Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
exe'nin arka planda çalışması
arkadaşlar üzerinde çalıştığım bir programım var. delphide programa run komutu verince exe çalışmıyor. aslında şimdiye kadar böyle bir problem yoktu şimdi neden çalışmadığını anlayamadım. görev yöneticisinden kontrol edince exe'nin uygulamalar bölümünde değil de arka plan işlemlerinde çalıştığını görüyorum. çözüm hakkında önerilerinizi alabilir miyim
Debug yapmayı denediniz mi?
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
pagecontrol'ün show olayında comboboxa veritabanından veri çekerken boş değerleri çekmemesi için aşağıdaki satırı yazmıştım

if not  (urn_adoq.FieldByName('urunsinif_sinif').AsString='') then

sanıyorum bundan kaynaklıymış sorun şimdi '' yerine null yazınca sorun çözüldü gibi görünüyor:
 son hali şöyle:

if not  (urn_adoq.FieldByName('urunsinif_sinif').AsString=null) then

nedenini anlayamadım bilen biri aydınlatırsa sevinirim. ayrıca "asstring" ifadesi yerine "value" kullanınca da aynı problem oluyor.
(22-05-2019, Saat: 12:55)harezmi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: pagecontrol'ün show olayında comboboxa veritabanından veri çekerken boş değerleri çekmemesi için aşağıdaki satırı yazmıştım

if not  (urn_adoq.FieldByName('urunsinif_sinif').AsString='') then

sanıyorum bundan kaynaklıymış sorun şimdi '' yerine null yazınca sorun çözüldü gibi görünüyor:
 son hali şöyle:

if not  (urn_adoq.FieldByName('urunsinif_sinif').AsString=null) then

nedenini anlayamadım bilen biri aydınlatırsa sevinirim. ayrıca "asstring" ifadesi yerine "value" kullanınca da aynı problem oluyor.

if not  (urn_adoq.FieldByName('urunsinif_sinif').isNull) then

Field NULL içeriğini yukarıdaki gibi kontrol edebilirsiniz

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Zebra Yazıcı barkod çalışması crypto 14 6.238 08-06-2023, Saat: 21:07
Son Yorum: enigma
  cindy Resizer alt controllerin çalışması istiyorum info@guzelceker.com 2 2.153 03-12-2019, Saat: 11:09
Son Yorum: info@guzelceker.com
  Program menü formu için dashboard çalışması Abdullah ILGAZ 4 3.789 06-10-2017, Saat: 23:05
Son Yorum: pro_imaj
  DXF dosya çalışması boreas 1 2.257 25-07-2017, Saat: 10:02
Son Yorum: barutali

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi