Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sanal Mac Ios
Günaydın.
Akşam gidip Mac Aldım Smile ve ilk şu işlemi denedim. Xcode yükleyip telefonu taktım. Direk telefonu gördü ve apple developer hesap bilgisini istedi.
Devam ediyorum. Haber vereceğim.
SDK yüklemelerini yaptı Iphone cihazımı Target altında görebiliyorum.

örnek uygulamayı çalıştırdığımda şöyle bir hata alıyorum.

zjBo3O.jpg

Rad studio Tokyo 10.2
Mac Mojave 10.14.2
XCode 10.1

Sorun ne olabilir acaba?
(23-01-2019, Saat: 11:51)gonulali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SDK yüklemelerini yaptı Iphone cihazımı Target altında görebiliyorum.

örnek uygulamayı çalıştırdığımda şöyle bir hata alıyorum.

zjBo3O.jpg

Rad studio Tokyo 10.2
Mac Mojave 10.14.2
XCode 10.1

Sorun ne olabilir acaba?

Merhaba,
Sorun hedef cihazdaki (OS X - XCode) SDK sürümü ile geliştirici bilgisayarındaki (lokaldeki) sdk uyuşmazlığından kaynaklanıyor. 
Bu uyuşmazlığı gidermek için aşağıdaki işlem adımlarını sırayla takip etmelisiniz.
1- Tools > Options > Environment Options > SDK Manager penceresini açın.
2- SDK versions alanından iOS Device 64bit seçin ve alt kısımda bulunan Delete butonu ile lokal SDK'yı silin.
3- Aynı kısımda bulunan Add butonu ile iOS Device - 64 bit ve SDK sürümünü seçin.
4- Ok butonu ile OS X üzerindeki SDK paketlerinin yeniden lokale yüklenmesini sağlayın.
5- Project Manager penceresinde, target alanından iOS Device - 64 bit'i etkin duruma getirin
6- Proje üzerinde sağ tuş ile Clean komutunu çalıştırın.
7- Project > Deployment penceresini açın.
8- Deployment manager üzerindeki toolbar'dan Revert to Default butonuna tıklayın. Bu pencerede Revert for all configurations and platforms (alttaki seçenek) seçin ve OK butonu ile işlemi tamamlamasını sağlayın.
9- Proje dosyasının bulunduğu dizindeki iOS Device 64 bit klasörünü de silin.
Daha sonra projeyi yeniden çalıştırın.

Not: SDK güncelleme işlemi sırasında hedef bilgisayar (OS X) üzerinde PAServer uygulamasının çalıştırılması ve Connection Profile bilgilerinizin doğru tanımlanmış olması gerekmektedir.
Denedim Fesih hocam. Aynı uyarıyı veriyor.
[DCC Error] E2597 ld: file not found: /usr/lib/libcharset.1.dylib for architecture arm64

C:\Users\ted\Documents\Embarcadero\Studio\SDKs\iPhoneOS12.1.sdk\usr\lib

bu klasörün altında hata verdiği libcharset.1.dylib dosyası yok.
Macden tam olarak çekemiyormu acaba? yoksa Kullandığım rad studio sürümlemi bir sıkıntı var acaba?
(23-01-2019, Saat: 14:11)gonulali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Denedim Fesih hocam. Aynı uyarıyı veriyor.
[DCC Error] E2597 ld: file not found: /usr/lib/libcharset.1.dylib for architecture arm64

C:\Users\ted\Documents\Embarcadero\Studio\SDKs\iPhoneOS12.1.sdk\usr\lib

bu klasörün altında hata verdiği libcharset.1.dylib  dosyası yok.
Macden tam olarak çekemiyormu acaba? yoksa Kullandığım rad studio sürümlemi bir sıkıntı var acaba?

Merhaba,
Bu durum bug olarak bildirilmiş ve Delphi 10.2.3 sürümü için yayınlanan bir yama ile çözülmüş.
Delphi 10.2'den 10.2.3'e geçmeniz ve bu yamayı kurmanız gerekiyor.

Kaynak: RAD Studio 10.2.3 Delphi CodeInsight (and iOS 11.3) Patch
kullandığım cihazda iOS 12 sanırım bu durunda delphi 10.3 geçmen gerekiyor.
bende de durum biraz farklı mac cihazım var catalina 10.15.7 kurulu ancak delphide mac os 11.1 görünüyor sdk seçmek istediğimde de olmuyor delphi 10.3 kullanıyorum sorun nerden kaynaklı acaba
güzel bilgiler var... teşekkürler..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanal click Nedim 1 493 25-11-2022, Saat: 11:46
Son Yorum: mrmarman
Question Sanal Ödeme Aracılık Hizmeti YILDIRIMBEY 2 910 18-05-2022, Saat: 21:36
Son Yorum: YILDIRIMBEY
  sanal klavye tetiklemesi sokratayb 1 683 01-09-2021, Saat: 16:52
Son Yorum: 3ddark
  Sanal MacOs Simulatör Kurulmuyor glagher 1 747 21-06-2021, Saat: 09:25
Son Yorum: RAD Coder
  Sanal Mac Os ile Uygulama Derleme seydigozegir@gmail.com 7 3.060 04-09-2020, Saat: 09:29
Son Yorum: zeki43

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi