Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OrangeUI Grid kullanımı hk.
Merhaba,

OrangeUI grid örneği göremedim kendim grid'i eklediğimde de data bağlantılarının nasıl yapılacağı konusunu bulamadım, daha önce Orange Grid kullanan oldu mu acaba.

Teşekkürler.

Hocam çok teşekkür ederim.

*FMX tarafında DB nesneleri kalktığından datasource varmı diye aratmış ve bulamamıştım olması çok ilginç ve güzel.

Object inspector ile arama yapıldığında alt kırılımlarda arama yapılmasını sağlayabilirmiyiz? Sizin cevabınızda DataSource Properties'in altında olduğundan arama sonuçlarında çıkmıyor gibi. Bu olsa çok özellikli componentler çok uğraşmadan ilgili özelliğe erişebiliriz.

Teşkkürler.

UQ6ZBe.png
(28-01-2020, Saat: 16:23)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam çok teşekkür ederim.

*FMX tarafında DB nesneleri kalktığından datasource varmı diye aratmış ve bulamamıştım olması çok ilginç ve güzel.

Object inspector ile arama yapıldığında alt kırılımlarda arama yapılmasını sağlayabilirmiyiz? Sizin cevabınızda DataSource Properties'in altında olduğundan arama sonuçlarında çıkmıyor gibi. Bu olsa çok özellikli componentler çok uğraşmadan ilgili özelliğe erişebiliriz.

Teşkkürler.

UQ6ZBe.png

Object Inspector arama kutucuğu, bileşen property'lerinin hangi özelliğine bağlı olarak arama yapıyor bilmiyorum. 
Bu konu bileşen geliştiricilerinin insiyatifine bırakılmamalıdır. Bu durum gösteriyor ki, böyle bir keyfiyet var.
(28-01-2020, Saat: 17:00)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28-01-2020, Saat: 16:23)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam çok teşekkür ederim.

Teşkkürler.

UQ6ZBe.png

Object Inspector arama kutucuğu, bileşen property'lerinin hangi özelliğine bağlı olarak arama yapıyor bilmiyorum. 
Bu konu bileşen geliştiricilerinin insiyatifine bırakılmamalıdır. Bu durum gösteriyor ki, böyle bir keyfiyet var. 

Bununla birlikte Delphi tarafında üst başlıkta veya tümünde ara diye bir seçenek olmalı, OranguUI  tarafında Self on Materialda çok fazla özellik var.
(28-01-2020, Saat: 17:00)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Object Inspector arama kutucuğu, bileşen property'lerinin hangi özelliğine bağlı olarak arama yapıyor bilmiyorum. 

Yanlış bilmiyorsam bileşen geliştiricinin insiyatifinde değil.
Filtrelemenin çalışma mantığı basit: Object Inspector'da sadece ilk katmanda(root) arama yapılabiliyor. Örneğin Padding şeklinde arama yaparsanız Padding'e ulaşırsınız ama Bottom diye aratırsanız Padding altındaki Bottom'a ulaşamazsınız.
Bileşenle alakalı değil, IDE'nin eksikliği Sad
There's no place like 127.0.0.1
(29-01-2020, Saat: 08:53)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28-01-2020, Saat: 17:00)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Object Inspector arama kutucuğu, bileşen property'lerinin hangi özelliğine bağlı olarak arama yapıyor bilmiyorum. 

Filtrelemenin çalışma mantığı basit: Object Inspector'da sadece ilk katmanda(root) arama yapılabiliyor. Örneğin Padding şeklinde arama yaparsanız Padding'e ulaşırsınız ama Bottom diye aratırsanız Padding altındaki Bottom'a ulaşamazsınız.

Katılıyorum, hatta shift+tab basıp sonrasında istenilen değeri yazınca sizi ilgili property'e götürüyor. Herhalde shift+tab ile yaptığımız fonksiyonu arama editinde kullanmışlar Smile
kisisel_logo_dark.png
(29-01-2020, Saat: 08:53)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Hızlı erişim açısında çok önemli bir konu bence.  Embarcaderoya iletmemiz lazım.
Bilgilendirme için teşekkürler. Benimde Grid ile ilgili android tarafında merak ettiğim bir konu var izninizle onu burdan yazayım.

Çoklu kayıtlarda parmak ile aşağı yukarı kaydırmak için extra bir kod mu gerekiyor. Grid ile ilgili birkaç deneme yapmıştım ama aşağı yukarı bir türlü çekemedim. Bunu yapan bir grid var mı ?
(29-01-2020, Saat: 11:19)Bay_Y Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirme için teşekkürler. Benimde Grid ile ilgili android tarafında merak ettiğim bir konu var izninizle onu burdan yazayım.

Çoklu kayıtlarda parmak ile aşağı yukarı kaydırmak için extra bir kod mu gerekiyor. Grid ile ilgili birkaç deneme yapmıştım ama aşağı yukarı bir türlü çekemedim. Bunu yapan bir grid var mı ?

Öyle bir şey olmaması lazım, OrangeUI Grid ile mi denediniz?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OrangeUI Artık Türkiye'den de Satın Alınabiliyor RAD Coder 5 670 01-12-2023, Saat: 17:13
Son Yorum: nguzeller
  OrangeUI 2.2 yayınlandı! nguzeller 4 921 06-10-2023, Saat: 17:50
Son Yorum: nguzeller
  OrangeUI TSkinFMXEdit Klavye Sorunu serifaliyagci 2 492 04-08-2023, Saat: 10:29
Son Yorum: serifaliyagci
  Listview Drag drop Kullanımı [ÇÖZÜLDÜ.] codder71 10 1.501 28-06-2023, Saat: 18:03
Son Yorum: codder71
  Datasnap Kullanımı Hk. sadoal351 1 538 11-01-2023, Saat: 12:45
Son Yorum: hi_selamlar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi