Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Event Alerter İle Son kaydedilen veriyi alma
Merhaba Arkadaşlar,
Firebird veri tabanından trigger içine post_event uygulayarak Delphi tarafında olayı yakalayabiliyoruz.
Ben bu yöntemle son yapılan kayıttan herhangi bir alanın verisini Delphi tarafında almak istiyorum bu mümkün mü?
Post event bu veriyi gönderebilir mi gönderirse Delphi tarafından yakalanabilir mi?
Teşekkürler.
Son yapılan kayıttan derken, şunu yapabilirsiniz,
Harhangi bir tabloya veri eklenince event tetikleyerek, clienti uyarıp, clientin ilgili tabloya girilen son kaydı çekmesini sağlayabilirsiniz.
Bu yöntemde hemfikiriz.Ancak doğrudan post_event'e veri eklenebilir mi onu araştırıyorum. Run time'da gelen eventname yakalayıp alerter nesnesine register etmeyi denedim ancak olmadı...
Cevabınız için teşekkürler.
(17-02-2020, Saat: 15:27)eyln Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu yöntemde hemfikiriz.Ancak doğrudan post_event'e veri eklenebilir mi onu araştırıyorum. Run time'da gelen eventname yakalayıp alerter nesnesine register etmeyi denedim ancak olmadı...
Cevabınız için teşekkürler.

aşağıdaki gibi bir SP yazıp istediğinizi yapabilirsiniz sanırım.

CREATE PROCEDURE send_custom(event_name varchar(xxx))
AS
BEGIN
POST_EVENT event_name;
END
POST_EVENT 'deneme'||new.id;

seklinde yapabilirsin.
(18-02-2020, Saat: 10:15)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: POST_EVENT 'deneme'||new.id;

seklinde yapabilirsin.

Bunu Delphi tarafında yakalayamadım. Componentin Names kısmına runtimeda gelen events name eklemeye çalıştım olmadı .Örnek kod varmı elinizde?
Teşekkürler.
(18-02-2020, Saat: 11:21)eyln Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18-02-2020, Saat: 10:15)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: POST_EVENT 'deneme'||new.id;

seklinde yapabilirsin.

Bunu Delphi tarafında yakalayamadım. Componentin Names kısmına runtimeda gelen events name eklemeye çalıştım olmadı .Örnek kod varmı elinizde?
Teşekkürler.

http://www.delphican.com/showthread.php?tid=2258

yukarıdaki konuyu incelerseniz event ile birlikte kullanıp istediğiniz tablonun istediğiniz değerini alabilirsiniz.

Yalnız IBEvent ile delphi tarafında event leri yakalamak için IBEvent bileşenine event leri tanıtmanız gereklidir. O yüzden yukarıdaki linki gönderdim size.
Gerçi birden fazla kullanıcı olduğunda rdb$set_context ve rdb$get_context te işe yaramıyacaktır.
Bunun yerine event gönderildiğinde farklı bir tablodaki bir alanı değiştirip diğer client lerden bu alanı okumasını istemelisiniz ancak bu şekilde başarılı olur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  binary bir veriyi pdf olarak kayıt etmek.. delphicim 0 198 05-10-2020, Saat: 12:50
Son Yorum: delphicim
  Problem - ZKTeco Cihazlardan Anlık Veri Alma mad85 7 1.494 24-07-2020, Saat: 16:00
Son Yorum: mad85
  Inform AP modeli Ups'den veri alma, bağlantı sağlama 41linea41 0 326 15-07-2020, Saat: 09:52
Son Yorum: 41linea41
  Web'den Veri Alma MEDCEZİR 2 709 08-07-2020, Saat: 13:41
Son Yorum: mrmarman
  Kredi Kartı İle Ödeme Alma hi_selamlar 47 11.625 03-07-2020, Saat: 17:31
Son Yorum: klavye

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi