Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QR okuma ve oluşturma [Anlatım]
(24-07-2019, Saat: 23:54)seydigozegir@gmail.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim.

Ama ben bir türlü projeyi derleyemedim.
Mobil bölümünü yeni kullanıyorum eksik bişey mi var acaba.

kbXGdY.png

Günaydın,

Sorun değil bunu da çözebiliriz sadece ( internet hızınızın 16 Mbit olduğunu varsayarsam ) 45 dakika içinde en güncel ve sorunsuz hale getirebilirsiniz.

Yapmanız gerekenler ;
- Yüklü olan delphi sürümünü cihazınızdan kaldırın.
- Kaldırma işleminden sonra C:\Kullanıcılar\Ortak\Belgeler klasöründeki embarcadero klasörünü de silin.
- Sonra bu linkten en güncel sürüm olan Delphi 10.3.2 community edition sürümünü Üye olup/Giriş yapıp indirin. ( 366 Günlük ücretsiz lisans ve indirme bağlantısı mail adresinize gelecektir. direkt site üzerinden de indirebilirsiniz. )
- Delphi'yi kurun. ( Kullandığınız sürüm community edition mu bilmiyorum ama bu kurulum .iso dosyasındaki kurulumdan biraz farklı )
- Kurulum sırasında;
32 ve 64 bit Windows
Android platform ( İOS Platformunu da kullanıyorsanız onu da seçebilirsiniz )
Android SDK 25
Samples ( İsteğe bağlı örnek uygulamalar )
seçeneklerini seçin ( interBase kullanır mısınız bilmem ama istersenız seçebilirsiniz. Java kit görünene göre zaten yüklü )

- Sonrasında SDK ve NDK'lar için Lisans sözleşmesini kabul edersiniz ve tahmini 45 dakika sonra kurulum tamamlanır.

Eğer SDK sürümünü en güncelde tutmak isterseniz bu linkten yardım alabilirsiniz.

Sonrasında ise sorun çıkartan projeyi sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Teorik olarak anlatım yaptım.
Umarım fayda sağlar.
Not : Bu anlatımı bilmediğinizi varsaydığımdan değil, Bilmeyenlerin olduğunu varsaydığımdan dolayı yaptım. Bilmeden kırmış olmak istemem.  Shy
Başarılar dilerim...
"WALL- E"
Teşekkür ederim.

Yeni versiyonu indirmeye başladım.
Merhaba,

Paylaşımlar için teşekkürler. Projeme ekledim sorunsuz çalışıyor yalnız barcode scanner programında bir problem var ayarlarında da bulamadım. Çalıştırıldığında kamerayı yataya çeviriyor ben dikeyde kullanmak istiyorum ayarlarında bir sürü seçenekleri ekledim ama olmadı bir türlü. Bilginiz var mı?

Teşekkürler
(18-04-2020, Saat: 16:45)cihankoca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Paylaşımlar için teşekkürler. Projeme ekledim sorunsuz çalışıyor yalnız barcode scanner programında bir problem var ayarlarında da bulamadım. Çalıştırıldığında kamerayı yataya çeviriyor ben dikeyde kullanmak istiyorum ayarlarında bir sürü seçenekleri ekledim ama olmadı bir türlü. Bilginiz var mı?

Teşekkürler

Merhaba,
olay bağımlı olduğunuz Zxing aracından kaynaklı. 
Bu şekilde uygulama geliştirmek hatalıdır kendi görüşüm. 
Bir uygulamaya bağımlı olmak ilerde çok büyük sorunlar çıkaracaktır. 
Barkod için sdk kullanınız. 
İyi çalışmalar dilerim.
Yazılım Topluluğumuz -> Tıklayın
Kişisel Tanıtım Sitem -> Tıklayın
20 y/o, sadece öğrenmeye odaklanmış, insancık..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android : Tam sayfa splash ekranı nasıl yapılır ? [ GÖRSEL ANLATIM ] Mr.Developer 20 1.565 13-04-2020, Saat: 18:29
Son Yorum: arsl01
  sqllite veritabanını androidde oluşturma delphi_girl 3 525 14-03-2020, Saat: 15:03
Son Yorum: delphi_girl
  Listview nesnesi ile birden fazla alan oluşturma Fesih ARSLAN 12 6.465 09-03-2020, Saat: 10:47
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  IPHONE suz provisioning profile olusturma 41linea41 5 640 14-02-2020, Saat: 09:38
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Yeni kimlik kartı NFC ile TCKN okuma otonomi 1 512 06-02-2020, Saat: 20:30
Son Yorum: narkotik

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi