Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İç İçe Cursor Kullanımı
Herkese Merhabalar , sorunum biraz karışık olabilir şimdiden özür diliyorum. Açıklamaya çalışacağım umarım başarabilirim.

Reçete işlemleri sırasında bazen ürün ile ilgili işlemler bitmeden farklı bir ürüne oradan da başka bir ürüne geçmem gerekebiliyor. 
Bu yüzden Cursor kullanarak bazı değerler almak ve bazı işlemler yapmak istiyorum. Fakat Kullandığım @@FETCH_STATUS=0 değeri 
ikinci sorgu içine girdiğimde doğru çalışmıyor. Veya ikinci sorgu içinde herhangi bir Procedure çalıştırdığımda @@FETCH_STATUS değeri döngüyü bozup işlem
başında ortasında ama kesinlikle olması gereken yerde yani sonunda çıkmıyor tabiki bitmeden çıktığı için diğer işleme geçince de Cursor açık diye hata veriyor.
(Cursorler farklı procedure lerin içinde ve işlem yaparken procedure çağırarak bu işlemler yapılıyor. Farkeder mi bilmiyorum ama belirtmek istedim. Bu procedurelerin içinde aynı zamanda kayıt işlemleri de yapılıyor.)
bu şekilde bir yapıda Cursor kullanımı nasıl olmalı .? Bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim. 

Teşekkürler.
(10-03-2020, Saat: 18:52)Bay_Y Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese Merhabalar , sorunum biraz karışık olabilir şimdiden özür diliyorum. Açıklamaya çalışacağım umarım başarabilirim.

Reçete işlemleri sırasında bazen ürün ile ilgili işlemler bitmeden farklı bir ürüne oradan da başka bir ürüne geçmem gerekebiliyor. 
Bu yüzden Cursor kullanarak bazı değerler almak ve bazı işlemler yapmak istiyorum. Fakat Kullandığım @@FETCH_STATUS=0 değeri 
ikinci sorgu içine girdiğimde doğru çalışmıyor. Veya ikinci sorgu içinde herhangi bir Procedure çalıştırdığımda @@FETCH_STATUS değeri döngüyü bozup işlem
başında ortasında ama kesinlikle olması gereken yerde yani sonunda çıkmıyor tabiki bitmeden çıktığı için diğer işleme geçince de Cursor açık diye hata veriyor.
(Cursorler farklı procedure lerin içinde ve işlem yaparken procedure çağırarak bu işlemler yapılıyor. Farkeder mi bilmiyorum ama belirtmek istedim. Bu procedurelerin içinde aynı zamanda kayıt işlemleri de yapılıyor.)
bu şekilde bir yapıda Cursor kullanımı nasıl olmalı .? Bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim. 

Teşekkürler.

Aşağıdaki linkteki örnekte @@FETCH_STATUS değerini başka bir değişkene atarak halletmiş. 

http://truelogic.org/wordpress/2015/01/0...-in-t-sql/
Teşekkür ederim. Aslında bakınca bana da mantıklı geldi niye bizim aklımıza gelmedi anlamadım. Sad

Farklı değere atamama rağmen yinede değer sıfırlanıyor , Sanırım sebebi farklı procedure olarak çağırmam.Deniyorum çözebilirsem bursan paylaşacağım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sql Insert Into parametre kullanımı hk. cinarbil 7 5.716 01-03-2019, Saat: 17:47
Son Yorum: cinarbil
  Where koşulunda özel işaret kullanımı hakkında adelphiforumz 29 19.836 03-01-2019, Saat: 10:17
Son Yorum: sabanakman
  MS SQL 2008 r2 ile Extract Kullanımı enes6635 5 4.704 01-12-2018, Saat: 23:15
Son Yorum: enes6635
  SQL üzerinde Pivot içindeki in Kullanımı hakkında adelphiforumz 10 7.941 19-03-2018, Saat: 21:38
Son Yorum: FiRewaLL
  SUM, DISTINC ve CASE kullanımı Hk! ozcanm 5 5.542 15-01-2018, Saat: 09:46
Son Yorum: edo

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi