Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BTG Thread Videosu
Maalesef bu adreste yayınlanan eğitim videosunda bir çok hata bulunmaktadır.  Sad Thread hususlarını yeni öğrenecek arkadaşların, bu videoyu baz almamaları önemle rica olunur.

En basitinden ana thread içinde iken TThread.Synchronize metodunu kullanmayın. Help'i açtığınızda şöyle bir ibare göreceksiniz:

Warning: Do not call Synchronize from within the main thread. This can cause an infinite loop.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Artık sunumlar biraz zoraki oluyor gibi geldi bana.
1 saat belirtilen Sunum istatistiği
6 dk. reklam,
6 dk. tanıtım,
18 dk. demo
5 dk soru cevap
Toplam 35 dk.

Sonuç gayet normal değilmi
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Konu önemli olmasa takılmazdım ama , mecburen uyarmak durumunda kaldım.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Videonun başlığı "Delphi ile thread kullanımı" yerine "Delphi ile thread kullanılırken neler yapılmamalı" olsa tam olacakmış.

1 numaralı kural : Execute metodunda vcl nesnelerine direkt erişim yapılmaz. yapılması gerekiyorsa Synchronize metodu ile yapılmalıdır. Bu kural bile gözardı edilmiş.
Bence bu thread eğitimi anlamında@Tuğrul HELVACI hocam sizin kişisel sitenizde bulunan makaleler bulunmaz nimet.

Bence sizin uzun zamandır edindiğiniz tecrübe dikkate alındığında MVP gibi eğitim videosu çekmeniz çok daha verimli ve etkili olacaktır.

Tabi ki bu işler tamamen en değerli olan şey vakit ile alakalı durum. Tekrardan makaleler için emeğinize sağlık.

Ayrıca eğitim videoları başındaki reklam tanıtım cooook uzun.
PostgreSQL - Linux - Delphi, Poliüretan
Konuyu daha iyi anlamak isteyenler için alternatif olarak aşağıdaki videoyu tavsiye edebilirim. 

Eğitimde gösterilen projelerin kaynak kodlarına ise şuradan ulaşabilirsiniz;

http://dannywind.nl/wp-content/uploads/2...nyWind.zip

http://dannywind.nl/delphi/coderage9/

YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
(06-03-2020, Saat: 15:35)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maalesef bu adreste yayınlanan eğitim videosunda bir çok hata bulunmaktadır.  Sad  Thread hususlarını yeni öğrenecek arkadaşların, bu videoyu baz almamaları önemle rica olunur.

En basitinden ana thread içinde iken TThread.Synchronize metodunu kullanmayın. Help'i açtığınızda şöyle bir ibare göreceksiniz:

Warning: Do not call Synchronize from within the main thread. This can cause an infinite loop.

Aslında bende çok anlamamama rağmen sizin yazılarınızdan okuduğum kadarıyla bu kadar yüzeysel olamayacağını kestirmiştim. Ama böyle bir eğitim olduğunda açıkcası sizin verebileceğinizi ümit etmiştim. Daha önce Abdullah beyin bir eğitimi vardı. Onu baz alarak öyle bir ümide kapılmıştım. Yine de bilgilendirme için  çok teşekkür ediyorum. 
Yanlışlar konusundan çok emin değilim,  o kadar bilgim yok maalesef ama aşağıda arkadaşlarımızın da belirttiği gibi hepsinin doğru olduğunu bile varsaysak çok kısa ve yetersiz bir eğitim oldu diye düşünüyorum.

(07-03-2020, Saat: 21:43)uparlayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu daha iyi anlamak isteyenler için alternatif olarak aşağıdaki videoyu tavsiye edebilirim. 

Eğitimde gösterilen projelerin kaynak kodlarına ise şuradan ulaşabilirsiniz;

http://dannywind.nl/wp-content/uploads/2...nyWind.zip

http://dannywind.nl/delphi/coderage9/

Kesinlikle anlatım güzel fakat ingilizce olması anlamayı az zorlaştırıyor. Daha önce izlemiştim. Bilgilendirme için Teşekkürler.

(06-03-2020, Saat: 17:25)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Artık sunumlar biraz zoraki oluyor gibi geldi bana.
1 saat belirtilen Sunum istatistiği
6 dk. reklam,
6 dk. tanıtım,
18 dk. demo
5 dk soru cevap
Toplam 35 dk.

Sonuç gayet normal değilmi

Sizede aynen katılıyorum süreler ve yetersizliği konusunda.

(06-03-2020, Saat: 23:04)3ddark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence bu thread eğitimi anlamında@Tuğrul HELVACI hocam sizin kişisel sitenizde bulunan makaleler bulunmaz nimet.

Bence sizin uzun zamandır edindiğiniz tecrübe dikkate alındığında MVP gibi eğitim videosu çekmeniz çok daha verimli ve etkili olacaktır.

Tabi ki bu işler tamamen en değerli olan şey vakit ile alakalı durum. Tekrardan makaleler için emeğinize sağlık.

Ayrıca eğitim videoları başındaki reklam tanıtım cooook uzun.

Tuğrul Bey'in sayfasındaki konu ile ilgili makaleleri bende çok beğendim ve en güzel kaynak olduğunu düşünüyorum.
Eğitim olarak da Fesih Bey'in eğitiminin kesinlikle çok özenle hazırlanmış  , detay ve açıklayıcılık anlamında eşsiz bir kaynak olduğunu düşünüyorum.
Her ikisine de  burdan tekrar çok teşekkür ediyorum. Sağolsunlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Thread içinde CoInitialize(nil) ve CoUninitialize serdar 6 1.066 22-08-2023, Saat: 09:50
Son Yorum: yhackup
  Thread Socket (Yardım) hkeskin 1 1.387 11-07-2023, Saat: 12:47
Son Yorum: delphiman
  Thread pool mantığı nasıl kurulmalı ? mrmarman 12 3.162 16-12-2021, Saat: 20:45
Son Yorum: Tuğrul HELVACI
Question Bu thread kullanımı doğrumu ? seci20 0 666 05-09-2021, Saat: 12:55
Son Yorum: seci20
  3D lidar veri analizi için PPL veya Thread nuheroglu 17 5.257 02-08-2021, Saat: 10:35
Son Yorum: omeraksit05

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi