Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uygulama 26 api Release Derleme Sorunu
Merhaba arkadaşlar

Bir projemde 26 api güncellemesi yapmak istiyorum. Uygulamamı 26 api özelliklerine göre ayarladım. Debug modda testlerimi gerçekleştirdim. Buraya kadar sıkıntı olmadı. Fakat Release modda derlediğim zaman sıkıntısız bir şekilde derleniyor fakat derlenen apkyı bir cihaza gönderdiğim zaman uygulama yüklenemedi hatası veriyor. Aynı şekilde debug modda derliyorum gönderiyorum kuruluyor ve düzgün bir şekilde çalışıyor. Bunun sebebi ne olabilir. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Not : Delphi 10.1.2 Berlin sürümü kullanıyorum. SDK Managerda 26 api yüklü durumdadır.
Debug modu değiştirdikten sonra Clean yapıyor musunuz hocam projeyi?
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Aynen clean işlemide yapıyorum sorun değişmiyor. Hatta şuan deneme yanılma yöntemiyle bir kaç test yaptım diğer projelerimde sorun yok bunlarda release modda derleme yapıyorum ve uygulama çalışıyor ama bu projemde neden bu sorun olduğunu anlayamadım.
debug yaptığınız cihaz da Release mod hata veriyor mu? yoksa hatayı başka cihazda mı veriyor?.. O başka cihazda daha önce debug modda deleediğiniz uygulama varmıdır? var ise kaldırıp öyle deneyin..
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Yok aynı cihazda hata veriyor aynı zamanda başka cihazlarda da denedim sonuç değişmiyor. Cihazdan debug modda derlediğim uygulamayı kaldırıyorum yinede sonuç aynı

Hocam sorunu çözdüm. Deploymentten kaynaklanan bir sorunmuş. Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Google play Uygulama yükleme hatası [Çözüldü] codder71 3 304 23-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: codder71
  Delphi 12 Boş Form Derleme Hatası [Çözüldü] codder71 4 470 21-02-2024, Saat: 22:09
Son Yorum: codder71
  Delphi 12 IOS Simulatorde Uygulama Çalışmıyor elixir84 3 921 07-02-2024, Saat: 17:05
Son Yorum: elixir84
  Delphi 11.3 Andorid 10 ve üzeri uygulama çalışmıyor TuncayDelphi 7 576 07-12-2023, Saat: 01:23
Son Yorum: TuncayDelphi
  Mapview üzerinde splash ekran logo sorunu arsl01 4 881 05-12-2023, Saat: 23:00
Son Yorum: arsl01

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi