Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
E_Fatura arşiv
Değerli DelphiCanlar;
Ön Muhasebe programıma E arşiv faturayı entegre etmem gerekiyor;
1)XML dosyasına gerekli fatura değişkenlerini yazdırma 
2)Bu dosyayı ilgili portallar üzerinden gönderme

konu ile ilgili çalışması olan arkadaşlar paylaşırsa çalışmalarını sevinirim.
(12-12-2019, Saat: 22:12)AfterPost Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli DelphiCanlar;
Ön Muhasebe programıma E arşiv faturayı entegre etmem gerekiyor;
1)XML dosyasına gerekli fatura değişkenlerini yazdırma 
2)Bu dosyayı ilgili portallar üzerinden gönderme

konu ile ilgili çalışması olan arkadaşlar paylaşırsa çalışmalarını sevinirim.

Merhabalar,

Forum da daha önceden bilgi aktarılmış konular mevcut. İncelemenizi öneririm.

http://www.delphican.com/showthread.php?...t=e-fatura

Daha fazla sonuç için Arama yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
Hangi entegratör ile çalıştığınız önemli. Her entegratör kendi yzdığı WEB servise göre size bir WSDL dökümanı adresi verir. Bunu Delphi'ye import etmeniz gerekiyor. XML dosyasının nasıl oluşacağı buna göre belirleniyor. Ayrıca bu işlem Delphi 7 ile olmuyor. Ben Deliphi 10.3.2 community kullanıyorum. Entegratörün dökümanlarını inceleyip nasıl yapacağınızı buna göre belirlemeniz lazım. internette bir kaç e-fatura için örnek var. Ancak e-Fatura ve e-Arşiv fatura farklı. Gönderme şekli ve metodları da farklı.
Entegratör firması size nasıl XLM hazırlayacağınızı öğretmez. Databasede ki Fatura değişkenleri XLM ya yazdırmak yazılımcının işindir.
Örnek
degisken := parent.ChildNodes.FindNode('InvoiceTypeCode', NS_cbc);
degisken.Text :=qry_ALANADI.Asstring;
InvoiceTypeCode ilgili XLM ye bu değişkeni yazdırır.
Kaldı ki bu işi Delphi 7 değil excelde yapılmış örnekleri bile var.
E fatura ve e arşiv yapısal olarak aynıdır işletmez bazında farklılık gösterir.
Merhaba,

Devletin onayladığı bir entegratör. Biz de çalışıyoruz. Memnunuz. Çalışma yol haritanızı hızlandırması için paylaşıyorum. Yardımcı olur inşâAllah.

http://efaturatest.vbt.com.tr/VbtTicariApiDokumani.pdf

Şuradan testlerinizi yapabilirsiniz.

https://edonusumtestapi.vbt.com.tr//swagger/ui/index (yüklenmesi biraz bekletir.)
fatura başına aldıkları komisyon tutarı konusunda bilgi verebilirmisiniz? ve kaç yıl saklıyorlar?
(16-10-2020, Saat: 00:17)hayalyilmaz43 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: fatura başına aldıkları komisyon tutarı konusunda bilgi verebilirmisiniz? ve kaç yıl saklıyorlar?

Bunu açık bir şekilde belirtmek uygun olmaz. Çünkü düzenlenen fatura sayısına ve alınan fatura, irsaliye, e-defter sayfa sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

Her firmaya farklı fiyat uygulamalarının sebebi budur. Bu yüzden Size en doğru cevabı ancak entegratörü arayıp bulabilirsiniz.
Ben bu yılın başında bir çalışma yaptım. Bizim entegratör firmamız izibiz idi. Her firmanın XML formatı farklı ve her firmanın kendi test portalı var. Buna göre xml dosyasnı oluşturup gönderme testi yapabilirsiniz.
Ben programımı D7 ile yazmıştım. Her şeyi XML dahil D7 ile hazırlıyorum. E-Fatura yada E-Arşiv olarak gönderilecek bu XML'leri bir yere kaydediyorum. Daha sonra gönderim işlemini Delphi 10.3 ile yazdığım programla toplu olarak gönderim yaparak gerçekleştiriyorum.
temelde firmaların entegrator firmalara ihtiyacı yokdur, sizde hazırladığınız xlsx dosyanızı gib üzerinden gönderebilirsiniz, sadece buna bir otomasyon arabirimi yapmak gerekiyor.

(16-10-2020, Saat: 15:07)enigma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu yılın başında bir çalışma yaptım. Bizim entegratör firmamız izibiz idi. Her firmanın XML formatı farklı ve her firmanın kendi test portalı var. Buna göre xml dosyasnı oluşturup gönderme testi yapabilirsiniz.
Ben programımı D7 ile yazmıştım. Her şeyi XML dahil D7 ile hazırlıyorum. E-Fatura yada E-Arşiv olarak gönderilecek bu XML'leri bir yere kaydediyorum. Daha sonra gönderim işlemini Delphi 10.3 ile yazdığım programla toplu olarak gönderim yaparak gerçekleştiriyorum.

bu tıpkı zamanında yazar kasa kullanıp ribon ribon kesilen fişlerin yazar kasa epromlarının 10 yil kişinin kendisinin saklanmasına benziyor, saklamak ve istendiğinde göstermek zorundasınız ancak sizden bunun istenmesi çok düşük bir olasılık.

entegrator firmaları faturaları gib e gönderiyorlarmı?
kendi platformlarında istendiğinde gönderilmek üzeremi tutuyorlar?
veya gib e arabirim tanıyorlar, onlar böylelikle depolama ve veri güvenliği riskini atmış oluyorlar, uzakdan toplu formatlı fatura içerik taraması yapıyorlar?

entegrator firmalar ile gib arasında bu iş nasıl dönüyor bilginiz mevcutmudur?
(16-10-2020, Saat: 19:16)hayalyilmaz43 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: temelde firmaların entegrator firmalara ihtiyacı yokdur, sizde hazırladığınız xlsx dosyanızı gib üzerinden gönderebilirsiniz, sadece buna bir otomasyon arabirimi yapmak gerekiyor.

(16-10-2020, Saat: 15:07)enigma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu yılın başında bir çalışma yaptım. Bizim entegratör firmamız izibiz idi. Her firmanın XML formatı farklı ve her firmanın kendi test portalı var. Buna göre xml dosyasnı oluşturup gönderme testi yapabilirsiniz.

bu tıpkı zamanında yazar kasa kullanıp ribon ribon kesilen fişlerin yazar kasa epromlarının 10 yil kişinin kendisinin saklanmasına benziyor, saklamak ve istendiğinde göstermek zorundasınız ancak sizden bunun istenmesi çok düşük bir olasılık.

entegrator firmaları faturaları gib e gönderiyorlarmı?
kendi platformlarında istendiğinde gönderilmek üzeremi tutuyorlar?
veya gib e arabirim tanıyorlar, onlar böylelikle depolama ve veri güvenliği riskini atmış oluyorlar, uzakdan toplu formatlı fatura içerik taraması yapıyorlar?

entegrator firmalar ile gib arasında bu iş nasıl dönüyor bilginiz mevcutmudur?
Öncelikle şunu belirtelim. Bütün entegratörler aynı kurallara göre işlem yapar. Ne kadar süre ile belgelerin saklanması gerekiyorsa o kadar saklar. Ne kadar sürede faturaların GİB'e gönderilmesi gerekiyorsa, gönderir. Yani bu kanunlarla bellidir ve entegratöre göre değişmez. Değişen kontör fiyatlarıdır. E-Arşiv faturaların en geç 7 gün içinde GİB'e gönderilmesi gerekiyor diye biliyorum. E-faturalarda öyle sanırım. Detaylı bilgiyi http://www.izibiz.com.tr ye girip okuyabilirsiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  EFinans -> E-Arşiv WSDL alma malitutuncu 0 816 20-09-2019, Saat: 10:41
Son Yorum: malitutuncu

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi