeyecektim. Aslında, design time'daki hata (componentleri yeniden build edip install etmeme rağmen) düzelmiş değil. Maalesef şu anda sadece runtime sırasında yapılan atama ile benim hatasını düzelttiğim kod işlevsel hâle geliyor.

@nguzeller Karar bana kalmış olsa emin olun ne MySQL ne de MyDAC kullanırdım. Ama, her zaman da kararın sahibi olamıyorsunuz. Bazen, bazı şartlar sizi bazı istikametlere yönlendirebiliyor zaruri olarak.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Rekabet olmayınca böyle oluyor, karşılarında güçlü veri tabanı bileşenleri geliştiren bir firma yok.
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
(06-12-2018, Saat: 10:56)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yalan söyleyerek ürün satmak. Ne kadar da terbiye dışı bir tutum.

hocam belki yeni sürümünde yapmislardir. eger vaktin varsa ve istersen son sürümünü team üzeri test edebilirsin.

2018-12-0619_10_46-project1-de.png

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Önermiyorum - 4 Tuğrul HELVACI 9 6.856 25-01-2019, Saat: 15:03
Son Yorum: yhackup
  Önermiyorum - 9 (MySQL'de ALTER komutunun olmaması) Tuğrul HELVACI 13 8.537 16-01-2019, Saat: 09:01
Son Yorum: Tuğrul HELVACI
  Önermiyorum - 8 Tuğrul HELVACI 3 2.676 12-01-2019, Saat: 07:57
Son Yorum: Bay_Y
  Önermiyorum - 7 (Update ettiğin tabloyu Where kısmında kullanamazsın) Tuğrul HELVACI 14 8.562 04-01-2019, Saat: 14:12
Son Yorum: mad85
  Önermiyorum - 6 (Check_ConstrainsYok) uparlayan 9 5.960 04-01-2019, Saat: 09:13
Son Yorum: csunguray

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi