Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi ile yazılımış takdire şayan bir program
#64
(10-04-2019, Saat: 14:52)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Tuğrul HELVACI  Bey,
ben sizin isminizi pek çok kez aratmış ve makalelerinizi okumuş biriyim. Yukarıda ki konuda size hak versemde isminizle yanyana gözükmemesini tavsiye edeceğim bir üslupla yazmışsınız cevaplarınızı. Sinirli olabilirsiniz ama sakin kafayla cevaplarını tekrar düzenlemenizi önerir hatta hiçbir katkısı olmayan karşılıklı atışmalarınızın sayfadan kaldırılmasını rica ederim.

Teşekkür ederim ilgi ve alakanıza , lâkin hırsızın hiç mi suçu yok ? Bence hak ettiği yanıtları aldı. İlk verdiğim yanıta istinaden neyi beğenmedi anlaşılır gibi değil. C/C++ 'ı da eleştirmemiştim oysaki. Dil fanatiği olmamak gerektiğinden dem vurmuştum hatta. Ama, verilen yanıt benim pointer'ları bilmemem ile, bir çok mesnetsiz şey yazdığımın ifade edilmesi ile, c ile ilgili yargıda bulunduğuma, teknik bilgi vermek yerine teoriden bahsettiğime ve daha buna benzer bir sürü ipsiz sapsız itham ve cümle ile devam etti. Sizce bunlara yanıt vermemek mi gerekirdi ?

Eh ben de hak ettiğinden daha yumuşak sorular ile bir yanıt verdim ama sonrası aldı başını gitti. Çünkü bahsettiği şeylerin hiç birisini bilmiyor. Madem bir C/C++ hayranısın; o halde ismi DelphiCAN olan bir forumda ne işin var ? Madem ortalamanın üstü bir C/C++ programcısısın Win32 API iskeletinin ne olduğunu nasıl bilmezsin ? Mesaj döngüsünün ne olduğunu nasıl anlamazsın ? Bu eleman buraya tamamen polemik amacı ile gelmiş. Zaten konu başındaki çocuksu yorumu da bunu izah ediyor. Delphi ile bunlar yapılabiliyor mu, Allah Allah tarzı. Her dil ile hemen hemen herşey yapılabilir. İstisnaları hariç tutuyorum. Yakup'un verdiği örnek uygulama tamamen skin gücü ile görselliğe sahip bir uygulama ve bu uygulamayı gördükten sonra "oo Delphi, C# dan güçlü imiş" diyebilecek kadar zavallı birisi. Delphi'yi bir küçük görme, herkese tepeden bakma hakkını nereden alıyor bu cahil adam ? İşte adamı böyle yerin dibine sokarlar. Eğer bildiklerini adam gibi ifade etse idi, adam gibi eleştirel yaklaşsa idi ona göre de yanıt alırdı.

 Beni tanıyanlar şunu biliyorlardır: sadece itham edildiğinde ve doğru şeyler çarpıtıldığında çok sinirlenirim. Beyaz'a kara diyen birisine karşı sessiz kalamam ben. Mizacım böyle değil, anlayamayacak kadar beyinsiz değilse, anlatmak için elimden geleni yaparım. Ama iş hakaret boyutuna varırsa, orada da bir çocuğun söylemlerinin altında kalacak değiliz. Bu tarz insanlara ağzının payını vermek gerekir, vermediniz mi başınızın üstüne pislerler. Bu sözümü bir atasözü ile pekiştireyim, hepimizin malumu üzere: "Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir". Demek ki atalarımızın da karşısına kendisini allame-i cihan sana böyle kara cahiller çıkmış.

  Bilmemek ayıp değildir, sizin de malumunuz. Asıl öğrenmemek ayıptır. Ancak bazen insanda öyle büyük bir kibir ve ego oluyor ki; bilmediğini itiraf edemiyor, kabullenemiyor. Allah hepimizi bu tarz insan olmaktan korusun, böyle insanlara da hızlıca hidayet versin inşallah.

Herneyse, üstünde zerrece konuşulmasına değmeyecek bir cahil için kaybettiğimiz zamana yazık. Bu konuyu yazmak ve cevap vermek isteyenler olabileceğini düşünerek yarına kadar açık tutup, ondan sonra kilitleyeceğim. Çünkü bu konunun maalesef hiç kimseye bir faydası bulunmuyor.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
WWW


Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Delphi ile yazılımış takdire şayan bir program - Yazar: Tuğrul HELVACI - 10-04-2019, Saat: 15:35

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  delphi source fuscator muratoguz 1 401 12-01-2020, Saat: 17:51
Son Yorum: Javs
  Program tarafından kullanılan portlar SimaWB 19 3.924 15-05-2019, Saat: 08:15
Son Yorum: yhackup
  Delphi Tokyo Git Entegrasyon Hakkında adelphiforumz 9 1.888 13-12-2018, Saat: 21:04
Son Yorum: engerex
  Minecraft Clone - Delphi Sürümü Fesih ARSLAN 3 1.168 29-10-2018, Saat: 13:50
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Mikrotik – Lazarus-Delphi API Kullanımı SercanTEK 1 977 16-08-2018, Saat: 17:28
Son Yorum: SercanTEKKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi