Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOX Emulator
Mobil geliştirmeye başlamak için bilgisayarıma sıfırdan Delphi kurulumu ve ardından da Nox Player kurulumu yaptıktan sonra, VirtualBox sanal makinelerimin network ayarları bozuldu. Daha önce ethernet kartımı seçip kullanabiliyordum şimdi kullanamıyorum. Bütün sanal makinelerimde aşağıdaki gibi bir durum var, daha önce burada sistemdeki ethernet kartlarım listeleniyordu :

r5vYE7.jpg

Mecburi olarak NAT seçeneğini kullanarak sanal makinelerimi açabiliyorum, ama IP yapılandırmaları yüzünden işlevsiz kaldılar. Yani ethernet kartımı seçebilmem lazım. Bu durumu yaşayan oldu mu hiç ?
Firebird Ekipler Amiri. Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...
(28-02-2019, Saat: 15:24)cemakkus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet, Fesih Bey'in yardımlarıyla Nox Player'ı çalıştırmayı başardım. Adım adım yazayım. Öncelikle NOX Player'ın en son sürümünü indirdim. Henüz daha başında Android 4 kaynaklı sorunlarla uğraşmayın diye yazayım, doğrudan Nox'u Android 5 olarak güncelleyin. Çünkü Nox varsayılan olarak Android 4 ile geliyor ve uygulama hiç çalışmıyor. Bunun için Nox kurulumundan sonra masaüstünde oluşan "Nox MultiDrive" kısayolundan programı açın. Alt kısımda "Add Emulator" yazan yere tıklayarak Android 5'i indirin. Ben hem 5, hem de 7 beta sürümünü indirdim :

XMNmV5.jpg

Android 5 olan sürümü çalıştırdıktan sonra, Önce Nox Player'ın kendi ayarlarından aşağıdaki gibi "Root" seçeneğini işaretliyoruz. Bu sanal android'i yeniden başlatacak :

y61Q8n.jpg

Cihaz yeniden açıldıktan sonra, Android'in "Settings" penceresinden aşağıda gösterdiğim "About Phone" veya "About Tablet" bölümündeki "Build Number" yazan yere 5-6 kere tıklıyoruz. Bu , normalde kapalı olan geliştirici seçeneklerini açacak.

8a5AG1.jpg

"Artık bir geliştiricisiniz !" mesajını aldıktan sonra yine ayarlar'dan "Developer options" (Geliştirici Seçenekleri) 'ni açıyoruz ve USB Debugging seçeneğini açıyoruz :

jgpZPW.jpg

Android tarafındaki ayarlarımız bu kadar. Şimdi Delphi'yi açıp TOOLS menüsünden OPTIONS'a giriyoruz. SDK MANAGER sekmesine geliyoruz ve orada yazan "ADB Location" değerini, NOX'u kurduğumuz klasörün altındaki "nox_adb.exe" dosyasının adresi olarak değiştiriyoruz :

nQpnVB.jpg

Bu adımlardan sonra, Delphi'yi kapatıyoruz. Önce NOX Player'ı açıyoruz. Android sanal makinesi çalışır hale geldikten sonra Delphi'yi açıyoruz. Artık Delphi ekranında Nox'da ayarlı olan Android sürümü ve cihazı görünecek ve uygulamanızı sorunsuz çalıştırabileceksiniz :

alpWqg.jpg

Şu anda sorunsuz kullanıyorum. Yardımlarından dolayı @"Fesih ARSLAN" Bey'e teşekkür ederim. OrangeUI ve TMS FMX UI Pack bileşenlerini de yükledim. Şu anda sorunsuz olarak mobil uygulama geliştirmeye başladım. 

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Öncelikle bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum. Elinize sağlık yukarıdaki ayarları da aynen uygulamama rağmen uygulama çalışma noktasına gelmiyor aşağıdaki ekranda kalıyor.

lqRB5p.jpg

k9RZy7.jpg
(01-03-2019, Saat: 11:00)rmzgenius Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mobil geliştirmeye başlamak için bilgisayarıma sıfırdan Delphi kurulumu ve ardından da Nox Player kurulumu yaptıktan sonra, VirtualBox sanal makinelerimin network ayarları bozuldu. Daha önce ethernet kartımı seçip kullanabiliyordum şimdi kullanamıyorum. Bütün sanal makinelerimde aşağıdaki gibi bir durum var, daha önce burada sistemdeki ethernet kartlarım listeleniyordu :

r5vYE7.jpg

Mecburi olarak NAT seçeneğini kullanarak sanal makinelerimi açabiliyorum, ama IP yapılandırmaları yüzünden işlevsiz kaldılar. Yani ethernet kartımı seçebilmem lazım. Bu durumu yaşayan oldu mu hiç ?

Bahsettiğim problemin kaynağının Nox Player olduğu kesinleşti. VirtualBox'un kullandığı "VirtualBox Bridged Network Adapter" sürücüsü, Nox'un kullandığı sanallaştırma sürücüsü ile çakışıyor. Her iki programın da kullandığı sanallaştırma sürücüsü dosyası "VBoxNetFlt.inf" adında bir dosya. Dolayısıyla birisi varken diğeri aynı anda olamıyor. Yani bilgisayarımda Nox Player olduğu müddetçe Virtualbox'da Bridged Network özelliği kapalı durumda kalacak. Artık NAT kullanarak ek IP adresleri falan tanımlayıp öyle kullanacağız başka çare yok. Nox player kuran ve aynı zamanda bilgisayarında VirtualBox ile sanal makineler kullananlar varsa bilgisi olsun diye yazdım.
Firebird Ekipler Amiri. Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...
iyi günler 
daha önce @cemakkus beyin anlatımıyla Nox kurarak çalıştırmıştım.
Format sonrası dün  https://www.bluestacks.com/tr/index.html  sayfasından  güncel versiyon olarak
BlueStacksInstaller_4.205.0.1006_native_ad5eb52cd3223c88c78833a49777b22d.exe indirerek kurulum yaptım ama
root yapmak için   BSTweaker 5 adlı program indirilerek bir çok işlem sonrası root yapılabildiği 
https://www.gamer.com.tr/haberler/bluest...-rootlanir  sayfada anlatılıyor.

yanlış bir versiyon mu indirdim yoksa bundan sonra bu şekil demi olacak
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
Merhaba
Nox player ile android 7 emulatorde aynı sıkınıtı var bu ayarları yaptığım halde hiç bir uygulama çalışmıyor
ugraşan oldumu.
Görünüşe göre Delphi tarafından oluşturulan APK'lar, Android 7 çalıştıran NOX emülatörü ile uyumlu değil.
(15-04-2021, Saat: 12:50)gbg Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Görünüşe göre Delphi tarafından oluşturulan APK'lar, Android 7 çalıştıran NOX emülatörü ile uyumlu değil.

Delphi 10.4 uygulamaları artık öykünücüde çalıştırılabilir.

Buraya bakın: https://www.delphican.com/showthread.php...5#pid46105

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mobil Android Emulator Altıner 5 318 22-01-2024, Saat: 18:28
Son Yorum: Altıner
  10.4.1 Android Emulator dkadir 7 3.279 18-12-2023, Saat: 13:08
Son Yorum: Maprins
  10.4. emulatör shooterman 16 9.267 03-02-2022, Saat: 10:59
Son Yorum: gbg
  *.apk ve emulator kurulumu Maysoft 1 967 13-06-2021, Saat: 14:17
Son Yorum: shooterman
  Emulator açılmıyor serdar 3 1.674 26-09-2020, Saat: 15:29