Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Import Activex Hatası
Merhaba,
Delphi 7 de Xml post işlemi için biraz araştırma yaptım MSXML_TLB' nin kolay olduğu söyleniyor. 
Örneklerede baktım kullanmak istedim.

Component -> Import ActiveX Control -> Microsoft Object HTML Library' den kurulumu yaptım.
Projeme ekledim başta hata vermedi compile ederken ama şimdi MSXML_TLB bulamıyor.

Tekrar yüklemek istediğimde de bu hatayı alıyorum.

[Fatal Error] Could not create output file 'c:\program files (x86)\borland\delphi7\Projects\Bpl\dclusr70.bpl'

sizce neden olabilir?

Bunu yapmamın nedeni url' ye XML post edip, xml cevap almak istemem.

ben bu activex kurulumunu yaparken bi yerde hata mu yapıyorum.
Compile ekranı geliyor install diyorum. çalışıyor ama compile ekranını kapattığımda hata veriyor
Aslında hata yapmıyorsunuz.. Eksik yapıyorsunuz. Delphi Library path'e yüklemeye çalıştığınız (Size nereye kaydedeyim diye sorar) paketin pathini eklemeniz gerekiyor.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(20-04-2019, Saat: 18:44)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında hata yapmıyorsunuz.. Eksik yapıyorsunuz. Delphi Library path'e yüklemeye çalıştığınız (Size nereye kaydedeyim diye sorar) paketin pathini eklemeniz gerekiyor.

Hocam yanlış anlamayın ama gerçekten ne yapacağımı anlamadım?
Delphi ile 1 haftadır uğraşıyorum.
Nasıl yapmam gerektiğini açıklayabilir misiniz?
Paketin path i nedir nereye eklicem anlamadım.
Progam files klasörüne yazma yetkisi problemi olabilir. Delphiyi yönetici olarak çalıştrıp denermisiniz.
(20-04-2019, Saat: 20:22)frmman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progam files klasörüne yazma yetkisi problemi olabilir. Delphiyi yönetici olarak çalıştrıp denermisiniz.

onuda denemiştim hocam, olmadı muhtemelen @mcuyan hocamın dediği gibi kurarken bi yerde eksik yaptığım birşey var ama çözmedim.
Hoam activeX paketini yüklerken size bu bpl dosyasını kaydediyorum diye söyler.. (standart olarak belgelerim klasörüdür bu).. Siz bunu d:\MSXML_TLB şeklinde farklı bi folder'a kaydetmesini söyleyin.

Sonrada Delphi de Library path tanımladığınız bir yer var.. XE sürümlerinde: Tools-Options-Language-Delphi Options-Library klasörüdür..

Delphi 7 yüklü olmadığı için tam hatırlamıyorum.. http://quark.sourceforge.net/infobase/pi...ibrary.png buradan bakailirsiniz.. Buradaki bölyümün en sonuna pathleri ";" ayıracı kullanarak eklemelisiniz..
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Xmlmapper hatası hbulus 1 126 07-03-2024, Saat: 09:45
Son Yorum: RAD Coder
  UrlDownloadFile Hatası mcuyan 7 649 18-02-2024, Saat: 23:06
Son Yorum: mcuyan
  Gmail Mail Gönderirken Connection Gracefuly Hatası COMMANDX 0 182 02-02-2024, Saat: 15:21
Son Yorum: COMMANDX
  PasLibVlc kurulum hatası Altıner 6 818 15-01-2024, Saat: 18:43
Son Yorum: Altıner
  Out of Memory hatası.. enigma 8 623 28-12-2023, Saat: 22:22
Son Yorum: vedat35

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi