Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IDE hakkında sorular(F8 Debug,Otomatik tamamlama)
Merhaba

1. F8 ile uygulamayı başlattığımda Breakpoint koyduğum noktalarda program durmuyor.
Diğer Delphi uygulamalarında farklı olarak F8 ile debug da cpu penceresi açılıyor sadece bir uygulamada bu hata var
Yeni yada diğer uygulamalarda bu sorun yok Farkında olmadan IDE üzerinde bir değişiklik mi yaptım?

F8 i tekrar işler hale nasıl getirebilirim?

NwONYg.png
PiPjqI.png

2. try yazıp Ctrl Space ile tamamladığında oluşan kod kısmında nasıl değişiklik yapabilirim?
Şu anda:
try

except on E: Exception do
end;

Benim istediğim:

try

except on E: Exception do
Showmessage(E.message)
end;
Genelde telefondan ingilizce klavye ile ileti gönderiyorum.
F8 ile uygulamayı başlattığınızda Debug modda çaılştırdığınızdan eminmisiniz?

Breakpoint lerin rengi Release modda çaılştırıyormuşsunuz gibi?
"Önemli olan şey ne söylediğin değildir,nasıl söylediğindir."
Tongue 
(10-03-2020, Saat: 13:22)faktoral Adlı Kullanıcıdan Alıntı: F8 ile uygulamayı başlattığınızda Debug modda çaılştırdığınızdan eminmisiniz?

Breakpoint lerin rengi Release modda
  • Utancimdan  cevap yazip yazmama konusunda karasiz kaldim. Huh
Genelde telefondan ingilizce klavye ile ileti gönderiyorum.
hocam debug modun yanında bazen de projeyi clean yapmanız gerekebilir Breakpoint de durması için.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(10-03-2020, Saat: 13:28)41linea41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10-03-2020, Saat: 13:22)faktoral Adlı Kullanıcıdan Alıntı: F8 ile uygulamayı başlattığınızda Debug modda çaılştırdığınızdan eminmisiniz?

Utanacak bir şey yok hepimiz başında Smile
Eğer debug modda'da böyle oluyorsa @mcuyan dediği gibi clear etmelisiniz yine sorun devam ederse, derlediğiniz win32/win64 klasörünü silip yeniden deneyin.

İyi çalışmalar.
(10-03-2020, Saat: 13:28)41linea41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Utancimdan  cevap yazip yazmama konusunda karasiz kaldim. Huh

Estağfurullah, dalgınlığımız bazen uzun saatler çalışmaktan kaynaklanıyor, hepimizin başına gelmiştir.
"Önemli olan şey ne söylediğin değildir,nasıl söylediğindir."
(09-03-2020, Saat: 19:28)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Kerembacioglu bey, sanırım konuyu çözmüş, bundan bizim haberimiz yok (son yorumundan sonra 3 gündür formu ziyaret etmemiş, yada bu konu kendisi için çok da acil değil  Sad ).

(10-03-2020, Saat: 13:28)41linea41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Israrla CTRL+Shift+F9 yapıp neden bu breakpoint çalışmıyor diye delirdiğimi biliyorum Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Üretim planlama hakkında boreas 2 180 19-06-2020, Saat: 11:25
Son Yorum: uparlayan
  Birden fazla WSDL servisin otomatik güncellenmesi Abdullah ILGAZ 4 404 27-05-2020, Saat: 12:38
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
  Memo bileşeni Duplicate veya Put hakkında yardım kofmaster 6 670 11-04-2020, Saat: 22:39
Son Yorum: kofmaster
  Otomatik Veritabanı Oluşturma bnyamin86 7 878 25-03-2020, Saat: 00:29
Son Yorum: mcuyan
  IHTMLSelectElement onChange olayı hakkında [ÇÖZÜLDÜ] kodamelesi 6 1.079 03-03-2020, Saat: 16:45
Son Yorum: kodamelesi

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi