Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ubuntu 16.04 lts servera dosya transferi
(21-10-2019, Saat: 13:22)Hayati Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fesih hocam çok pardon Confused  tahmin ettiğim üzere yanlış anlamışım,  evet grafik tabanlı bir ara yüzden bahsediyorum ki görselde GNOME masaüstü kullanıyorum. Sizin için bende araştıracağım ama bu Ubuntu Server a bir masaüstü ortamı örneğin XFCE yada MATE kurulamıyor mu? ya da kurulmaması mı gerekiyor acaba performans güvenlik vs adına. Tekrar kusura bakmayın.

Estağfurullah @Hayati bey, 
Yeni kaynak kitabımızda Linux 64-bit Ubuntu server üzerine GUI kurulumunu da anlatmıştım. 
Amacım, Terminal ekranına aşina olmayan geliştiriciler için Linux'ü daha sempatik hale getirmekti. 
Sanırım bu yöntemle sizin öneriniz oldukça işe yarayacaktır. Tabi bu durumda sunucu performansından az da olsa feragat etmiş oluyoruz. 
Linux ile yeni tanışan arkadaşlar için Linux GUI oldukça zahmetsiz ve kullanışlı olacaktır.
Aslında Natro üzerindeki Linux 64-bit Ubuntu sunucumun her dizinine erişebiliyorum. Muhtemelen sizin de belirttiğiniz gibi bunun bir yöntemi var ki, bu şekilde kullanabiliyorum.
Kitap ve eğitimde sürükle bırak diyerek, anlatabilirdim, fakat bu durum her arkadaşın başına geleceği için (sorunsuz yöntem olan) WinSCP + Terminal'i tercih ettim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Linux Delphi 11.2 FMX Ubuntu 18.04 masaüstü uygulama ayarları emozgun 0 1.181 13-10-2022, Saat: 20:55
Son Yorum: emozgun
  Ubuntu çıktı hatası barissagir 1 840 31-08-2022, Saat: 14:32
Son Yorum: barissagir
  Delphi-Ubuntu Derleme Sorunu turkkartali 1 975 19-08-2022, Saat: 14:31
Son Yorum: turkkartali
  Windows Ubuntu postgresql bağlantı sorunu Bay_Y 5 1.823 20-06-2022, Saat: 17:47
Son Yorum: Bay_Y

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi