Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tüm açılan Formları başlat menüsünde ayrı ayrı görme?
Öncelikle herkese kolay gelsin. forumda aradım ama bulamadım, görememiş de olabilirim kusura bakmayın. yapmak istediğim şey açılan her formun başlat menüsünde ayrı ayrı görülmesi,

Örneğin  form1, form2 ve form3  olsun 3ü ile de sırayla bazı işlemler yapıyorum, ama başlat menüsünde tek sekme çıktığı için diğer forma geçmek için üsteki formu sağa sola kaydırmam gerekiyor. Benim ihtiyacım 3 form açıksa başlata da 3ünü de sekmesi çıksa ve direk oradan tıklayarak diğer sekmeye geçeyim. Nasıl yapmalıyım yada nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.
(05-12-2019, Saat: 18:41)noname101 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle herkese kolay gelsin. forumda aradım ama bulamadım, görememiş de olabilirim kusura bakmayın. yapmak istediğim şey açılan her formun başlat menüsünde ayrı ayrı görülmesi,

Örneğin  form1, form2 ve form3  olsun 3ü ile de sırayla bazı işlemler yapıyorum, ama başlat menüsünde tek sekme çıktığı için diğer forma geçmek için üsteki formu sağa sola kaydırmam gerekiyor. Benim ihtiyacım 3 form açıksa başlata da 3ünü de sekmesi çıksa ve direk oradan tıklayarak diğer sekmeye geçeyim. Nasıl yapmalıyım yada nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhabalar,

Aşağıdaki örneği deneyin lütfen ve diğer formlara da uygulayın. Form2-Form3 

private
    procedure CreateParams(var Params: TCreateParams); override;

procedure TForm2.CreateParams(var Params: TCreateParams);
begin
  inherited CreateParams(Params);
  Params.WndParent := GetDesktopWindow;
end;

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
(05-12-2019, Saat: 18:41)noname101 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle herkese kolay gelsin. forumda aradım ama bulamadım, görememiş de olabilirim kusura bakmayın. yapmak istediğim şey açılan her formun başlat menüsünde ayrı ayrı görülmesi,

Delphi 10, Win 7 ve sonrasının bu özelliğini destekliyor. Eğer pencerelerin üzerine TToolbar  TTaskbar bileşenini koyarsanız kendisi otomatik olarak bu işi yapacaktır. Delphi'nin kendi verdiği Samples klasöründe buna ilişkin örnekler mevcut.
Samples klasöründeki örnekleri Public Documents/Embarcadero/Studio/{ver}/Samples/Object Pascal/VCL/Taskbar altında bulabilirsiniz.
(05-12-2019, Saat: 19:30)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Merhabalar,

Aşağıdaki örneği deneyin lütfen ve diğer formlara da uygulayın. Form2-Form3 

private
    procedure CreateParams(var Params: TCreateParams); override;

procedure TForm2.CreateParams(var Params: TCreateParams);
begin
  inherited CreateParams(Params);
  Params.WndParent := GetDesktopWindow;
end;

Kolay gelsin.

ilginiz için teşekkür ederim. başta biraz hata verdi ama sonunda doğru yerlere yazınca kod çalıştı. Teşekkür ederim.

(05-12-2019, Saat: 20:58)mustafaozpinar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Delphi 10, Win 7 ve sonrasının bu özelliğini destekliyor. Eğer pencerelerin üzerine TToolbar  TTaskbar bileşenini koyarsanız kendisi otomatik olarak bu işi yapacaktır. Delphi'nin kendi verdiği Samples klasöründe buna ilişkin örnekler mevcut.
Samples klasöründeki örnekleri Public Documents/Embarcadero/Studio/{ver}/Samples/Object Pascal/VCL/Taskbar altında bulabilirsiniz.

ilginiz için teşekkür ederim. istediğimi yapamadım bu birleşen ile diğer arkadaşın verdiği kod ile ihtiyacımı çözdüm. Ama yinede teşekkür ederim çok güzel bir birleşenmiş ileriki projelerde çokça kullanırım bu birleşeni Smile
@noname101; teşekkür etmek için "Puan Ver" butonunu kullanarak istediğiniz arkadaşlara Rep Puanı verebilirsiniz Wink
There's no place like 127.0.0.1

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Webbrowser üzerinde Açılan Sayfanın Popup Sayfasındaki Linkler COMMANDX 2 898 03-08-2021, Saat: 23:59
Son Yorum: COMMANDX
  delphi ile başlat çalıştır olayını engelleme sadikacar60 3 1.164 19-12-2020, Saat: 14:16
Son Yorum: mrmarman
  ExecSQL çalıştırdığı sqli görme masteryoda 4 4.046 14-06-2017, Saat: 23:01
Son Yorum: masteryoda

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi