Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android read_contacts izini sorunu [COZULDU]
Oncelikler Selamin Aleykum arkadaslar

Bir projede rehberi kullanmam gerekiyor fakat soyle bir sorunla karsilastim. Read_contacts izinini aliyorum fakat yaninda bana read_calllog izninide veriyor. Normalde ayri iki izin olmasina ragmen rehber izinini ne zaman alsam yaninda arama gecmisi iznide geliyor. Android manifest dosyasina izini manuel olarak girmeme ragmen sorun cozulmedi. Bu sorunu nasil asarim yardimlarinizi bekliyorum.

Not : Delphi 10.1.2 surum kullaniyorum.
Merhaba,
Yeni bir proje oluşturdum ve yalnızca Read contacts izni verdim.

Projeyi Android platformu için derlediğimde, AndroidManifest dosyasında şöyle görünüyor.

Uygulamayı çalıştırıp, uygulama ayarlarından izinlere baktığımda ise aşağıdaki gibi görünüyor.

Sizin bahsetmiş olduğunuz Read call log iznini, AndroidManifest dosyasında ve uygulama ayarlarında göremedim. 
Bu iznin verildiğini siz nasıl görüyorsunuz?
Şurayı okumanızı tavsiye ederim:
https://developer.android.com/reference/...D_CALL_LOG

READ_CALL_LOG izni için şu not yazılmış:
Note: If your app uses the READ_CONTACTS permission and both your minSdkVersion and targetSdkVersion values are set to 15 or lower, the system implicitly grants your app this permission. If you don't need this permission, be sure your targetSdkVersion is 16 or higher.

Belki sizin problemin kaynağı bu olabilir
There's no place like 127.0.0.1
(24-09-2019, Saat: 10:26)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şurayı okumanızı tavsiye ederim:
https://developer.android.com/reference/...D_CALL_LOG

READ_CALL_LOG izni için şu not yazılmış:
Note: If your app uses the READ_CONTACTS permission and both your minSdkVersion and targetSdkVersion values are set to 15 or lower, the system implicitly grants your app this permission. If you don't need this permission, be sure your targetSdkVersion is 16 or higher.

Belki sizin problemin kaynağı bu olabilir

Hocam aynen dediginiz gibi bir durum varmis sayenizde sorun cozuldu cok tesekkur ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android Rehbere Kayıt Ekleme barissagir 6 296 04-04-2024, Saat: 09:36
Son Yorum: RAD Coder
  Android’de Dosya Depolama ve Paylaşma-2: And 11 SDK 30 Scoped Storage SAF MediaStore emozgun 12 4.898 19-03-2024, Saat: 22:29
Son Yorum: nguzeller
  Web butona tıklama - Çözüldü Altıner 2 218 13-03-2024, Saat: 16:42
Son Yorum: Altıner
  Google play Uygulama yükleme hatası [Çözüldü] codder71 3 362 23-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: codder71
  Delphi 12 Boş Form Derleme Hatası [Çözüldü] codder71 4 534 21-02-2024, Saat: 22:09
Son Yorum: codder71

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi