Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Style Book componenti tüm formlarda ortak kullanma
Merhaba

Sadece Auto create bir forma Style book componenti ekleyip diğer formlardan da bu komponenti kullanabilir miyiz?

Yani projede tek bir style book ile tüm formlar aynı stil olabilir mi?

Diğer formlardan ana formadki stylebook u gösterdiğimde design time stil görünmesine rağmen uygulama çalıştığında stil görünmüyor.

Her forma ayrı ayrı style book eklemek zorunda kalıyorum.
Ana formdaki stylebook erişilebilir olması için her formun uses listesinde bu ana formun uniti eklemek gerekir.

Dilerseniz bir DataManager gibi bir formun üzerine koyup onu uses listesine alıp böylece her formun  stylebook property'sini buna atayabilirsiniz.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(05-05-2019, Saat: 14:32)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ana formdaki stylebook erişilebilir olması için her formun uses listesinde bu ana formun uniti eklemek gerekir.

Dilerseniz bir DataManager gibi bir formun üzerine koyup onu uses listesine alıp böylece her formun  stylebook property'sini buna atayabilirsiniz.
Muharrem abi auto created form olana ana forma style book ekledim diğerlerinin dediğiniz gbi uses e ekleyip ana formdaki style book a işaret etsemde design time da görünmesie rağmen run time da stili alamiyor.

Abi Datamodule üzerine atınca diğer form stili aldı. Lakin ana formdan(auto create ) almaması ilginç.
StyleBook'a hiç bulaşmamanızı öneririm. İlginç bir çekilde abuk subuk hatalar verebiliyor olduk olmadık yerlerde..

Bu tür durumlarda kendim çok fazla değiştirmeden tipleri kod ile form create anında yapıyorum. Bir sorun yaşamadım
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 11 android style'de edit yüksekliği? Jakarta2 0 558 09-05-2022, Saat: 17:37
Son Yorum: Jakarta2
  Ön kamerayı sensör gibi kullanma gonulali 3 1.033 22-01-2022, Saat: 11:54
Son Yorum: Jakarta2
  FMX jar dosyası kullanma vedat33 6 1.741 14-12-2021, Saat: 16:10
Son Yorum: vedat33
  delphi 10.4.1 desteği ile rtmp live camera componenti. fkork 2 1.413 16-12-2020, Saat: 09:16
Son Yorum: RAD Coder
  componenti fmx e çevirme info@guzelceker.com 0 1.094 20-12-2019, Saat: 12:56
Son Yorum: info@guzelceker.com

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi