Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OrangeUI Pandrag hakkında sorular
Merhaba

PanDrag örneğini inceliyorum. 2 farklı designer panel yapılmış 2.panel de sadece delete butonu var ve buton , designer panel form üzerinde alalade bir yerde buna rağmen runtime da listitem in sağına geliyor . Bu nasıl oluyor ? bu ayar nereden yapılıyor? bu buton üzerinde değişiklik yapamadım. aynı buton sol taraf da yapılabilir mi yooksa sadece tek buton ve sağtarafa mı eklenebiliyor?

Bu butonun onclick olyını nasıl yakalanır? Pan drag buton resmini bir türlü değiştiremedim.
Bu örnekde bir adet check box var ikinci bir check box eklenebilir mi?
Resim1
Resim2
Merhaba

Designer panellerin formun üzerinde nerede durdukları pek önemli değil
Eni, boyu kaç kolon olacağı gibi bilgileri bağlı olduğu listboxtan veya itemden alıyor 

Herhangi bir designer paneli ListBox.Properties.ItemPanDragDesignerPanel değerine bağladığımız zaman otomatik olarak pandrag ile açılan panel oluyor, sağdan veya soldan açılması seçilebilir, panele istenildiği kadar buton veya diğer bileşenler eklenebilir, item panelinden farkı yok.

Panel içerisindeki butonun resmi btnDel.Material.NormalPicture değerinde png olarak duruyor, ilgili satıra çift tıklayıp düzenlenebilir.
Butonun onclick olayı demoda işlenmiş, normal bir butondan farklı yok. Pandrag yapıldığı andaki iteme Self.lbCartList.Properties.PanDragItem kodu ile erişilebilir, demoda önce itemin Detail1 değeri '0' atanmış sonrasında item silinmiş, yalnızca silme değil daha farklı işlemler yapılabilir.

OrangeUI bileşenleri biraz farklı bir yapıda hangi bileşenin nasıl oluştuğunu anlamak için bileşenin bulunduğu formun FMX kaynak dosyasını text editörde açıp içerisinde ilgili bileşeni aratırsanız hangi özellikleri editlenmiş kolayca öğrenebilirsiniz, ilgili örnekte btnDel incelediğimizde MouseDownEffect efekti verilmiş ve NormalPicture değerine resim atanmış gibi

İkinci checkbox eklenebilir, ilk checkbox designer panelin Properties.ItemCheckedBindingControl değerine bağlanmış, ikinciyi Properties.ItemSelectedBindingControl değerine bağlayabilirsiniz ikisi de boolean
Sn egeven harika bir açıklam yapmışsınız. Emeğinize klavyenize sağlık.
Sadece şurada takılı kaldım :

Alıntı:Pandrag yapıldığı andaki iteme Self.lbCartList.Properties.PanDragItem kodu ile erişilebilir,

PanDRragItem numarasına Listbox ın hangi eventinde yakalamam gerekiyor?
(17-12-2019, Saat: 18:59)41linea41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sn egeven harika bir açıklam yapmışsınız. Emeğinize klavyenize sağlık.
Sadece şurada takılı kaldım :

Alıntı:Pandrag yapıldığı andaki iteme Self.lbCartList.Properties.PanDragItem kodu ile erişilebilir,

PanDRragItem numarasına Listbox ın hangi eventinde yakalamam gerekiyor?

Teşekkürler

Herhangi bir itemin pandrag paneli aktif olduğunda kendisini buraya kaydediyor lbCartList.Properties.PanDragItem 
global tanımlı bir değişken gibi düşünebilirsiniz TSkinItem tipinde ve bu değişkene istenilen her yerden erişebilirsiniz 

Örnekte btnDel OnClick eventinde kullanılmış

procedure TFrameBasic_PanDrag_ShoppingCart.btnDelClick(Sender: TObject);
begin
 Self.lbCartList.Properties.PanDragItem.Detail1:='0';

Self.lbCartList.Properties.Items.Remove(Self.lbCartList.Properties.PanDragItem,True);

Self.SyncCartNumber;
 Self.SyncMoney;

end;

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Xcode Üyeliği hakkında barissagir 15 2.098 07-02-2024, Saat: 16:26
Son Yorum: barissagir
  OrangeUI Artık Türkiye'den de Satın Alınabiliyor RAD Coder 5 683 01-12-2023, Saat: 17:13
Son Yorum: nguzeller
  Andorid Font Hakkında barissagir 2 302 20-11-2023, Saat: 09:05
Son Yorum: RAD Coder
  OrangeUI 2.2 yayınlandı! nguzeller 4 947 06-10-2023, Saat: 17:50
Son Yorum: nguzeller
  OrangeUI TSkinFMXEdit Klavye Sorunu serifaliyagci 2 503 04-08-2023, Saat: 10:29
Son Yorum: serifaliyagci

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi