Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gerçek zamanlı decompress
Merhaba ustalarım. Telefondan çektiğim yazılım dosyasını sıkıştırıp şifrelemek istiyorum. Aslında bu işlemi zlib ile 50 mb olarak part part ayırıp gerçekleştirdim ama yavaş oluyor. Daha hızlı bir sıkıştırma yöntemi varmı bilmiyorum. Araştırma yaptım ama hiç sağlıklı bir sonuca varamadım. Benim sektörümdeki diğer programlar bu işlemi çözmüşler, çok hızlı şekilde anlık olarak veriyi açabilip yazabiliyorlar. Amacım 3. şahışların okuduğum yazılım dosyalarına erişmemesi ve kullanıcıların dosyayı çıkartmadan anlık olarak çevirip telefona geri yazmak. Önerebileceğiniz bir yöntem var mı ?
Merhaba
yazılım dosyası derken biraz açmanız mümkün mü?
sıkıştırıp şifrelemek yerine 2 önerim olacak.
1. veriyi şifreli sqlite içinde tutmak.
2. her bir dosyanın ilk belli byte'nı xor gibi yöntemle değiştirmek
Veri boyutu ne kadar?
AES'e bir göz atın. Özellikle telefonlarda kullanılan ARM işlemciler genelde donanımsal AES destekliyor. Gerçek anlamda şifrelemiş olursunuz.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(20-05-2019, Saat: 17:05)meko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba

Sqlite tutacak kadar küçük değil hocam 4-5 gb boyutlarını bulabiliyor malasef.

(21-05-2019, Saat: 13:02)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Veri boyutu ne kadar?
AES'e bir göz atın. Özellikle telefonlarda kullanılan ARM işlemciler genelde donanımsal AES destekliyor. Gerçek anlamda şifrelemiş olursunuz.

Veri boyutu 4-5 gb buluyor hocam sıkıştırılmamış hali. Aes ile anlık çözme oluyormu yada performansı nasıl bilgim yok malasef Sad
Tek bir dosya mı?
dosyanın/dosyaların tipi/içeriği nedir?
(22-05-2019, Saat: 00:10)meko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tek bir dosya mı?
dosyanın/dosyaların tipi/içeriği nedir?

Evet hocam ozel bir dosya kendi programima ait...
(21-05-2019, Saat: 21:59)seci20 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-05-2019, Saat: 17:05)meko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba

Sqlite tutacak kadar küçük değil hocam 4-5 gb boyutlarını bulabiliyor malasef.

(21-05-2019, Saat: 13:02)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Veri boyutu ne kadar?

Veri boyutu 4-5 gb buluyor hocam sıkıştırılmamış hali. Aes ile anlık çözme oluyormu yada performansı nasıl bilgim yok malasef Sad

Elbette anlık sıkıştırma oluyor. Örnek vermek gerekirse OpenVPN AES destekler.
Güncel orta seviye mobil donanımla; eğer donanımsal AES kullanılırsa tek çekirdek 500MB üzerinde düşün. Yazılımsal 50-100MB civarı olduğunu tahim ediyorum. Veriyi bu kadar hızlı aktarabilecek misin?
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(22-05-2019, Saat: 10:05)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21-05-2019, Saat: 21:59)seci20 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sqlite tutacak kadar küçük değil hocam 4-5 gb boyutlarını bulabiliyor malasef.

Elbette anlık sıkıştırma oluyor. Örnek vermek gerekirse OpenVPN AES destekler.
Güncel orta seviye mobil donanımla; eğer donanımsal AES kullanılırsa tek çekirdek 500MB üzerinde düşün. Yazılımsal 50-100MB civarı olduğunu tahim ediyorum. Veriyi bu kadar hızlı aktarabilecek misin?

Aktarmada hiç bir problem yok hocam. Bir örnek varmı acaba ?
4 - 5 gb veriyi telefon/tablet gibi bir cihaz ile okuyup/yazmak biraz ilginç.. Dosya tipini yazarsanız belki çözüm için alternatif yollar düşünülebilir..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gerçek Zamanlı Sistem Monitörü MugenPower 2 838 01-07-2021, Saat: 23:26
Son Yorum: shooterman
  TCRDBGrid gercek zamanli scroll Ugur 5 4.109 16-06-2018, Saat: 10:33
Son Yorum: Halil Han BADEM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi