Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CTRL + D
Gexpert in de var hocam kod formatter. Bilginiz olsun
(26-02-2019, Saat: 18:38)ahmetb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Show Confirmation false true yapıyorum

ctrl + d yaptığımda resimdeki gibi durum çıkıyor true yepıp yes diyorum fakat ctrl yinede bir işe yaramıyor.

9aAma9.png

Bu işlemi denediğiniz sırada, kodunuz derlenebilir durumda olmayabilir mi  Rolleyes

Linkteki Formatter Profiles bölümüne bakabilir misiniz. İlgili profilizi seçip tekrar uyguladıktan sonra IDE'yi yeniden başlatıp dener misiniz  Rolleyes
Merhaba,
Konuyu mezarından çıkartmış olacağım ama çözümünü hak eden bir konu ;
Yukarıdaki belirtilen öneriler tamamen IDE odaklı yani genele hitaben idi. Halbuki sorun proje bazlı. Başka bir yeni proje açıp CTRL + D kombinasyonunu kullandığınızda herhangi bir sorun olmadığını görürsünüz. Sorun sadece bahsi geçen projede. Bu durumda iki çözüm var ;
- Pas dosyalarının isimlerini değiştirip yeniden eski ismine getirmek  : Bu geçici çözüm çünkü projeyi kapatıp açtığınızda tekrar etmeniz gerekecek.
- Proje dosyasını yenilemek : Bu yorumu yazmaktaki amacım da bu idi. Sorun proje dosyasından kaynaklı olsa gerek çünkü yeni projeye taşıma işleminden sonra artık CTRL + D kombinasyonu sorunsuz çalışır oldu.

Sonunda bu illetten kurtulduğuma çok sevindim.  Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shift+Ctrl+C sorunu [ÇÖZÜLDÜ] woywod 5 306 22-02-2021, Saat: 20:44
Son Yorum: woywod
  dbgrind ctrl del delphi disable erdogan 7 3.460 04-05-2018, Saat: 22:09
Son Yorum: mcuyan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi