Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IPHONE suz provisioning profile olusturma
Merhaba

Iphone olmadan developer apple dan provisioning profile alinabilir mi ?
Sanal makine mac os 10.15 udid bilgisini girdim device olarak ekledi ama provzyon vermedi almaya calistigim da yine yeni cihaz ekleme istiyor. 

Kendime ait iphone yok baskasinin iphone udid bilgisini girsem o iphone a dveloper hesabindaki hesap adi ile oturum acmak zorundamiyim . 

Provizyon olmadam markete yukleme yaoamazmiyim iki sertifikayi da indirdim. Bir iphone da bir kere oturum acip device id girip provision aldigimda tekrar iphone ihtiyacim kalir mi . Simdiye kadar iki faktorlu dogrulama da bana iphone olmayan telefona sms atip dogrulama islemini yapiyordu.
Merhaba,
Provizyonlar dağıtım (Distribution) ve geliştirici (Development) olmak üzere iki tiptir.
Bunlar uygulamanın hangi sertifikayla hangi zeminde çalışacağını belirler.

Geliştirme (Development) provizyonu için zorunlu olan kriterler
1- Apple developer'a kayıtlı bir uygulama olması
2- Geliştirme yaptığınız ortama (fiziksel Mac OS X) ait onaylanmış (apple developer'a kayıtlı) bir geliştirici sertifikası (.cer) olması
3- Test işlemlerinin gerçekleştirileceği bir veya daha fazla (bireysel üyelikte max=100) cihaz (iPhone, iPad, iWatch) olması

Dağıtım (Distribution) provizyonu için zorunlu olan kriterler
1- Apple developer'a kayıtlı bir uygulama olması
2- Geliştirme yaptığınız ortama (fiziksel Mac OS X) ait onaylanmış (apple developer'a kayıtlı) bir dağıtıcı sertifikası (.cer) olması
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
"Kendime ait iphone yok baskasinin iphone udid bilgisini girsem o iphone a dveloper hesabindaki hesap adi ile oturum acmak zorundamiyim ."
Cihaz kimliği yalnızca geliştirici provizyonlarında zorunludur. 
Başkasına ait bir cihaz UDID'sini Apple Developer'a tanımladığınızda, bu provizyonu üretmek hiç bir işe yaramayacaktır. 
Çünkü uygulama hangi cihaz veya cihazlar (birden fazla cihaz için tek provizyon üretilebiliyor) üzerinde test edilecekse, geliştirici provizyonu o cihazı doğrular ve uygulamanın yalnızca o cihazlar üzerinde çalışmasını sağlar. 
iPhone üzerinde developer hesabını açma (developer hesabı ile login olma) zorunluluğu yok.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
"Provizyon olmadam markete yukleme yaoamazmiyim ..."
Dağıtıcı provizyonu olmadan Apple Store üzerinde uygulama yayınlayamazsınız.
"...Bir iphone da bir kere oturum acip device id girip provision aldigimda tekrar iphone ihtiyacim kalir mi . Simdiye kadar iki faktorlu dogrulama da bana iphone olmayan telefona sms atip dogrulama islemini yapiyordu."
İhtiyacınız kalmaz. Fakat bir önceki mesajımda da belirttim; amaç zaten bir cihaz üzerinde test yapmaktır.
Şöyle yapabilirsiniz. Uygulamanızdan emin iseniz (yani iOS üzerinde hatasız çalışıyorsa), doğrudan Dağıtıcı provizyonu oluşturun (cihaz tanımlama ihtiyacı yoktur) ve uygulamanızı yayınlayın. (Hiç tavsiye etmem; aylarca onaylatmak için uğraşırsınız)
ikinci bir önerim, uygulamanızı iOS Simulator üzerinde test edin. Simulator'ün provizyona ihtiyacı yok. Daha sonra Dağıtıcı Provizyonu ile uygulamayı Apple Store'a gönderin.
Fesih bey zman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Profil kısmına hiç geliştirici provizyonu oluşturmadan dağıtıcı provizyonu oluşturulabilir mi?
Siz videonuz da önce geliştirici provizyonu almıştınız.

Kendi Apple hesabımı açmadan Iphone UDID numarasını girdiğimde uygulamayı yükleyebileceksem ben sorunu bu şekilde çözebilirim.
Iphone önce fabrika ayarlarına getirip developer hesabımla yeniden açmam gerektiğini düşünmüştüm.
Kendi hesabımı açmadan iphone üzerinde deneme imkanı tüm sorunu çözecektir.

UDID numarası eklediğimiz iphone üzerinde denemek için build edilmiş ipa dosyasını telefona atıp kuracak mıyız?
Android telefon gibi bilgisayara bağlayıp delphi den debug yapabilir miyiz?

Son hali bu şekilde:

[url=PG3lQO.png]r1[/url]

resim

[url=zyR04j.png]resim[/url]
[url=Wo27Y8.png]resimm[/url]
[url=DGX7Jv.png]r5[/url]
[url=oyQO7b.png]r6[/url]
(13-02-2020, Saat: 20:50)41linea41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fesih bey zman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Profil kısmına hiç geliştirici provizyonu oluşturmadan dağıtıcı provizyonu oluşturulabilir mi?
Siz videonuz da önce geliştirici provizyonu almıştınız.

Kendi Apple hesabımı açmadan Iphone UDID numarasını girdiğimde uygulamayı yükleyebileceksem ben sorunu bu şekilde çözebilirim.
Iphone önce fabrika ayarlarına getirip developer hesabımla yeniden açmam gerektiğini düşünmüştüm.
Kendi hesabımı açmadan iphone üzerinde deneme imkanı tüm sorunu çözecektir.

UDID numarası eklediğimiz iphone üzerinde denemek için build edilmiş ipa dosyasını telefona atıp kuracak mıyız?
Android telefon gibi bilgisayara bağlayıp delphi den debug yapabilir miyiz?

Profil kısmında hiç geliştirici provizyonu oluşturmadan dağıtıcı provizyonu oluşturulabilir.
Eğitimde her iki provizyonu da anlatmadan geçemezdim. O nedenle her ikisini de oluşturdum.
Cihaz sizde ise uygulamayı build etmeden doğrudan cihaz üstünde çalıştırabilirsiniz.
Bunu için cihazı USB ile Mac OS X bilgisayara bağlayın.
Project Manager penceresinde cihazınızı seçin ve uygulamayı çalıştırın.
Fiziksel cihaz veya iOS Simulator üzerinden Debug yapılabilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FMX Andorid SDK Oluşturma Sıkıntısı KarahanMesut 15 359 Dün, Saat: 20:03
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Android Pdf Dosya Oluşturma ahmet6513 0 87 10-09-2020, Saat: 00:40
Son Yorum: ahmet6513
  İos ve Android Popup Menu Oluşturma seydigozegir@gmail.com 1 157 04-09-2020, Saat: 17:13
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Ios IPA dosyası Oluşturma Hk. seydigozegir@gmail.com 15 753 20-08-2020, Saat: 12:07
Son Yorum: Mr.Developer
Lightbulb QR okuma ve oluşturma [Anlatım] Mr.Developer 23 5.491 16-07-2020, Saat: 20:02
Son Yorum: Mr.Developer

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi