Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread içerisinde Tstrings & TStringList
Merhabalar,

TThread.CreateAnonymousThread

içerisnde TStringList Create edip içerisine eleman eklediğimde sorun yok ancak TStrings Create edip içerisine eleman eklemek istediğimde FatalException oluşuyor Smile

sebebi ne olabilir her ikisi de görsel bir nesne değil.

if not Thread.Terminated then
    try
     Thread.Execute;
   except
     Thread.FFatalException := AcquireExceptionObject;
       // Buraya düşüyorum.
   end;
TStrings sınıfından direkt nesne create etmeye izin vermiyor. TStrings abstract bir sınıf.
Normalde de oluşturmaya çalışsanız aynı hatayı alırsınız.

Genelde değişken TStrings olarak tanımlanıp create edilirken TStringsten türemiş başka bir sınıf ile create edilir.

"Derive a class from TStrings to store and manipulate a list of strings. TStrings contains abstract or, in C++ terminology, pure virtual methods and should not be directly instantiated. "
(10-09-2019, Saat: 22:15)sadettinpolat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: TStrings sınıfından direkt nesne create etmeye izin vermiyor. TStrings abstract bir sınıf.
Normalde de oluşturmaya çalışsanız aynı hatayı alırsınız.

Genelde değişken TStrings olarak tanımlanıp create edilirken TStringsten türemiş başka bir sınıf ile create edilir.

"Derive a class from TStrings to store and manipulate a list of strings. TStrings contains abstract or, in C++ terminology, pure virtual methods and should not be directly instantiated. "

Evet sonradan jeton düştü. Threadin içinde hata alınca bütün suçu Thread'e attım. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Thread Socket (Yardım) hkeskin 0 295 27-04-2020, Saat: 00:43
Son Yorum: hkeskin
  BTG Thread Videosu Tuğrul HELVACI 6 1.195 09-03-2020, Saat: 10:52
Son Yorum: Bay_Y
  Anonymous Thread & Exception Tuğrul HELVACI 11 2.241 06-11-2019, Saat: 18:02
Son Yorum: ismailkocacan
  Thread içerisinde sleep kullanımı berk06 1 851 26-08-2019, Saat: 11:36
Son Yorum: Tuğrul HELVACI
  Unit içerisinde procedure/fonksiyon/sabit malitutuncu 2 1.211 29-03-2019, Saat: 18:09
Son Yorum: malitutuncu

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi