Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kredi Kartı İle Ödeme Alma
(22-06-2020, Saat: 17:35)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22-06-2020, Saat: 13:52)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Paylaştığınız doküman, Nestpay (iyzico gibi) ile anlaşmalı bankaların sanalPOS sistemine nasıl entegre olacağınızı anlatıyor.   
Doküman test işlemi için yeterli değil. Daha teknik bir dokümana ihtiyaç var (Teknik doküman---> Nestpay). 
Nestpay API servisi, CC5AS XML formatında veri paylaşımı yapıyormuş. Servis, RESTfull olmadığı için REST Debugger aracı ile test etmek mümkün değil.
Bunun için SoapUI veya benzeri bir araç kullanılabilir.

Bu gün diğer bazı bilgileri de edinebildim.
Bazı bilgiler firmaya özel bilgiler içereceğinden bu projeyi geliştirecek ekiple farklı bir grup kurmak daha iyi olacaktır.

Nasıl ilerleyelim?

@klavye @Fesih ARSLAN @Halil Han Badem
Etiketli kullanıcılar uygunsa özelden bir grup oluşturalım.
Yazılım Topluluğumuz -> Tıklayın
Kişisel Tanıtım Sitem -> Tıklayın
20 y/o, sadece öğrenmeye odaklanmış, insancık..
(23-06-2020, Saat: 14:25)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22-06-2020, Saat: 17:35)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu gün diğer bazı bilgileri de edinebildim.
Bazı bilgiler firmaya özel bilgiler içereceğinden bu projeyi geliştirecek ekiple farklı bir grup kurmak daha iyi olacaktır.

Nasıl ilerleyelim?

Merhaba, Benim için uygundur.
(23-06-2020, Saat: 14:25)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22-06-2020, Saat: 17:35)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu gün diğer bazı bilgileri de edinebildim.

Nasıl ilerleyelim?

Temel sınıfların oluşturulması ve hata çözümlerinde rol alabilirim.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Biz @Halil Han Badem ile başladık, aslında o daha önce benzer bir çözümü PHP ile yaptığından şimdi onun Delphi tarafını kodlayacak. Banka bilgilerini ve dokümanları kendisine ilettim.

Kendisi hangi konuda bize ihtiyacı olursa yazacak.
Hep destek tam destek.
Merhaba,

Güzel bir gelişmeyi paylaşmak istiyorum hemen!

@Halil Han Badem'in üstün başarısıyla bu iş neticelenmek üzereyiz. Önümüzdeki hafta içinde @Halil Han Badem DelphiCan'lar için kodlarını satışa sunacak.
Hayırlı uğurlu olsun.

Şimdiden banka entegrasyonunu projeleri düşüneneler fiyatı uygunken almasında fayda görüyorum.  Wink

Saygılar.
(26-06-2020, Saat: 16:34)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

@Halil Han Badem'in üstün başarısıyla bu iş neticelenmek üzereyiz. Önümüzdeki hafta içinde @Halil Han Badem DelphiCan'lar için kodlarını satışa sunacak.
Hayırlı uğurlu olsun.

Şimdiden banka entegrasyonunu projeleri düşüneneler fiyatı uygunken almasında fayda görüyorum.  Wink

Saygılar.

Fiyati belli oldu mu acaba?
(26-06-2020, Saat: 23:02)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26-06-2020, Saat: 16:34)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Hayırlı uğurlu olsun.

Saygılar.

Fiyati belli oldu mu acaba?
Merhaba,
%100 entegrasyon tamamlandı. İster UniGUI isterseniz masaüstü uygulamanızda kullanabileceğiniz bir yapı oluşturdum. 3D ve 3D olmadan iki farklı satış yapabilme özelliği mevcut. Bunun yanı sıra Ak bank, İŞ bankası, Halkbank, Ziraat Bankası gibi bankaları destekliyor. Bunun desteğini zaten Nestpay veriyor. Fiyat belirlendi fakat bunu açacağım konu ile birlikte açıklamak istiyorum. Kredi kartına taksit imkanı da mevcut olacaktır. 

Konu paylaşımını ilerleyen günlerde yapacağım. Şu an için sıkı testlerden geçiriyorum.

Saygılarımla,
iyi çalışmalar dilerim.
Kredi Kartı Puan sistemi de dahil edildi mi bilmiyorum ama bu özellik varsa kapalı gişe gider derim. Müşteri olarak online puan kullanacak site bulamıyorum. Smile

Yolunuz da bahtınız da açık olsun, bol kazançlar.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

(26-06-2020, Saat: 23:40)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kredi Kartı Puan sistemi de dahil edildi mi bilmiyorum ama bu özellik varsa kapalı gişe gider derim. Müşteri olarak online puan kullanacak site bulamıyorum. Smile

Yolunuz da bahtınız da açık olsun, bol kazançlar.

Merhaba üstat,
Nestpay'ın böyle bir altyapısı var mı bilmiyorum. Eğer varsa eklemesi kolay olacaktır. Bu konuda araştırma yapacağım ürünü çıkardıktan sonra.
İyi dileklerini için çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.
Merhaba,

Yoğunluktan ötürü konuya biraz geç dahil oldum. PHP ile aracı servis (İyzico, payu, vs) kullanmadan direkt banka (Denizbank, Denizbank(Üretici Kart), Halk Bank, İşbank, İşbank İmece, TEB, Vakıf (World), Yapı Kredi) ile haberleşerek yazdığım MVC tabanlı bir yapı mevcut. Normalde ticari bir ürün. Ama Delphican' a katkı sağlayacaksa kodları paylaşabilirim.

3d pay modelinde ya da benzer modellerde delphi tarafında çözülmesi gereken bazı durumlar olabilir. Sadece api request yetmiyor. Banka tarafında SMS ile giden şifrenin girileceği ekranı açmak gerekiyor. Bu ekranı biz oluşturamıyoruz. Verilen URL' i açmamız gerekiyor. Bir de başarılı ve hata durumunda gidilecek ve parametrelerin taşınacağı URLler var. Bu callback urllerinin kontrollerini de yapabilmemiz gerekiyor delphide.

İyi çalışmalar dilerim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Problem - ZKTeco Cihazlardan Anlık Veri Alma mad85 6 311 Dün, Saat: 16:54
Son Yorum: iyarar
  Web'den Veri Alma MEDCEZİR 2 177 08-07-2020, Saat: 13:41
Son Yorum: mrmarman
  Webcam görüntü alma Nese 4 243 02-07-2020, Saat: 21:38
Son Yorum: Nese
  Event Alerter İle Son kaydedilen veriyi alma eyln 7 972 18-02-2020, Saat: 13:31
Son Yorum: esistem
  WebDav ile Yandex Diskten Klasör ve Dosya Listesi Alma theSinan 2 537 13-02-2020, Saat: 19:58
Son Yorum: theSinan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi