Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UniGui stress testi ve anlık bağlantı performansı
#11
Merhabalar ,
Kullandığınız veritabanı ve kullandığınız erişim bileşenleri destekliyor ise "Connection Pool" özelliğini aktifleştirerek makûl bir connection adedi (20 gibi) belirterek denemenizi öneririm.
iyi çalışmalar.
Cevapla
#12
Birde veritabanı baglantisi yapmadan dener misiniz? Belki başka bir sorunda olabilir.
Cevapla
#13
(16-07-2019, Saat: 00:29)Abdullah ILGAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Diagnostic Analysis (tanı/teşhis analizi) için en önemli şey sizin prodüksiyon ortamınızdaki gerçek verilerdir. Bir veritabanı bağlantısı ve bir grid örneğiniz üzerinde yaptığınız denemeleri, karşılaştığınız problemleri ve gelebilecek olası test ortamınız hakkındaki sorulara yanıt verebilir halde sorarsanız, ilgili framework'ü kullanan arkadaşlardan daha verimli yanıtlar alabilirsiniz.

Şayet 500-600 kullanıcılı bir sistemi çalıştıran birisi olarak sizin bu soruyu sorana kadar geçirdiğiniz süre zarfında uyguladığınız metodları, yaklaşımları ve sonuçlarını paylaşmanız, sorulara yanıt verecek arkadaşların aklında daha iyi yer edeceği gibi sorunuz tam nokta atışı hedefe ulaşacaktır kanaatindeyim.

İlgili framework'ü geliştiren ekip ile 2 yıl önce yapmış olduğum görüşmede IIS Pool yönetimi ile ilgili yeni bir yaklaşım geliştirdiklerini ve ISAPI modülünün çehresi değiştiğinde +1000 session sorunsuz kullanılabilir olacak denmişti. Uluslararası 2 projemde kullanmak üzere bu framework'ü incelemiştim ama 4-5k session miktarlarını destekleyen bir yapısı yok, onu biliyorum. DelphiCan'lar arasında framework'ü aktif kullananlara yönelik daha spesifik/belirleyici şekilde sormayı denemelisiniz.

Selamlar Arkadaşlar,
Performans konusunda deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Açıkcası WEBAPP tarzı bir uygulamada ister  istemez performansa ayrıca bir kapsamlı "test case" uygulamak iyi olacaktır. 


Sorunu irdelediğimde şu tespiti yaptım;
* Konuyu açtığımdaki senaryoda 1 DBGrid+ FDConnection(accesss  DBase)+ Veri giriş formu mevcuttu. 
* Default olarak FDConnect ile databese form create edildiğinde açılıyordu test uygulamasında.
* Otomatik test yazılımı ile yaptığım senaryoda ( 50 bağlantı ve 20sn de bir click) UNIGUI Session 20 yi geçtiğinde sorun başlıyordu ama esas sıkıntı REQUEST lerin artması imiş. Her otomatik yaratılan SESSION dataBase bağlantısından FDCONNECT dolayı, REQUEST sayısını server istatistiklerindeki arttırıyordu. 
* FDCONNECT işlemin bir butona bağlanıp form açıldıkdan sonra el ile tetiklediğimde server 50 ve yukarı SESSION - kullanıcı sayısına sorunsuz cevap verir oldu.

Sorularım:
1) Fakat burda sormak istediğim gerçek bir uygulamada DBGrid'e döktüğümüz data kullanıcı önünde durmak zorunda. Yani FDCONNECT close edemeyiz. Aksi durumda listelenen veriler kullanıcı ekranından kaybolur.
Pratikde 50-100-500 kullanııclı bir uygulamada CONNECT yapısını nasıl yönetiyorsunuz?

2) Bu problem FDCONNECT ile ACCESS veri tabanı kullandığım için olmuş olabilir mi? MSSQL veya MYSQL ile FDCONNECT bağlantıs yapsam bu şekilde bir performans problemini göğüsleyebilirmi uygulama?

3) Uygulamayı EXE yapmal ile ISAPI - DLL olarak yapmak performans açısından ciddi farklar gösterir mi, pozitif yönde?

Teşekkürler, iyi çalışmalar
Cevapla
#14
(15-07-2019, Saat: 18:01)bajerli Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-07-2019, Saat: 10:01)elixir84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uygulamanın ekran görüntülerini görme şansımız var mı? Fikir verme açısından.

Merhabalar malesef şirket içi gizli bir uygulama türkiyedeki çok büyük şirletler den birinin.

Evet Fastreport bileşenleri var ve hem arka planda fastreport server da çalışmakta ayrıca Rest Api den destek almakta. Ayrıca Mobil yazılımlarımı delphi lie değil direkt objective c ve java ile geliştridiğim için haberleşme metodları genelde Rest Api üzerinden ama firedac ile de yaptığım alt yapı mevcut.İşin yük ve kısıtlama sıkıntılarını azaltmak için bir kaç farklı yola başvurdum
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  UniGUI Projesinde Loading Ekranında Beklemesi ErcanT 6 356 12-05-2020, Saat: 08:32
Son Yorum: gbg
  UniGUI'ye Genel Bakış vkamadan 57 38.014 10-04-2020, Saat: 03:23
Son Yorum: Halil Han Badem
  UniGUI CallBackUrl Kullanımı - PHP'den Gelen Cevabı Alma Halil Han Badem 0 184 31-03-2020, Saat: 17:59
Son Yorum: Halil Han Badem
  UniGUI JQuery 1.11.2 Version Vulnerable Halil Han Badem 1 589 25-12-2019, Saat: 16:08
Son Yorum: klavye
  UniGUI XSS Payload Vulnerability - Protection Halil Han Badem 0 360 24-12-2019, Saat: 19:18
Son Yorum: Halil Han BademKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi