Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
64 bit uygulama da neyin nesi ?
iyi akşamlar,

Haber okurken bir habere denk geldim ve google play store'dan 32 bit uygulamalara desteğini keseceğini açıklamış. (tabiki hemen değil)
aklıma tabiki ilk gelen soru ;
Delphi de oluşturduğumuz apk'nın hangi tarafta yer aldığı ?
delphi de yazdığımız apk 64 bit mi 32 bit mi ? 32 ise bunu nasıl 64 bit yaparız 64 ise bunu nasıl anlarız ?

ya da haberi ben mi yanlış anladım    Shy

konuyla ilgili örnek haber
Küçük bir araştırma yaptım.
Apk dosyanızın uzantısını rar yapın. VE içindeki lib/armeabi folderındaki .so uzantılı dosyayı çıkarın..

https://onlinedisassembler.com/odaweb sitesinde file upload edin. karşınıza çıkan pencerede File Info ya tıklayın.. Orda yazıyor kaç bit olduğu (bende 32 çıktı.. sanırım delphi 32bit derliyor şu anda.. tam bir bilgim yokSmile )

Ek Dosyalar Resimler

// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Merhaba,
Yol haritasında göre bu yılın sonuna doğru 64 bit Android ve 64 bit OS X desteği verilecekmiş.
Kaynak: Roadmap Commentary from Product Management
(18-01-2019, Saat: 00:42)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Küçük bir araştırma yaptım.
Apk dosyanızın uzantısını rar yapın. VE içindeki lib/armeabi folderındaki .so uzantılı dosyayı çıkarın..

https://onlinedisassembler.com/odaweb sitesinde file upload edin. karşınıza çıkan pencerede File Info ya tıklayın.. Orda yazıyor kaç bit olduğu (bende 32 çıktı.. sanırım delphi 32bit derliyor şu anda.. tam bir bilgim yokSmile )

32 bit derlediğini öğrenmemizi sağladığınız için teşekkür ederim
ve tabiki zaman ayırdığınız içinde  Shy

(18-01-2019, Saat: 04:18)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Yol haritasında göre bu yılın sonuna doğru 64 bit Android ve 64 bit OS X desteği verilecekmiş.
Kaynak: Roadmap Commentary from Product Management

bunca zaman olmamasının sebebi neydi acaba ? diye düşündüm şimdi de  Smile Shy

teşekkürler hocam.
rica ederim.. @Mr.Developer
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

64 bit ya da 32 bit anlamanın diğer yolunu buldum sanırım ;

SDK manager kısmında gözüme çarptı
yani kesin bir öğrenme yolu diyemem ama kesin olmasa neden belirtilsin o da ayrı muamma.

iyi akşamlar dilerim...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  WireShark uygulama bazlı filtreleme adelphiforumz 8 5.386 07-05-2019, Saat: 16:39
Son Yorum: adelphiforumz
  Webinar Duyurusu: Delphi® - ile Linux Uygulama r3n4m3 5 4.095 29-09-2018, Saat: 13:15
Son Yorum: uparlayan
  Uygulama Mağazaları için Paket Dosyası Üretici TescilsizUzman 1 2.118 08-02-2018, Saat: 21:23
Son Yorum: mcuyan
  Sistem Programlama ve Uygulama Programlama savasabd 16 11.152 08-12-2017, Saat: 10:00
Son Yorum: Javs
  Uygulama dersi icin ornek proje sadettinpolat 7 5.633 01-03-2017, Saat: 19:33
Son Yorum: sadettinpolat

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi