Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ÇÖZÜLDÜ] Programın SSD ve SATA Disklerde çalışma performansı
(25-11-2019, Saat: 11:43)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 13 saniyede sorgu tamamlanıyorsa, sorun client makinaya ağ üzerinden aktarmadaki yavaşlıktır. Veritabanına table ile direk bağlanıp veriyi çekiyorsanız ağ üzerinde fazla kayıtta yavaşlama mecburen olacaktır, bunun yerine servera bir sorgu gönderip sonucu json olarak hazırlatıp çıkan değeri zip ile sıkıştırıp stream olarak göndertebilirsiniz, client, veriyi alıp, açıp, memory table'a aktarıp hesaplamaları yapıp ekrana basabilir.
Bir süre önce bende bu tip bir sorunla karşılaşmıştım, serverda hazırlanan rapor taslaklarını dosya olarak aktarıyordum fakat taslakların boyutu artınca client in veriyi alıp ekrana basması uzuyordu, 100 KB dosya sıkıştırınca 7 KB ye düştü kısacası.

birkaç gün gibi bir süre içerisinde bu dediklerinizi yapabilir miyim? sanmam. JSON ile hiç çalışmadım daha önce. Dolayısı ile nasıl yapılır bilmiyorum. :Sad bir örnek bulmak lazım ki, adapte edebilir miyim diye bakmam lazım.

Yeni bir veritabanı oluşturdum ve, INNODB olarak yeni bir tablo yaptım. 11, 5 Milyon kayıt olmuş şu anda.
Benim laptopumdan select sorgu tamamlanma süresi : 1 dakika 51 saniye
Veri çekim hızı ölçümleri şu şekilde :

Yazılımcı, kahveyi koda çeviren bir organizmadır.

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Programın SSD ve SATA Disklerde çalışma performansı - Yazar: shooterman - 25-11-2019, Saat: 11:49

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [ÇÖZÜLDÜ] - Windows Servis Başlatma Yetki Hatası hi_selamlar 3 5.148 22-01-2020, Saat: 15:51
Son Yorum: hi_selamlar
  [ÇÖZÜLDÜ] SQLite'dan MySQL'e Aktarma ? Mr.Developer 3 4.324 22-07-2019, Saat: 20:31
Son Yorum: Mr.Developer
  (ÇÖZÜLDÜ] MySQL Date_format komutu shooterman 1 2.077 30-05-2019, Saat: 11:30
Son Yorum: shooterman
  ÇÖZÜLDÜ - Tarih ve saat aralığı sorgulama shooterman 2 2.570 19-03-2019, Saat: 10:59
Son Yorum: shooterman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi