Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blob field buyuklugu
Merhaba

Fb de binary blob alan tanimlama da size degerini500 ayarlarsak 500 kb a kadar mi resim alabilir.

Ayni sekilde blob alan text olursa ve 250 olarak ayarlarsak 250 karaktr mi alabilir. Buradaki size degrini nasil okumaliyiz?

İyi calismalar.
Neden böyle bir şeyi merak ettin?
(29-05-2019, Saat: 13:30)raspiska Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neden böyle bir şeyi merak ettin?

Arkadaşım, nasıl cevaplar veriyorsunuz ya? Amacınız forumu sabote etmek mi?
Yazılımcı, kahveyi koda çeviren bir organizmadır.
(29-05-2019, Saat: 13:40)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-05-2019, Saat: 13:30)raspiska Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neden böyle bir şeyi merak ettin?

Arkadaşım, nasıl cevaplar veriyorsunuz ya? Amacınız forumu sabote etmek mi?

Saçmalama ne biçim konuşuyosun? İftira atmak bi delikanlıya yakışır mı? Merak ettim sadece. Bu arada:
Wiseman bilge adam demektir, sen bilge bi insan değilsin. Sen gizli Microsoftçu musun?
Lütfen üslubumuza dikkat edelim. Burası bir bilgi paylaşım platformu. Blogu lakayıtlastırmaya gerek yok diye düşünüyorum.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

En fazla 6 mb resmi alip db e kaydetmek istiyorum. Maks 200 adet resim olacak bu yuzden ne kadarlik bir alan ayirmaliyim diye merak diyorum.

Blob texr icinse 80-100 karakter ayiracagim buradaki 80 rakami karakter sayisi mi
Sizden  size istediğine emin misiniz? İstediği numerik değer sub_type (0: binary data, 1: text, 2: BLR) için ENum tarzı bir şey olmasın  Rolleyes Size belirtme gibi bir durum gözükmüyor sitesinde.

create table MyPictures (
 id int not null primary key,
 picture blob sub_type binary
)

http://www.firebirdfaq.org/faq165/

https://firebirdsql.org/refdocs/langrefupd20-blob.html

Not: Şu anda firebird kullanmadığım için söylediklerimin doğruluğuna emin değilim.
Sn edo ib expert de kolon olustururken blob text yada blob binary de size kismi default 80 olarak geliyor ve bu degeri degitirebiliyorsunuz. Bu size degerini db e kaydedecegim resim yada text boyutuna gore nasil ayaralamam gerektigini anlamaya caissiyorum.
Firebird dökümanlarında default blob segment size = 80 olarak yazar. Ne işe yaradığı hakkında tam bir açıklama göremedim. Sayenizde ben de öğrenmiş olacağım.
Bende google aramasindan bi sonuc elde edemedim. Bu size ozelligi kolonun limitimi yoksa baska bir sey mi ogrenmeliyim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Firebird BLOB SUB_TYPE TEXT Sorunu MuhammedYasir 3 1.899 20-10-2020, Saat: 21:55
Son Yorum: bibilen
  Aşırı Field Kullanımı hk. uparlayan 9 5.490 15-02-2020, Saat: 13:46
Son Yorum: otonomi
  Tablodaki field sayısı ne kadar önemli canbir 36 22.349 22-04-2018, Saat: 19:22
Son Yorum: canbir

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi