Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi 10.3 Rio Deneyimleriniz
Merhaba,

Geliştirdiğiniz mevcut uygulamaları veya yeni projelerinizi Rio tarafında kullanmaya başladınız mı? Kurduğunuz harici 3. parti bileşenlerle ilgili ne gibi problemlerle karşılaşıyorsunuz? IDE'nin kaynak tüketimi, arayüz kullanımı, yapılan iyileştirmeler ve karşılaşan hatalarla ilgili düşünceleriniz nelerdir?
Hocam belki en son yorum yapması gereken kişiyimdir ama, normalde lisanslı 2007 kullanıyorum denemek için Rio kurdum, çok ilginç bir şekilde form(create) veya herhangi bir bileşene olay yazmak için çift tıkladığımda 

rocedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);
begin

pend;

benzer bir anormallik yaşadım, şu an tekrar tekrar denedim yapmadı.  Procedure 'un p'sini siliyordu, kodlar çoğalınca mı oluyor bilemedim, fazla da kullanmadım zaten.
Cnpack kullanıyor musunuz buna benzer durumu önceki sürümlerinde de nadiren de olsa karşılaştım.
PostgreSQL - Linux - Delphi, Poliüretan
(14-02-2019, Saat: 14:02)3ddark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cnpack kullanıyor musunuz buna benzer durumu önceki sürümlerinde de nadiren de olsa karşılaştım.

Sanalda community denemiştim, sonra tekrar kurmam gerekti mailime aktivasyon kod(ları) gelmesine rağmen defalarca denedim tekrar kuramadım, yalnız sorunu cr*** li lite sürümde mi yaşadım community de mi hatırlayamadım.
(14-02-2019, Saat: 13:57)Hayati Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam belki en son yorum yapması gereken kişiyimdir ama, normalde lisanslı 2007 kullanıyorum denemek için Rio kurdum, çok ilginç bir şekilde form(create) veya herhangi bir bileşene olay yazmak için çift tıkladığımda 

rocedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);
begin

pend;

benzer bir anormallik yaşadım, şu an tekrar tekrar denedim yapmadı.  Procedure 'un p'sini siliyordu, kodlar çoğalınca mı oluyor bilemedim, fazla da kullanmadım zaten.

10.3 e ozel bir durum değil onceki surumlerdede var bazen bunu sürekli yapıyor
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
o P yi silme işlemini bende de yapıyor. Aslında silme değil.. o "P" harfini en son daki "end." cümleciğinin oraya biryerlere koyuyor Smile)

Sanırım CNPack yada IdeFixPack den dolayı yapıyor olabilir.. Ama hep deeğil bazen yapıyor.. O bazen'in de hangi zamanlarda yaptığın tam bilmiyorum..

@Abdullah ILGAZ Hocamın sorusuna gelince: ben Rio yu FMX geliştirirken kullanıyorum. Bir çok 3.party componentin rio desteği çıkmış durumda. Ne kadar runtable derseniz bence biraz acele ye getirmişler en başta birçok component de hatalar vardı.. buna devart unidac da dahil, ama son sürümlerde bu hataları gidermişler..

Fakat kurumların değil de kişilerin geliştirdiği componentler de ise halen rio desteği bulunmyor.. Ben KsComponent kullanıyorum bazı projelerimde.. gelin görün ki rio desteği yok. Graham abmize 2-3 farklı platformdan ulaşmaya çalıştım rio desteği için ama geri dönüş olmadı.. Smile
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(14-02-2019, Saat: 21:53)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fakat kurumların değil de kişilerin geliştirdiği componentler de ise halen rio desteği bulunmyor.. Ben KsComponent kullanıyorum bazı projelerimde.. gelin görün ki rio desteği yok. Graham abmize 2-3 farklı platformdan ulaşmaya çalıştım rio desteği için ama geri dönüş olmadı.. Smile

Gözün aydın @mcuyan Smile
https://bitbucket.org/gmurt/kscomponents...ebc1d61b4d
- Now compatible with Rio 10.3.1
There's no place like 127.0.0.1
https://bitbucket.org/gmurt/kscomponents...io-support

@SimaWB Tahmin et bu issue'yi kim açtı Smile

Teşekkürler bu arada hatırlatma için .. en son geçen hafta bakmıştım..

Ben IDE'de sorun yaşadım. Delphi 7 gibi olması için Component Toolbar'ı aktive etmiştim ve bu andan itibaren üstteki toolbar'lar yerinde durmaz oldu. Bir o yana bir bu yana kendi kendine yer değiştirmeye başladı. Delphi'yi arka plana atıp sonra tekrar öne getirince oluyor elbette. Ama son derece can sıkıcı. toolbar'ları kilitleyebilir miyim diye arandım biraz, sonra vazgeçtim.
Şimdi Component Toolbar kaldırdım, artık o kadar sorun olmuyor (ama yine de arada yer değiştirdiği oluyor).
Heleki benim gibi çift ekran kullananlar için tam bir ucube.. Walla her Run edişimde yada proje açışımda IDE'nin hangi ekranda görüneceğini tahmin etmek çok ilginç bir deneyim Smile)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 12 RAD Coder 67 8.443 07-02-2024, Saat: 16:59
Son Yorum: csunguray
  Delphi community 10.4 için Lisans uzatma mümkün mü? enigma 4 595 25-08-2023, Saat: 23:40
Son Yorum: enigma
  Delphi Community Edition 11 nguzeller 1 861 28-04-2023, Saat: 10:21
Son Yorum: enigma
  Delphi Community 10.4.2 cikti Ugur 10 3.789 02-02-2023, Saat: 16:45
Son Yorum: COMMANDX
  Delphi 10.3.3 ile Gelecek Yeni Özellikler TescilsizUzman 70 44.872 01-02-2023, Saat: 22:30
Son Yorum: esenyazilim.com

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi