Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir Sorum olacak
delphide bu asdate,asstring,asint gibi komutlar cıkmıyor as ile baslıyan assign komutu var sadece bunun nedeni nedir?İyiAkşamlar.
1- Projenizinin başka bir yerinde, başka bir kod da hata olabilir.
2- O hatalı kodu bitirmemiş olabilirsiniz.
3- PArantez vs hatası olabilir.

Biraz daha açık yazarsanız yada ekran görüntüsü atarsanız yardımcı olmaya çalışabiliriz.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

mcuyan dediği gib kodun bir yerinde farklı bir hata vardır, yeni bir proje başlatıp geldiğini kontrol edebilirsiniz...

AsData, AsString, AsFloat vs parametlereler atama yaptığınız değişken tipine göre de görüntülenmeyebilir,

Delphi 7 de dahil bu özellik mevcuttur.

Eğer yeni projede de gelmiyorsa delphi ide kurulum dosyalarında bir silinme olmuş olabilir... kaldırmadan yeniden yüklerseniz ( repair ) sorununuzu giderebilirsiniz.
Girdim İlim Meclisine, 
Eyledim Kıldım Talep, 

Dediler İlim Geride, 
İlla Edep İlla Edep.

Yunus Emre
(13-02-2019, Saat: 01:56)burak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: delphide bu asdate,asstring,asint gibi komutlar cıkmıyor as ile baslıyan assign komutu var sadece bunun nedeni nedir?İyiAkşamlar.

Burası bir forum olduğuna ve bir konu açtığınıza göre elbette "bir sorunuz olacak". Lütfen konu başlığını içeriğe göre belirler misiniz?
There's no place like 127.0.0.1

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Nesne Create ve free ile ilgili sorum var. yhackup 10 5.880 03-03-2017, Saat: 11:18
Son Yorum: Tuğrul HELVACI

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi