Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Phonegap ile olan android çalışmam.
Delphi'nin yeni sürümlerinin çok daha kararlı olduğunu düşünüyorum ama androidde bir türlü işlerim rast gitmedi. Ayarları tanıttım formu oluşturucam forma yanlış eklediğim butonu silerken bile sorun yaşıyorum araştırıyorum bakıyorum master tasarımda windows görünümünde siliniyorum ama android görünümünde silinmiyormuş. Tam yaptım zar zor emülatörü deniyeceğim sistemin canını okuyor. Velhasılıkelam daha önce http://www.boreas.gen.tr/phonegap-ile-an...rogramlama denemeler yapıp memnun kaldığım phonegap'e bir daha bakayım dedim. Bir hafta gibi bir sürede doğru dürüst hiç kullanmadığım javascript ile sunucuda php - codeigniter aracılığıyla istediğim programı yazdım.
Programın yaptığı barkod okuyucu ile rafın ID'sini okuyor ardından kullanıcı ürünün barkod kodunu okutuyor.
Eğer raf doğru bir raf ise veritabanında ürünü rafa yerleştiriyor. Bunuda ister ürün barkod numarasından ister lot numarasından yapabiliyor.
Burada phonegap'ın sunduğu güzel olan avantajlar şunlar. Birincisi çoklu platform. aynı kodu ios dersen ios'a blackberry'e windows'a vs. aktarabiliyorsun.
Yapısal olarak aslında phonegap chrome-webviewer adında web sayfası gösteren motor uygulamaya donanın erişimleri sağlamış bir uygulama. Siz web sayfası yapıyorsunuz jquery / javascript ile size mobil uygulama oluyor. Tabi ki arada katmanlar olduğu için native kadar hızlı değil. Ama  oyun yazmıyorsanız gayet tatminkar. Gördüğüm ikinci büyük avanatjı olan Android paketleri kurmak gerekmemesi. Çünkü program şöyle çalışıyor phonegap'ın kendi uygulamasını telefona indiriyorsunuz. Windows'daki uygulamada web server gibi çalışıyor. Telefona ip adresinizi girdiğiniz an uygulama karşınızda. Hatta tek sayfada kod yazıyorsanız sayfayı kaydeder kaydetmez uygulama güncelleniyor ve bu süper bir hız katıyor.
Bunları niye yazdım. Delphi'yi kullanmayın buna geçin / geçmeyin benim böyle bir derdim yok. Delphi'de düzeninizi kurduysanız memnunsanız ne âlâ ama benim gibi performans sıkıntıları çekiyorsanız laptop'ın ateş gibi olması sizi rahatsız ediyorsa, uygulamayı denemek için kablolarla cebelleşmek istemiyorsanız. Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.
Topluluk mopluluk yok :/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android Telefonu Ekran Paylaşımı shooterman 2 2.080 04-06-2020, Saat: 10:30
Son Yorum: frmman
  OrangeUI Android'te Yerel Denetimler Eğitimi pro_imaj 3 2.716 23-03-2020, Saat: 09:01
Son Yorum: pro_imaj
  38 Saniyede Android Push Notification TescilsizUzman 4 3.097 20-09-2019, Saat: 08:40
Son Yorum: hi_selamlar
  Embarcadero Webinar Android Development 10.3 enes6635 3 2.814 08-02-2019, Saat: 14:33
Son Yorum: TescilsizUzman
  Android Pascal Editör malitutuncu 0 1.309 05-12-2018, Saat: 11:53
Son Yorum: malitutuncu

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi