Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Webserver Uygulaması
Merhabalar. 
Aranızda grupta yeniyim. 
Takıldığım bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Eğer mümkünse tavsiyelerinize ihtiyacım var.
bir webserver uygulaması yapıyorum.( xe8 - delphi project / webbroker / webserver application )
belirli bir porttan html sayfa çıktı göndereceğim clientlara yani platform bağımsız browserlara.
Post veya get metodu ile gelen parametreleri alıp içeride değerlendirip sayfayı oluşturup göndereceğim clientlara ki 
buraya kadar bir sıkıntı yok parametreleri alıp clientlara sayfa oluşturup gönderiyorum.
Sorunum session yönetiminde bunu başaramadım. İlk göndereceğim sayfam login sayfası . 
buradan kullanıcı adı ve şifreyi post veya get metodu ile alıyorum ama 
bu bilgilerle session oluşturup yönetip diğer sayfalara erişimde kullanamıyorum.
Bu konuda tavsiyeniz varmıdır bana?
örnek çalışma proje kodumu weetransferden paylaştım buradan bakabilirsiniz.
weetransfer linki
Teşekkürler
Sorsaydı Bilirdi Sormuyor ki Bilsin.
Bilseydi Sorardı Bilmiyor ki Sorsun. 
WebBroker'da session için önerilen yöntem Cookies'tir.
"Response"un SetCookieField procedure'ü ile Cookie oluşturabilir, her "Request"te Request.CookieFields ile cookie'lere erişebilirsiniz.
There's no place like 127.0.0.1
bildiğim kadarıyla Cookie client tarafta oluşuyor. birde cookie lerin çok güvenli olmadığını duymuştum.
gerekirse proje türümüde değiştirebilirim. sonuçta html çıktı göndereceğim.
bu konuda farklı bir öneriniz olur mu.
Teşekkürler.
(06-09-2019, Saat: 11:55)bydelphi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bildiğim kadarıyla Cookie client tarafta oluşuyor
Bu yanlış.

(06-09-2019, Saat: 11:55)bydelphi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: birde cookie lerin çok güvenli olmadığını duymuştum.
Bence tam tersi, düzgün kullanıldığında güvenliği sağlamaya yardımcı olurlar.

Hidden field da kullanabilirsiniz ama Cookie'den fazlasını sağlayacağını sanmıyorum.
There's no place like 127.0.0.1
Doğruları öğrenmek için buradayız. çok teşekkürler. deneyeceğim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi & Unigui Dijital eKitap Uygulaması bydelphi 10 4.554 03-01-2022, Saat: 10:13
Son Yorum: Bay_Y

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi