Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
resim derecelendirme hk.
arkadaşlar elimde 2 adet jpg resmi var.
Image1.Picture.LoadFromFile('1.jpg'); 

yukardaki kod ile galeriden aldığım jpg resmi açabiliyorum.
ama ip kameradan çektiğim ikinci jpg açmaya çalıştığımda
"wrong image format" hatası alıyorum.

resimler arasında fark nedir bulmaya çalışırken 
açılmayan resimde Derecelendirme: Derecelendirilmemiş yazıyor.
bu nedenle olabilir mi?  gelen resmi ayrı bir kodla derecelendirme yapabilirmiyiz.

saygılarımla
Ekmeğimi yazılımdan kazanmıyorum kendi halimde bir şeyler yapıyorum. 49 yaşında emekliyim.
iyne sokmadan yardımcı olacaksan başımın üstünde yerin var.

İp kameradan ne şekilde görüntüyü alıyorsunuz ? Direkt yazılımdan mi yoksa biryere kaydedip mi alıyorsunuz ?
http://www.sercanca.com

Sadece Hobiciyim..
PasLibVlcPlayer1.Play('rtsp://10.0.2.13:admin '); //kamera aç
PasLibVlcPlayer1.SnapShot('Capture\resim.jpg'); //resim al

paslibvcl diye bir kompenant var onu kullanıyorum. resmi komprnant üzerinden alıyorum.
aslında resmi direkt kamera üzerindende alınan bir yol var ama onu henüz çözemedim.

sorun aldığım resim derecelendirilmemiş olarak geliyor delphi derecelendirilmemiş olarak resmi açıyor
ama lazarus açmıyor. burda sorun resmin derecelendirilmeme olayını nasıl çözeriz.

lazarus derecelendirilmiş her tür resmi açıyor sorun olmuyor. şimdi kameradan bmp.jpg.png 3 formatda resim akıp deneyecegim bakalım ne olacak.

denedim bmp ve png resim normal geliyor ama jpg resim bozuk derecelendirilmemiş olarak geliyor. png olarak istediğim özellikler işimi görüyor png olarak devam edeceğim benim sorunum çözüldü.

jpg resminin bozuk gelmesi kamera yazılımından olabilir mi başka bir ip kamera ile deneyip birikim olması açısından buraya yazarım.

saygılarımla
Ekmeğimi yazılımdan kazanmıyorum kendi halimde bir şeyler yapıyorum. 49 yaşında emekliyim.
iyne sokmadan yardımcı olacaksan başımın üstünde yerin var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çoklu resim ekleme PasLibVlc brs 0 60 29-05-2020, Saat: 21:45
Son Yorum: brs
  ÇÖZÜLDÜ-dikdörtgen alanın resim pixel renk değerlerini okuma sadikacar60 2 612 29-10-2019, Saat: 14:48
Son Yorum: sadikacar60
  IPhone resim aktarma sorunu adelphiforumz 10 1.806 10-07-2019, Saat: 20:00
Son Yorum: SimaWB
  Resim içerisindeki Herhangi Bir Renge Zemin Resmi Verme (2 renk verme (Pattern)) pro_imaj 10 1.980 15-04-2019, Saat: 18:04
Son Yorum: esistem
  StatusBar nasıl resim ekliyebilirim? burak 6 1.598 12-04-2019, Saat: 18:55
Son Yorum: SimaWB

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi