Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TMS Aurelius Artık Ücretsiz
Merhaba,
Aurelius eğitim serisinin sonuncusu (Eğitim serisi ters sıralamalı olarak verilmiş. 10, 9,8 Smile ): Maturity

While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Artık Linux desteği de varmış:
http://www.tmssoftware.com/site/blog.asp?post=406
There's no place like 127.0.0.1
Maalesef 30 nisanda sonlandırılmış.
(14-05-2017, Saat: 22:30)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maalesef 30 nisanda sonlandırılmış.

Linux desteğini vermesinden sonra ücretsiz sürüm dağıtımına son vermesi manidardır.
Linux platformunda veri tabanı işlemleri için halihazırda geliştirilmiş bir ORM component seti olmadığından, son bir para kırpma hamlesi gibi görünüyor.  Smile
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Ücretsiz linkine nereden ulaşabilirim
(17-04-2019, Saat: 11:25)OBK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ücretsiz linkine nereden ulaşabilirim

Ücretsiz sürümü: TMS Aurelius Free Edition Download
Delphi 10.3 Rio desteği: TMS Aurelius Free Edition Available for Delphi 10.3 Rio
Keşke Bunu Embarcadero yapsa :S
Direk içine gömülü böyle bir ORM yapısı
(18-04-2019, Saat: 05:12)FiRewaLL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keşke Bunu Embarcadero yapsa :S

Embarcadero bir ara, bir ORM ürünü çıkarmış ama sonradan desteğini çekmiş sanırım (adını hatırlamıyorum ama bakınca bulunur -bence hiç aramak için zahmet etmeye bile değmez-). Bir ara BTGrubu her sürümde Embarcadero'dan birilerini misafir ederek seminerler düzenliyordu. Orada yanlış hatırlamıyorsam Pawel Glowacki'ye sormuştum bunu ama net bir şekilde bir ORM ürünü çıkarma niyetleri olmadığını söylemiş (ve derleme performansı/süresi ile ilgili bir şeyler gevelemişti), o gün bugün Embarcadero tarafından böyle bir umudum yok. 

He tabi bir de Nullable types mevzusu var konu ile ilgili gözükmese de bence ORM işlerine girmeye başlayınca o da baya bir ihtiyaç oluyor bence, hâlâ Embarcadero yenilik olarak çıkaracak onu da   Dodgy
(18-04-2019, Saat: 10:29)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18-04-2019, Saat: 05:12)FiRewaLL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keşke Bunu Embarcadero yapsa :S

Embarcadero bir ara, bir ORM ürünü çıkarmış ama sonradan desteğini çekmiş sanırım (adını hatırlamıyorum ama bakınca bulunur -bence hiç aramak için zahmet etmeye bile değmez-). Bir ara BTGrubu her sürümde Embarcadero'dan birilerini misafir ederek seminerler düzenliyordu. Orada yanlış hatırlamıyorsam Pawel Glowacki'ye sormuştum bunu ama net bir şekilde bir ORM ürünü çıkarma niyetleri olmadığını söylemiş (ve derleme performansı/süresi ile ilgili bir şeyler gevelemişti), o gün bugün Embarcadero tarafından böyle bir umudum yok. 

He tabi bir de Nullable types mevzusu var konu ile ilgili gözükmese de bence ORM işlerine girmeye başlayınca o da baya bir ihtiyaç oluyor bence, hâlâ Embarcadero yenilik olarak çıkaracak onu da   Dodgy

Ya Nullable durumu sıfırdan tasarım oluşacağı zamanda database tarafında çok güzel oluyor.
C# tarafında ORM yapısından üte geçip .net Core geçtiler.
Ama Delphi tarafında böyle bir mimarinin olması bence şart
Benim yazdığım SQL sorgularını program içerisine almaktan usandım şahsıma.
50 60 stır
StringBuilder ile birleştir
Tarih Ayraçlarında vsler üçer beşertane tek tırnaklar artık iyice insanı yormaya başladı :S
ORM'nin bir adım ötesi de bu sanırım. Javada ki meshur frameworklerden biri olan Spring'in Spring Data adli kutuphanesi ile SQL bile yazmaniza gerek kalmiyor.
Metod isminden SQL'i kendisi oluşturuyor Smile

https://docs.spring.io/spring-data/jpa/d...ence/html/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  NicomSoft OCR Kütüphanesini 2018de Ücretsiz Kullanıma Sunmuş sabanakman 9 2.698 19-11-2018, Saat: 09:25
Son Yorum: edo

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi