Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi & PHP: AES Encryption & Decryption
Selamlar,

Programcıların bildiği üzere AES şifreleme Rijndael algoritmasına dayanıyor. 256-CBC, 128-CBC ve CBC olmayan birçok türevi olan bir şifreleme türü. Hal böyle olunca aynı sonuçları elde etmek en azından iki farklı dil için biraz zorlaşabiliyor. Delphi geliştiricilerinin isteği üzerine bir adet kütüphane geliştirdim. Bir alt versiyonu Github hesabımda mevcut. Buradan ziyaret edebilirsiniz. Bu projede sadece Delphi tarafında şifreleme yapılıp PHP tarafında çözümleme yapılıyordu. İşin takılınan kısmı Delphi tarafında PHP'nin şifrelemiş olduğu veriyi çözümlemekti. Aslında ücretsiz olarak dağıtmayı planlamıştım ama ilk sürümün ücretsiz olmasından dolayı ve kar amacı gütmeden açmış olduğum yazılım topluluğu forumuna(imzam da bulabilirsiniz linkini) destek amacıyla bunu ücretli yapmaya karar verdim. Ücretten kastım 25 TL smile.png

Özetlemek gerekirsek; siz bu kütüphaneyi satın aldığınızda topluluğumuza sponsor olmuş oluyor ve sponsor listemizde adınız (varsa siteniz) listeleniyor. Sponsor listesi için tıklayınız. Aynı zamanda kütüphane işinize yaramış oluyor. Özellikle Delphi yazılımlarında verilerin güvenliği için önemli bir durum olduğunun altını çizmemde fayda var.

Satın alımdan sonra, ödeme kodunu PM olarak veya mail atarak(support@wolcod.com) ilettiğinizde, cevap olarak PHP demosu ve Delphi kütüphane ile demosu birlikte gelecektir. 
Satın alım linki

Satın alım sayfasını okuduğunuzda sponsorluk ile ilgili yazıyı görebilirsiniz. 
Satın alım sayfası topluluğumuzun da sponsorudur.
Yapmış olduğunuz bağış sunucu ve diğer (çekiliş vb.) masraflara harcanacaktır.

Video için tıklayabilirsiniz (Linkedin)

Not: Çok üzülerek belirtmeliyim ki; bu yazıyı sadece bu forumda yazıyorum. Peşinen söylemek gerekirsem; evet burada üst düzey bilgili üstatlar bu kütüphaneyi yazabilirler. Kendi adıma imkansız bir şey yaptım demiyorum. Amacım ücretsiz olunca değersiz olan bazı emeklere değer katmak ve 1 yıl süredir ücretsiz şekilde herhangi bir reklam almandan insanlara katkı sağlamak istediğim foruma katkı sağlayan kişileri bulmak.

Şimdiden teşekkür eder,
iyi çalışmalar dilerim  Blush Heart
Yazılım Topluluğumuz -> Tıklayın
Kişisel Tanıtım Sitem -> Tıklayın
19 y/o, sadece öğrenmeye odaklanmış, insancık..
Eline emeğine sağlık. Hem bir yazılımcı hemde iyi bir girişimci olduğun için. Allah yolunu açık etsin.
"Önemli olan şey ne söylediğin değildir,nasıl söylediğindir."
(05-03-2020, Saat: 00:23)faktoral Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline emeğine sağlık. Hem bir yazılımcı hemde iyi bir girişimci olduğun için. Allah yolunu açık etsin.

Teşekkür ederim üstad, her daim beni desteklediğin için sana minnettarım  Heart
(05-03-2020, Saat: 00:11)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,

Programcıların bildiği üzere AES şifreleme Rijndael algoritmasına dayanıyor. 256-CBC, 128-CBC ve CBC olmayan birçok türevi olan bir şifreleme türü. Hal böyle olunca aynı sonuçları elde etmek en azından iki farklı dil için biraz zorlaşabiliyor. Delphi geliştiricilerinin isteği üzerine bir adet kütüphane geliştirdim. Bir alt versiyonu Github hesabımda mevcut. Buradan ziyaret edebilirsiniz. Bu projede sadece Delphi tarafında şifreleme yapılıp PHP tarafında çözümleme yapılıyordu. İşin takılınan kısmı Delphi tarafında PHP'nin şifrelemiş olduğu veriyi çözümlemekti. Aslında ücretsiz olarak dağıtmayı planlamıştım ama ilk sürümün ücretsiz olmasından dolayı ve kar amacı gütmeden açmış olduğum yazılım topluluğu forumuna(imzam da bulabilirsiniz linkini) destek amacıyla bunu ücretli yapmaya karar verdim. Ücretten kastım 25 TL smile.png

Özetlemek gerekirsek; siz bu kütüphaneyi satın aldığınızda topluluğumuza sponsor olmuş oluyor ve sponsor listemizde adınız (varsa siteniz) listeleniyor. Sponsor listesi için tıklayınız. Aynı zamanda kütüphane işinize yaramış oluyor. Özellikle Delphi yazılımlarında verilerin güvenliği için önemli bir durum olduğunun altını çizmemde fayda var.

Satın alımdan sonra, ödeme kodunu PM olarak veya mail atarak(support@wolcod.com) ilettiğinizde, cevap olarak PHP demosu ve Delphi kütüphane ile demosu birlikte gelecektir. 
Satın alım linki

Not: Çok üzülerek belirtmeliyim ki; bu yazıyı sadece bu forumda yazıyorum. Peşinen söylemek gerekirsem; evet burada üst düzey bilgili üstatlar bu kütüphaneyi yazabilirler. Kendi adıma imkansız bir şey yaptım demiyorum. Amacım ücretsiz olunca değersiz olan bazı emeklere değer katmak ve 1 yıl süredir ücretsiz şekilde herhangi bir reklam almandan insanlara katkı sağlamak istediğim foruma katkı sağlayan kişileri bulmak.

Şimdiden teşekkür eder,

Merhaba, ellerine sağlık çok güzel ve isabetli olmuş.

Aslında Delphi tarafında sizin mantığa yakın çözümler olsa, herkesin işi görülür kazan/kazan ile herkes kazanır.
Delphi tarafında buna benzer konular işi olan herkes o konuyu yapabilse bile zaman satın almış oluyor. Birçok kişi delphi'de çok güzel çözümler üretiyor fakat bu çözümler o kişide sınırlı sayıda ürettiği projede kullanabiliyor halbuki bu çözümler paket halinde satışa sunsa hem bizler için hızlı çözüm hemde kendisi için ek gelir oluşabilir. 

İyi çalışmalar.
(05-03-2020, Saat: 09:34)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-03-2020, Saat: 00:11)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,

Satın alım linki

Şimdiden teşekkür eder,

Merhaba, ellerine sağlık çok güzel ve isabetli olmuş.

Aslında Delphi tarafında sizin mantığa yakın çözümler olsa, herkesin işi görülür kazan/kazan ile herkes kazanır.
Delphi tarafında buna benzer konular işi olan herkes o konuyu yapabilse bile zaman satın almış oluyor. Birçok kişi delphi'de çok güzel çözümler üretiyor fakat bu çözümler o kişide sınırlı sayıda ürettiği projede kullanabiliyor halbuki bu çözümler paket halinde satışa sunsa hem bizler için hızlı çözüm hemde kendisi için ek gelir oluşabilir. 

İyi çalışmalar.

Merhaba, çok teşekkür ederim. Yorumunuzu kesinlikle katılıyorum.
Aslında kütüphane işin bahanesi. Amacım insanların ücretsiz olan bazı nimetlere katkı sağlaması. Bu yüzden 25 TL gibi çok cüzi bir miktar ile hem kullanıcı kendi işini görecek hemde bir katkı sağlamış(iyilik olarak nitelendirilebilir) olacak. İki türlü katkısı olan bu olayın bir diğer yanı ise maddi anlamda bile sizi zarara uğratma gibi bir durumu olmuyor. 25 TL dediğimiz miktar şu anki şartlarda 2007'de ki 1 lira gibi. 

Katkı sağlayan, destek olan herkese çok teşekkür ederim.

İyi çalışmalar dilerim.
(05-03-2020, Saat: 09:39)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-03-2020, Saat: 09:34)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, ellerine sağlık çok güzel ve isabetli olmuş.

İyi çalışmalar.

Merhaba, çok teşekkür ederim. Yorumunuzu kesinlikle katılıyorum.
Aslında kütüphane işin bahanesi. Amacım insanların ücretsiz olan bazı nimetlere katkı sağlaması. Bu yüzden 25 TL gibi çok cüzi bir miktar ile hem kullanıcı kendi işini görecek hemde bir katkı sağlamış(iyilik olarak nitelendirilebilir) olacak. İki türlü katkısı olan bu olayın bir diğer yanı ise maddi anlamda bile sizi zarara uğratma gibi bir durumu olmuyor. 25 TL dediğimiz miktar şu anki şartlarda 2007'de ki 1 lira gibi. 

Katkı sağlayan, destek olan herkese çok teşekkür ederim.

İyi çalışmalar dilerim.

Senin ücret sembolik olmuş, zaten açıklamışsının nedenini çok güzel şekilde. Vurgulamak istediğim konu; Fiyatı yüksekte olsa, kişiler çözümlerini satışa sunmalı böylelikle bambaşka bir dünya elde edebiliriz. 

Tebrikler.

Zaman ve bilgi en büyük hazine.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi'de Ön Muhasebe Programı esistem 3 4.593 11-07-2017, Saat: 09:35
Son Yorum: esistem
  Delphi ile yazılmış müthiş bir IP kamera kontrol ve yönetim uygulaması Fesih ARSLAN 11 7.024 20-01-2017, Saat: 13:05
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Delphi ile Yazılmış Kulak (Müzik) Eğitimi Fesih ARSLAN 0 2.391 29-08-2016, Saat: 18:47
Son Yorum: Fesih ARSLAN

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi