Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi 7 raize componenet yüklemesi hakkında
Merhaba,
raize componeneti kurulumu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz ?
Exe olarak bulduğum raize 6 versiyon componeneti yükledim program files klasörüne raize attı daha sonra RaizeComponentsVcl.dpk çalıştırıp install deyince [Fatal Error] RzAnimtr.pas(67): File not found: 'UITypes.dcu' hatası alıyorum ne yapmalıyım ?
(31-03-2019, Saat: 11:05)algoritma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Exe olarak bulduğum raize 6 versiyon componeneti yükledim program files klasörüne raize attı daha sonra RaizeComponentsVcl.dpk çalıştırıp install deyince [Fatal Error] RzAnimtr.pas(67): File not found: 'UITypes.dcu' hatası alıyorum ne yapmalıyım ?

İyi günler

raize kurmadım ama 
component kurmanın genel kuralı RzAnimtr.pas, UITypes.dcu gibi bulunamayan dosyaların olduğu klasörü 
Tools /  Options / Delphi Options / Library / içindeki
Library Paht ... basarak Add ile ilgili Klasörü eklemelisiniz.
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)

Makinanda UITypes.dcu dosyasi var mi? Once buna bakmakla baslamalisin.  Bu dosya Delphinin kendisine ait lib/win32 icinde. Delphi 7 de bu olmayabilir bu durumda kuramaman normal. Elindeki delphi surumune uygun raize komponenti temin etmen gerekebilir.
(31-03-2019, Saat: 12:30)cexx Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Makinanda UITypes.dcu dosyasi var mi? Once buna bakmakla baslamalisin.  Bu dosya Delphinin kendisine ait lib/win32 icinde. Delphi 7 de bu olmayabilir bu durumda kuramaman normal. Elindeki delphi surumune uygun raize komponenti temin etmen gerekebilir.

Cevaplar için teşekkür ederim.
Raize 4.1 kurunca ekrana delphi 7 seçeneği geldi. Kurulumu bitirince delphiye otomatik eklendi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 7 Unrar mcuyan 12 484 19-03-2024, Saat: 10:30
Son Yorum: frmman
Lightbulb Delphi 7zip Password lü Dosya Sıkıştırma ve Açma + Bonus RAR5 Desteği frmman 6 262 16-03-2024, Saat: 17:55
Son Yorum: delphi.developer
  delphi 12 ile TFileStream çalışmıyor aegean 5 424 05-03-2024, Saat: 22:23
Son Yorum: aegean
  AES Şifreleme Hakkında tmrksmt 18 1.281 14-02-2024, Saat: 10:42
Son Yorum: tmrksmt
  TDictionary kullanımım hakkında yhackup 3 399 09-02-2024, Saat: 15:58
Son Yorum: SimaWB

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi