Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Web bilmiyorsak Delphi biliyoruz :)
Demokraside çareler tükenmez ne uğraşacam hmtl kullanarak databaseye kayıt yapmak ile  Big Grin

www.yakupulutas.xyz

Öncesi 
9goXpk.jpg

Sonrası
kbp4My.png
QuAdR , pro_imaj , egeven , FiRewaLL , sametkayaoglu , Fesih ARSLAN , hassur , Bahadir.Alkac , edo , Kamuran Alpkaya , esistem , vkamadan , nguzeller , SimaWB , Tuğrul HELVACI , 10.Köy , masteryoda , CaglarCoskun , Cyber , fatihablak , engerex , AliZairov , lazymule , redhacker 

Görüp kaçın öyle yorum yapmayın  Dodgy
Yorum yapmadıysam seni sevdiğimdendir Smile
Yoksa; ne güzel HTML5 uyumlu yapılmış bir sitenin sadece iletişim kısmını UniGUI ile yapmanın ne kadar gereksiz bir işlem olduğunu yazarım, sen de üzülürsün.
En güzeli ben yorum yapmadan kaçayım Tongue
There's no place like 127.0.0.1
(08-12-2016, Saat: 10:43)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yorum yapmadıysam seni sevdiğimdendir Smile
Yoksa; ne güzel HTML5 uyumlu yapılmış bir sitenin sadece iletişim kısmını UniGUI ile yapmanın ne kadar gereksiz bir işlem olduğunu yazarım, sen de üzülürsün.
En güzeli ben yorum yapmadan kaçayım Tongue

Olur mu öyle şey siz yorum yapmasanız gereksiz olduğunu anlayıp üzülmezsem HTML5 ile databaseye kayıt işlemini öğrenmeye çalışmam.

Lütfen gördüğünüz hatalarımı / yanlışlarımı acımasızca yüzüme vurunuz..
Karma kodlama yöntemi; bir projede birden fazla dil ve yöntemin kullanılması...
Avantajları & Dezavantajları
Huh
(08-12-2016, Saat: 11:58)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Karma kodlama yöntemi; bir projede birden fazla dil ve yöntemin kullanılması...
Huh

Önce kendime bir soru sordum, Bu gibi basit bir şey için yeni dil öğrenmek için vakit harcamama gerek var mıydı ?

Düşündüm amaaan ne gerek var dedim, Zaten dün itibariyle iframe olarak eklemekten vazgeçtim (unigui uyarısını virüs sananlar oldu) ayrı sekmede açıyorum.

R19O86.png

pX8GMm.png
(08-12-2016, Saat: 11:58)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Karma kodlama yöntemi; bir projede birden fazla dil ve yöntemin kullanılması...
Huh

Yapmak istediğiniz işi düzgün yaptığı sürece bence hiçbir dezavantajı yoktur.
(08-12-2016, Saat: 12:54)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Huh

Yapmak istediğiniz işi düzgün yaptığı sürece bence hiçbir dezavantajı yoktur.

Dezavantajları elbette var:
  • Birden fazla dili öğrenmek zorundasınız yada birden fazla kişi çalıştırmak zorundasınız.
  • Yenileme/Güncelleme kısmında sorun yaşarsınız. Çünkü projede yapılacak yenilikler için her kullandığınız dildeki gelişmeleri takip etmek zorunda kalırsınız.
  • Proje için yazılımcı aradığınızda bulmanız zorlaşır.
  • Belki farklı IDE kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu da proje geliştirme hızınızı düşürür.
vs...

Ama yine günümüzde kaçınılmaz olmaya başladı. 
Sizden bir program isterler ama PC'de de, tablette de, cepte de çalışsın isterler Sad

Not: Konuda bahsi geçen proje web sayfası olduğu için durum biraz faklı gibi: HTML, JS, CSS. Bunları birer dil kabul ederseniz; bunların her birini bilmeden web projesi geliştirmek hemen hemen imkansız.
There's no place like 127.0.0.1
Unigui ile site yapmak pek sağlıklı gelmiyor bana sadece iletişim formu içinse sunucu php destekliyorsa eğer php iletişim formu yazınca bir sürü örnek çıkıyor keza asp içinde uniquiyi genelde dışarıdan müdahale etmek gereken veritabanı insert/update v.s gibi işlemlerde kullanıyorum basit iletişim formu gibi şeyleri hazır var olan scriptleri editleyerek kullanıyorum syntax farklı da olsa kodlara bakınca az çok ne işe yaradığı anlaşılıyor. web işine girmek için inceleyebileceğiniz bir diagram https://coggle.it/diagram/Vz9LvW8byvN0I38x

“Do. Or do not. There is no try.”
(08-12-2016, Saat: 15:09)masteryoda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Unigui ile site yapmak pek sağlıklı gelmiyor bana sadece iletişim formu içinse sunucu php destekliyorsa eğer php iletişim formu yazınca bir sürü örnek çıkıyor keza asp içinde uniquiyi genelde dışarıdan müdahale etmek gereken veritabanı insert/update v.s gibi işlemlerde kullanıyorum basit iletişim formu gibi şeyleri hazır var olan scriptleri editleyerek kullanıyorum syntax farklı da olsa kodlara bakınca az çok ne işe yaradığı anlaşılıyor. web işine girmek için inceleyebileceğiniz bir diagram https://coggle.it/diagram/Vz9LvW8byvN0I38x

google amcaya sordum bir kaç şey buldum örnek denedim olmadı fazla da üzerine düşmedim. Bu web işlerine tamamen fransızım windows 2008 bulut sunucum üzerinde çalışıyor bu site

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Neden Delphi ile web ? rmzgenius 9 2.565 21-10-2022, Saat: 14:31
Son Yorum: narkotik
  Delphi Developer Arayışa İstinaden İnfocus 3 1.392 21-03-2022, Saat: 09:43
Son Yorum: İnfocus
  Delphi & Unigui Dijital eKitap Uygulaması bydelphi 10 4.657 03-01-2022, Saat: 10:13
Son Yorum: Bay_Y
  Delphi thread powerghost 1 853 10-11-2021, Saat: 09:07
Son Yorum: Bay_Y
  Delphi Webbroker ile IMG etiketi ferhatcelik 6 2.030 28-02-2021, Saat: 23:16
Son Yorum: ferhatcelik

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi