Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Caption altındaki text'ten kurtulma
Big Grin 
Merhaba;

Bu açık kaynak olan VLC player tam bir sorun birini çözmedim şimdi başka bir sorunla karşı karşıya kaldım.

Resimdeki caption alanındaki filmin yolunun nereden geldiğini bir türlü bulamadım. VLC player arkadaşlar bunu nasıl çözebilirim?

7aDaJW.png

Örnek link buradan ulaşabilrsiniz
Merhaba.

- Uzun bir cevap yazdım ama sorunuzu yanlış anlamışım. Ben izletilen video linkini nasıl buluruz gibi algılamışım. Telefondan bakınca öyle oldu. Şimdi bilgisayar başında farkına vardım. Sonra konu başlığını da okuyunca yanlış anladığımı anladım.  "Caption alnındaki text kurtulma"

- Aşağıdaki yazılanları dikkate almayın ihtiyacı olan olur diye dursun diye blok içine alıp bıraktım.

- Sorunuzun cevabı için de CAPTION kelimesini arayın. Formun caption'una yazılan yazılar bu anahtar ile eklenir. Idea

örneğin 
procedure TMainForm.PasLibVlcPlayerMediaPlayerMediaChanged(Sender: TObject;
  mrl: String);
begin
 Caption := mrl;
end;

Alıntı:- Kaynak kodunuzdan bir kuple görseydim daha yardımcı olurdum.

- Delphi içinden video seçimini yapıp izlmeye başladığınıza göre eşitlik nerede ise oraya bakarak başlayabilirsiniz.

- Projenizde VLCMediaList kullanıyorsunuzdur. Bu listeye eklenen ITEM'lerin her biri birer video dosyasıdır, ya da yerel veya WEB url üzerinden M3U8 şeklinde bir playlistdir.

- VLCMediaList.GetItemAtIndex(0) dediğinizde ilk çalmakta olan video/ses/url kaynağından nesneyi pointer olarak alırsınız.
- VLCMediaList.Get(0) dediğinizde de WideString olarak URL/FilePath-Name bilgisini alırsınız.

Diğer yandan bu sadece ilk satırdakini verir, siz her video yüklemede içeriği sildiyseniz ilk satır hep play edilendir.

-  Ama diyorsanız ki ben medya listesini peşin peşin dolduruyorum biraz bilgi birikiminizi zorlayarak,  bir pointer dizisi oluşturup her eklediğiniz videoyu PasLibVlcMediaList'in onMediaListItemAdded eventinde bu diziye eklemelisiniz. 

- Ya da ListBox, ListView, StringList gibi bir listede video listesi tutuyorsanız buraya linki eklerken aynı zamanda her eklenen media list nesnesinin item pointerini AddObject ile ekleyip arayıp bulmanız kolay olur.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
Rolleyes Rolleyes Rolleyes Huh

Teşekkür ederim.
(04-02-2019, Saat: 12:20)ahmetb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rolleyes Rolleyes Rolleyes Huh

Teşekkür ederim.

sanırım this.text şeklinde bir şey aradın ama bulamadın Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  text bölüp edit1, edit2, edit3 .... atma erdogan 6 978 16-02-2023, Saat: 11:52
Son Yorum: erdogan
  PDF datasını text şeklinde okuma mrcdmr 2 842 15-09-2021, Saat: 16:04
Son Yorum: mrcdmr
  SQL Text içerisindebul ve değiştir software44 14 4.174 29-04-2021, Saat: 14:30
Son Yorum: software44
  Delphi Speech to Text Halil Han BADEM 2 1.285 23-04-2021, Saat: 21:01
Son Yorum: Halil Han BADEM
  SQLite Text Alanı Sorunu Frrst 8 2.744 17-10-2020, Saat: 19:47
Son Yorum: Frrst

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi