Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
primary key
Merhaba arkadaslar Yeniyim Bu Konuda ama 
Editorden primary key tanimliyorum  Ama Delphide Otomatik ID için Deger Atamamiyor.? Nerde Yanlis yapiyorum ?
Merhaba,
Primary Key, o alanın autoincrement olacağını ifade etmez. Bunun için bir Generator (diğer bir adıyla Sequence) oluşturmanız ve bunu bir trigger ile çağırmanız gerekiyor. 
Orta veya ileri seviye SQL bilginiz varsa bunları kolaylıkla yapabilirsiniz. Yoksa iyi bir DBA aracı kullanarak da yapabilirsiniz. 
Bir çok DBA aracı bu olayları sizin adınıza yönetiyor. Örneğin, bu alan auto increment olsun seçeneğini işaretlediğinizde, arka planda bir generator ve trigger oluşturur. O tablo alanının default değerine bağlar.
(07-02-2020, Saat: 11:19)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Primary Key, o alanın autoincrement olacağını ifade etmez. Bunun için bir Generator (diğer bir adıyla Sequence) oluşturmanız ve bunu bir trigger ile çağırmanız gerekiyor. 
Orta veya ileri seviye SQL bilginiz varsa bunları kolaylıkla yapabilirsiniz. Yoksa iyi bir DBA aracı kullanarak da yapabilirsiniz. 
Bir çok DBA aracı bu olayları sizin adınıza yönetiyor. Örneğin, bu alan auto increment olsun seçeneğini işaretlediğinizde, arka planda bir generator ve trigger oluşturur. O tablo alanının default değerine bağlar.

Teşekür ederim..
Kaynak kitabımızı aldığınızda, başta sona detaylı okuyun. Size çok şey katacağına eminim. 

001_.jpg
(07-02-2020, Saat: 11:25)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaynak kitabımızı aldığınızda, başta sona detaylı okuyun. Size çok şey katacağına eminim. 

001_.jpg
Valla Hocam VB.net de işler Cok kolay ilerliyordu Big Grin

Bu Arada  Arkadaşlar fesih arslan na ve BTG na Çok teşekür ederim.
Malesef maddi durumumdan dolayı Kitabı alamıycaktım. BTG na ilettim  Fiyat Konusunda uygun bişiler Yapabilirmisiz diye.. Onlarda Paranın önemli Olmadıgını Öğrenmek istiyorsanız Seve seve Yardımcı Olacagını soylediler Ertesi gün Beni aradılar ve kitabı Size Hediye Ediyoruz Dediler. Smile
MEB'a binlerce ücretsiz lisans verip Delphi Platformunu yaymaya tanıtmaya çalışan Embacadero ve BT grubuna teşekkür etmek boynumuzun borcu. keşke lisans konularında da fiyatlar biraz daha uygun olsaydı.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(07-02-2020, Saat: 14:07)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MEB'a binlerce ücretsiz lisans verip Delphi Platformunu yaymaya tanıtmaya çalışan Embacadero ve BT grubuna teşekkür etmek boynumuzun borcu. keşke lisans konularında da fiyatlar biraz daha uygun olsaydı.

Şu an Delphi'nin 25. yılına özel %25 indirim var. Üstelik 250 TL değerinde Türkçe kaynak kitap hediye!  Wink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  violation of primary or unique key hatası baloglurecep 5 3.719 13-05-2020, Saat: 15:26
Son Yorum: baloglurecep
  Alter Table Add Primary key(ID) çalıştıramadım 41linea41 5 4.495 25-06-2019, Saat: 20:57
Son Yorum: 41linea41

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi