Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
başlangıç için yardım
merhaba 

ben 2005 ege üni. bilg. prog. mezunuyum. bir dönem delphiyle hem dersim olduğu için hemde sevdiğim için çok igilendim. fakat daha sonra malum hayat koşulları dolayısıyla bıraktım. bırakmamda delphinin izmirde kullanılmaması da etkili oldu. siz bu konuda ne önerirsiniz. bu işten izmirde kendime ekmek kapısı açabilirmiyim. delphiyi etkin hangi uygulamalarda kullanabilirim. yardımcı olursanız çok sevinirim.
Merhaba
Delphinin izmirde kullanılmamasını bence takmayın. bende samsunda oturuyorum kullanana denk gelmedimSmile)
Kendinize elbetteki ekmek kapısı açarsınız. Bu sizin ayrıdıgınız zaman, gayretınıze bağlı. Delphiyi hemen her uygulama için kullanabılırsınız. bu platformada sadece forum başlıklarına baksanız ne kadar genıs bır alan oldugunu anlarsınız.
Bence ilk yapacagınız ilk iş @Fesih ARSLAN hocanın kitabını almak olsun. Çünkü 2008 yada 2009 dan sonra çıkan tek ve en güncel kitap. Yanında ücretsiz eğitim videolarıda var.
Siz 2005 te tanıstım dediniz. o gunden bugune cok sey değişti. Birde bu siteden yeni kodlama yöntemlerini takip edin.
Aramıza hosgeldınız ilk rep puanın bendenSmile)
(22-10-2019, Saat: 14:04)serdar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba
Delphinin izmirde kullanılmamasını bence takmayın. bende samsunda oturuyorum kullanana denk gelmedimSmile)
Kendinize elbetteki ekmek kapısı açarsınız. Bu sizin ayrıdıgınız zaman, gayretınıze bağlı. Delphiyi hemen her uygulama için kullanabılırsınız. bu platformada sadece forum başlıklarına baksanız ne kadar genıs bır alan oldugunu anlarsınız.
Bence ilk yapacagın iş @Fesih ARSLAN  hocanın kitabını almak olsun. cünkü 2008 den sonra çıkan tek ve en güncel kitap. siz 2005 te tanıstım dediniz. o gunden bugune cok sey değişti.
aramıza hosgeldınızSmile)

çok teşekkür ederim. kitabı edinmeye çalışacağım. birde bende delphi 7 var. yeni sürümleri nasıl elde edebilirim?
Delphi 7 yi bence hemen terkedin. artık RAD Studio 10.3.2 cross platform sürümü var. Tek kodlamayla windows,android,ios, linux için uygulamalar geliştiriliyor
internette "RAD Studio 10.3.2" aramasını yapıp kolayca bulup ındırebılırısnız
Delphinin başlangıç paketine ücretsiz olarak aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.embarcadero.com/products/delphi/starter
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
@Fesih ARSLAN Üstadın kitabı çok faydalı. Bununla birlikte bu forumun Makaleler bölümünde de ufkunuzu açacak, yeni yollar yöntemler gösterecek çokça anlatım var. Bunlardan da yararlanabilirsiniz.
P.Safa:Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır.Zaman insanları değil,armutları olgunlaştırır
C.Yücel:Toprak gibi olmalısın! Ezildikçe sertleşmelisin!Seni ezenler sana muhtaç kalmalı! Hayatı sende bulmalı
S.Canan:Bildiğini zannettiğin an hiç bir şey öğrenemezsin
Bilgi uçar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Interface Helper ve Extension Methods için alternatif kullanımlar Abdullah ILGAZ 0 88 18-05-2020, Saat: 12:44
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
Lightbulb Delphi Proje Yardım ThePixeL 18 1.209 29-04-2020, Saat: 02:28
Son Yorum: ThePixeL
  Thread Socket (Yardım) hkeskin 0 141 27-04-2020, Saat: 00:43
Son Yorum: hkeskin
  Smart Kart Okuma İçin Örnek Kod ferhatcelik 0 171 15-04-2020, Saat: 19:13
Son Yorum: ferhatcelik
  Memo bileşeni Duplicate veya Put hakkında yardım kofmaster 6 451 11-04-2020, Saat: 22:39
Son Yorum: kofmaster

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi