Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cxDBGridTable da Listenen Aynı Satırları Tek Satırda Gösterme
Photo 
Merhabalar,

İki adet tablonun birleşimiyle bir Function oluşturdum Sql Serverda. Tablo 1 deki Urt_Id Tablo 2 deki Malzemeleri ve içeriklerini Listeliyor. Bu oluşturduğum Function'u cxDBgrid'le çekiyorum ve verilerim doğru şekilde geliyor. Burada yapmak istediğim ise Tablo 2 den 12 adet malzeme geliyor örneğin bu yüzden Tablo 1 deki Urt_Id de 12 defa yazılıyor bu da görünümü bozuyor. 

Bu da görmek istediğim         

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
cxgridin grup özelliğini yada master detail kavramlarını bir araştırmanızı öneririm
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Merhaba,
TableView den birleştirmek istediğiniz sütunü seçin. Options > CellMerging özelliğini True yapın.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(12-02-2020, Saat: 18:55)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
TableView den birleştirmek istediğiniz sütunü seçin. Options > CellMerging özelliğini True yapın.

Teşekkür ediyorum, halloldu Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi güncellemesi ve JVMemoryData bileşeninde aynı anda birden çok kayıt boreas 0 192 10-03-2020, Saat: 18:03
Son Yorum: boreas
  Aynı kelime Kerembacioglu 2 500 14-12-2019, Saat: 05:39
Son Yorum: Kerembacioglu
  Döngün sürekli aynı geliyor Kerembacioglu 6 989 29-10-2019, Saat: 02:36
Son Yorum: Kerembacioglu
  combobox veriyi edit text gösterme burak 6 1.521 24-08-2019, Saat: 09:35
Son Yorum: bünyamin68
  Veri tabanına aynı değeri tekrarlama arsl01 21 3.378 03-05-2019, Saat: 11:34
Son Yorum: edo

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi