Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TcpServer Client Bağlantı Yenileme
Yandık desenize Big Grin epey karmaşık. Teşekkürler araştıracağım.
bence client ler bağlı mı diye faklı bir yazılım dan test ettir her kopan bağlantı bir donma yaşatabilir.
indy bileşeninde serverın bağlantısının kopup kopmadığını timer ile kontrol etmek istedim ,  gördüm ki indy de (idtcpserver.connection.connected ) diye bişey yok. Sanırım başa sardık.
İstediğiniz özelliği içerisinde barındıran Faster TCP adında ücretsiz  bir bileşen bulunmakta.

Sizin sorunuzun cevabı olarak bu server bileşeninde, ping-pong yapısı bulunmakta. Server kensidine bağlı client listesine belirli peryotlarlarla Ping ID si gönderir, clientlerde cevap olarak  Pong ID cevabı dönderir. Cevap gelmeyen client bağlantı listesinden kaldırılır.

Bileşen [url= https://torry.net/authorsmore.php?id=6037]linki[/url]
Teşekkürler , malesef gördüğüm kadarıyla Fast TCP delphi 10.2 tokyo desteği yok. İlgili dpk dosyalarını revize etmek gerekecek. Biraz sıkıntılı..
Bileşeni herhangi bir işlem yapmadan Tokyo sürümüne kurabilirsiniz.
Teşekkürler arkadaşım ama kurulumdan tut kullanıma kadar biraz sorun çıkardı. windows üzerinde Fmx projede epey sorun çıkardı.

Faster TCP

VCL sürümünde 64 bit akışları kullanmak istiyorsanız, derlemeden ve kurmadan önce Conditionals paketinde "Int64_Streams" tanımlamanız gerekir. Çalışabilmesi için proje seçeneklerinin Koşullarına "Int64_Streams" komutunu da eklemelisiniz.

pbVQOa.png
indy kendi örneklerinde bile bu sorun var. Server client bağlıyken, server bağlantısı gidip geldiğinde serverın koptuğunu anlayıp clientlar tekrar bağlanmıyor. Bağlantının kopma anını yakalayamadığım için tekrar servera bağlanamadım. Birşeyi gözden kaçırıyorum ama bakalım nerden çıkacak Big Grin
client yazılım açıldımı, bağlanıyor kapandığında bağlantıyı kesecekler şekilde mi yapıyorsun
Amacım, server kısmının interneti giderse clientler bunu anlayıp tekrar bağlanmayı denemesiydi. Sizin sorunuzu okurken olaya tersten baktığımı nihayet gördüm
Bu işin server değilde client yapması gerekiyor. Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Server-client üzerinden Web arayüze erişim SercanTEK 12 7.267 23-02-2023, Saat: 16:08
Son Yorum: SercanTEK
  Database bağlantı sorunu Tevet 6 1.742 20-01-2022, Saat: 13:49
Son Yorum: Tevet
  Client Pc Sistem Bilgileri Loglama frmman 16 11.245 01-12-2021, Saat: 19:58
Son Yorum: Bay_Y
  Access bağlantı woywod 6 1.637 01-10-2021, Saat: 01:20
Son Yorum: woywod
  Server client if komutunun gerçekleşmemesi Nedim 6 1.593 03-06-2021, Saat: 11:46
Son Yorum: Nedim

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi